Obrazek


CIEKAWOSTKI JĘZYKOWE

02.04.2018
Napisane przez: Nikolett
Obrazek Pewnego razu wpada do mnie mój kumpel urodzony na Ukrainie, ale wychowany gdzieś w Izraelu w kulturze rosyjskiej, więc twardo uważający się za Rosjanina choć z paszportem izraelskim, no i gadamy sobie o wszystkim i o niczym.
W pewnym momencie wypadło ze mnie: „Z gówna bata nie ukręcisz”. Wszystko niby jasne, ale co to ten „bat”? Na wstępie odżegnałam się od wszelkich nietoperków i innych Batmanów, ale to nie pomogło. Z pomocą przyszły pornole S&M.

Na szczęście obyło się bez szukania materiału video ;) Kumpel chwilę pomyślał i mówi, że u nich (tzn. w rosyjskim) też jest takie powiedzenie – iz gawna kanfiety nie slepisz. O! Fajnie brzmi, w cyrylicy wygląda jeszcze lepiej (из говна конфеты не слепишь), ale co to ta „kanfieta”? Confetti? Otóż nie, bo chodzi o zwykły cukierek. Czyli my kręcimy z bata, oni lepią z cukierka, a wynik jednakowo gówniany... Ale myśl przednia!

Jak kumpel poszedł, to nurnęłam w neta podzielić się tą myślą z moim fantastycznym przyjacielem i penpalsem – tłumaczem francusko-holenderskim, który wręcz uwielbia takie smaczki językowe. No to podzieliłam się. Cały zachwycony podsumował myśl jako przeuroczą ciekawostkę (Wincyj takich! Wincyj!) i w odpowiedzi dostałam kolejną – tym razem niemiecką wersję: „Sei von der süßen Scheiße nicht blind”. Świetnie komponuje się z rosyjskim!

A przypomniało mi się to wszystko, bo właśnie sobie tłumaczę z rosyjskiego „Hana Yori Dango”,a tam jak już się wyzywają, to prawie jak po polsku (nie to co w grzecznym angielskim), więc w pewnej chwili sobie pomyślałam: „Z g...”

Dlatego, dziatki drogie, uczcie się języków, bo nigdy nie wiadomo, gdzie i do czego mogą się przydać, ani jakich wariatów dzięki nim poznacie ^^

Bawcie się dobrze przy naszych mangach!

PS: 900 LAJKÓW NA FB!! DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI :)

PS2: Dziękujemy ślicznie Senchy za współpracę przy zakończeniu Yoshiwary, szczególnie Ivorenie, która poświęciła swój pot, krew i łzy (chyba xD)! Jesteście najlepsi!! ♥♥♥1. 3D Kanojo vol.07 ch.27
2. Arcana vol.09 ch.50
3. Ero Meruhen - Ningyohime vol.07 ch.13
4. Goong vol.11 ch.72
5. Namaikizakari. vol.02 ch.08
6. Yoshiwara Hana Oboro vol.02 ch.08
7. Yoshiwara Hana Oboro vol.03 ch.09
8. Yoshiwara Hana Oboro vol.03 ch.10
9. Yoshiwara Hana Oboro vol.03 ch.11
10. Yoshiwara Hana Oboro vol.03 ch.12
11. Yoshiwara Hana Oboro vol.03 ch.13 KONIEC!!
12. Youth Gone Wild vol.02 ch.08

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.