Sukoshi Kurushimi

Jak powstaliśmy

17.02.2013 jest datą, w której zaczęliśmy istnieć.
Zrobiliśmy aktualkę, wydaliśmy rozdziały na c-m i ogłosiliśmy się na wszechbiblii. Oczywistym jest jednak, że plany dotyczące grupy pojawiły się już wcześniej.
Grupa została założona przez dwie osoby: Kanne oraz Naruko-chan.
Poznałyśmy się zupełnym przypadkiem, w innej grupie skanlacyjnej. Szybko nawiązała się między nami nić porozumienia i zostałyśmy przyjaciółkami. Pewnego dnia, Naru ni stąd ni zowąd zapytała, jakby to było mieć własną grupę. Na początku podchodziłyśmy do tego z rozsądnym dystansem (rozmawiałyśmy o założeniu własnej grupy, podczas robienia rozdziału dla innej!! Nawiasem mówiąc, nigdy już go nie skończyłyśmy, leży zaczęty i porzucony ^^'), ale Kanna jest upartą osóbką i w noc po tej rozmowie postawiła stronę na nogi. Ot taki prototyp, żeby zobaczyć, czy coś z tym htmlem wyjdzie. No i owy prototyp został naszym pierwszym szablonem tylko troszkę bardziej dopracowanym.
Jak widać, Sukoshi było spontanicznym pomysłem, który ujrzał światło dziennie w dwa tygodnie po zrodzeniu się w główkach szefostwa ;p
Od samego początku pomagały nam, dopingowały i doradzały, Tsuki-san i Sil-chan.
Szybko również otrzymałyśmy wsparcie od Shayde, która postanowiła nam pomóc od strony tłumaczeń. Bez nich byłoby naprawdę ciężko, ich obecność była bezcenna.


2013 Jeszcze w tym samym roku, kilka miesięcy później z grupy postanowiła odejść
Naruko-chan, zostawiając wszystko na głowie Kanny. Za zgodą wszystkich członków grupy miejsce byłej adminki zajęła Tsuki-san!! Ale rok ten przyniósł ze sobą nie tylko nową adminkę, a również pierwszego członka płci męskiej, którym był BaQu~!


2014 Ten rok był rokiem, który postawił grupę pod znakiem zapytania. Pojawiły się małe problemy, które mogły zaważyć na jej istnieniu. Od stycznia do lipca nie było żadnych aktualek, zapewne dużo osób zakładało, że zapał już przeminął i po grupie. Tsuki-san oraz Kanna nie mogły już poświęcać grupie tyle czasu, co kiedyś. Mimo wszystko pozostali członkowie nadal byli aktywni i nie pozwolili grupie upaść. Na ratunek przybyły Sil-chan i Shayde!! Obie te panie przejęły stronę i od tejże chwili aktualki zaczęły pojawiać się ponownie regularnie.
Jakiś czas później powróciło dziecię marnotrawne - Naruko-chan. Wiele osób mogło nie zauważyć wspaniałego powrotu, ponieważ osoba ta pojawiła się pod innym nickiem i jest z nim do teraz. A nick ten brzmi Narushisu.
Jakiś czas później z grona administracji odeszła Tsuki-san opuszczając jednocześnie całą grupę. Całą administracją zajęła się Kanna.


2015 Już w styczniu zaczęły pojawiać się niesamowicie często aktualki. Co się takiego zmieniło? Kanna nauczyła posługiwać się (ta, jasne) html'em Narushisu. Spodobało się jej to tak bardzo, że nowe newsy na stronie były co kilka dni, a czasami nawet codziennie. W tym samym roku pierwszy raz powstała Aktualka Początku - masowe rozpoczęcie wielu planowanych projektów. Swoją premierę miała również Aktualka Zakończeniowa, w której zakończyliśmy niesamowicie dużo (jak na nas) projektów. Pojawiło się w niej aż 188 rozdziałów! To była jak dotychczas największa aktualka od powstania grupy. Rok zakończyliśmy idealnie zorganizowanym kalendarzem adwentowym, który polegał na codziennych aktualizacjach. Każda aktualizacja miała w sobie tylko po 1 rozdziale, lecz była pisana przez różne osoby. Ostatecznie każda osoba, która była w grupie miała okazję napisać swoją aktualkę. Może ostateczna liczba rozdziałów wydanych w 2015 roku nie była zbyt duża, za to regularność i ilość (61) aktualek robiła prawdziwe wrażenie!


2016 To był najowocniejszy, jak dotychczas, rok. Ale zacznijmy od początku. W lutym powstała po raz pierwszy aktualka zaadresowana całkowicie do naszej ekipy. Autorką była Kanna. W tej aktualce każda osoba otrzymała kilka ciepłych słów skierowanych bezpośrednio do siebie. Nie zabrakło również dużej ilości dla czytelników, którzy mogliby poczuć się pominięci. 2 czerwca otrzymaliśmy zaszczyt od losu, a mianowicie tłumacza z języka z japońskiego. Dokładniej mówiąc chodzi o naszą wspaniałą tłumaczkę Karutę!!! Od tej chwili wiele projektów, które miały zostać porzucone i niekochane, zobaczyło światełko w tunelu nadzei.
Mniej więcej w tym samym czasie odeszła Kanna i szefostwo trafiło się w ręce Narushisu, Shayde i Sil-chan. W rocznicę od pierwszej Aktualki Zakończeniowej pojawiła się kolejna. Grupa postanowiła dać z siebie jeszcze więcej dlatego pojawiło się w niej 271 rozdziałów, co dało nam nowy rekord w kategorii "najwięcej rozdziałów w aktualce". W tym samym roku grupa miała swoje "pierwsze spotkanie grupowe", które odbyło się 17.07 i brało w nim udział, niestety jedynie 5 osób, ale z całą pewnością było udane! W tym samym roku udało nam się również postawić REDAER, dzięki któremu do teraz jesteśmy w stanie czytać nasze mangi online.


2017 Rok ten możemy nazwać rokiem "zapoznawczym". Skupiliśmy się w baaaardzo dużej mierze na zapoznaniu się ze sobą, dlatego że członków było coraz więcej i okazało się, że mamy wiele zainteresowań, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Aktualki były coraz rzadsze i rozdziałów w nich za wiele również nie było. Ale dla grupy z całą pewnością był to szczęśliwy rok. Narushisu rzuciła fochem i wszystkimi sprawami administracyjnnymi, dlatego grupą zajmowała się jedynie Shayde z lekką pomocą Sil-chan. Przez niewielką ilość rozdziałów wydanych w tym roku, niewielka również była ilość rozpoczętych projektów. Była niższa niż ilość zakończonych, co było nie lada wyzwaniem. Rok ten zaoowocował również w spotkaniu grupowym vol. 2, które odbyło się w październiku z okazji PGA. Pojawiło się na nim aż 7 osób!!

2018 Rozleniwienie w aktualkach i niewielka ilość korektorów po raz kolejny stawiła grupę pod znakiem zapytania. Do administracji powróciła Narushisu... i wtedy zaczęło się grupie lepiej wieść... A w tej bajce były również smoki. No nie. Grupa postanowiła zrezygnować z zaczynania kolejnych projektów i skupić się na zakończeniu tych, które zakończone powinny zostać już dawno temu. Chcieliśmy również powtórzyć Aktualkę Zakończeniową jednak w tym roku się nie udało. W tej aktualce rozdziałów może i dużo wydaliśmy, lecz zakończyliśmy jedynie jeden projekt. Do ekipy administracji, za szczególne zasługi, dołącza Vensis, która dotychczas i tak zajmowała się administrowaniem readera. Uczy się również html'a, dzięki czemu w grupie mamy 3 osobę do robienia aktualek! Postanowiliśmy również zmienić kolory na stronie (cała strona została taka sama, zmieniliśmy jedynie wszystkie kolory i obrazek na stronie głównej), przez co cała strona pożegnała swoje nieciekawe odcienie, które zastąpił łagodny niebieski (nie wnikajmy już w odcienie). Postanowiliśmy również zakmnąć część rekrutacji, by podkreślić jak bardzo potrzebni są nam jedynie korektorzy. Dzięki temu, nie dość, że dwie osoby z grupy (po przejściu testu) zostały korektorami (w tym po raz pierwszy w grupie pojawił się chłopak - korektor: Ogórek/Kyuuri), ale również zaczęliśmy dostawać konkretniej wypełnione testy. Po raz pierwszy od czasu istnienia grupy pojawiła się aktualka w dzień Świąt Bożego Narodzenia [*].

2019 Rok 2019 został ogłoszony przez Naru rokiem zmian. Pierwszą widoczną już z początkiem stycznia zostały altualki "urodzinowe" dla ekipy. Każdy w tym roku może spodziewać się swojej aktualki (Naru już ma plik z datami!!). Ale to nie wszystko, co będzie na nas czekać w tym roku... spodziewajcie się zmian, takich dużych i takich małych!


Zestawienie wydanych rozdziałów

Rok 2013:

Wydane: 193
Rozpoczęte: 38
Zakończone: 5
One Shoty: 6

Rok 2014:

Wydane: 79
Rozpoczęte: 16
Zakończone: 4
One Shoty: 1

Rok 2015:

Wydane: 286
Rozpoczęte: 38
Zakończone: 16
One Shoty: 2

Rok 2016:

Wydane: 516
Rozpoczęte: 35
Zakończone: 18
One Shoty: 7

Rok 2017:

Wydane: 261
Rozpoczęte: 5
Zakończone: 7
One Shoty: 0

Rok 2018:

Wydane: 408
Rozpoczęte: 1
Zakończone: 9
One Shoty: 0


 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.