Obrazek

Projekty, na których się skupiamy (kończymy).


Shinrei Tantei Yakumo (11 rozdziałów do końca)
Gachirin Ni Kiri Saku (5 rozdziałów do końca)
My Girl (11 rozdziałów do końca)
L-DK (24 rozdziałów do końca)
Immortal Rain (36 rozdziałów do końca)

PS: W tej rozpisce nie liczymy dodatków.
PS: W tej rozpisce nie liczymy również projektów, które po angielsku/japońsku są trwające. Żeby nie było, że robimy tylko te z powyższej listy.


Obrazek

Święta, święta...

26.12.2020
Napisane przez: Sh84o
Obrazek Hejka! Z tej strony Sho. Jestem nową osóbką i zajmuje się robieniem korekty. Chyba nie najgorzej mi to wychodzi, ale nie mnie oceniać. Przejdźmy do sedna, z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się sylwestra cała, ciężko pracująca, grupa przychodzi z życzeniami! Chcielibyśmy życzyć wam wszystkim zdrowych oraz spokojnych świąt. Spędźcie je w ciepłym gronie swoich najbliższych, powymieniajcie się prezentami i koniecznie usiądźcie przed telewizorami by obejrzeć Kevina samego w domu. Szkoda, że nie ma śniegu w Wigilię, prawda? Zapowiadali zimę stulecia na święta, a tu nic. W sumie gdyby sprawdzało się wszystko co mówią w telewizji to jakiś czas temu byłby koniec świata zabawne, prawda? Pamiętajcie jednak aby nie gromadzić się całą rodzinką w jednym domu.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze...

15.12.2020
Napisane przez: Lira
Obrazek ...a przynajmniej tak mówią mi na zajęciach z profesjonalizmu. Cześć wszystkim, z tej strony Lira! Bardzo mi miło wreszcie Wam się przedstawić. Do grupy dołączyłam w październiku ubiegłego roku i robię za typesettera - jestem tą złą, przez którą ostatnio tyle czekacie na L-DK :(. Przykro mi z tego powodu, serce mi pęka, kiedy widzę kolejne pytania o projekt, który stoi z mojego powodu. Nie jest to moje lenistwo, a wręcz przeciwnie - za dużo na siebie biorę w życiu. A to i tak mało. Kiedy ja dwoję się i troję, jak na amebę przystało. Mogłabym teraz psioczyć na studiowanie medycyny i normalnie pewnie bym to robiła, ale już i mnie męczy moja monotematyczność. Za to w Polsce ostatnio tylko o pandemii, polityce, protestach, smutku i złości. Tego też tutaj nie będzie, dajmy sobie nieco oddechu.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Message...

13.10.2020
Napisane przez: UchihaGuren
Obrazek おはよ みんあ
新しいマンガの章を始める前に、宿題をして学校の準備をしてください!
Ohayo minna!
Atarashī manga no shō o hajimeru mae ni, shukudai o shite gakkō no junbi o shite kudasai! -) Odrób pracę domową i przygotuj się do szkoły, zanim zaczniesz nowy rozdział mangi!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hejeczka

25.08.2020
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Hej. Dawno mnie tu nie było, bo pewna osoba (wcale tu nie mówię o Shayde :P) stwierdziła, że za bardzo rozpisuję się o sobie. Więcej niż rok chyba będzie... Jak ten czas mija. Nooo. Dzisiaj będzie dość długo, ale miło byłoby gdybyście poświęcili tę chwilę i poczytali.

Pewnie każdy z Was zauważył, że od dłuższego czasu aktualki pojawiają się tak, jak się pojawiają. Czyli niby są, a niby ich nie ma. A jak już są to też nie jakieś powalająco wspaniałe. I nie chodzi mi o treść. Mam na myśli ilość rozdziałów. Pewnie każdy z Was się zastanawia, co się dzieje.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

W oczekiwaniu...

11.07.2020
Napisane przez: Nikolett
Obrazek
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Bardziej niż nocna straż świtania...

24.05.2020
Napisane przez: Kenta
Obrazek …pragnie duch Twego zmiłowania 😊 A Wy czego pragniecie w tym złym czasie? Przypuszczam, że nikt się nie spodziewał, że tak długo potrwa nasza izolacja, nie? Niektórzy umierają w samotności, niektórzy rozkwitają i rozwijają swoje pasje. Do którego typu należycie? Osobiście polecam uczyć się robić chleb. Nałogowo robię chleb. Zwykle się opowiada tutaj jakieś anegdotki, nie? Trochę ciężko coś wymyślić, jak od dwóch miesięcy siedzi się w domu i uczy. Przypuszczam, że każdy tak siedzi. Albo pracuje albo się uczy. Masakracja. Rozglądam się wokół po pokoju, zastanawiam się o czym opowiedzieć. Zauważyłam, że moja kolekcja Durarara wygląda mniej więcej tak: 1 tom, 4, 6 i 7. Jak? Jak to się stało? Dlaczego? ☹ Ale! Nie ma tego złego.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Zajączek tuż za rogiem

12.04.2020
Napisane przez: Hanasakeru
Obrazek Hej! To znowu ja, Hanasakeru. Patrzcie, tak mi się spodobało pisanie aktualek dla Was, że naskrobałam nowy tekst :D Zaraz Wielkanoc. Te święta z pewnością będą inne niż wszystkie, bo pewnie w okrojonym składzie, ale może spokojniejsze? Bez spiny, że trzeba umyć okna, wysprzątać mieszkanie na błysk i upiec milion ciast, bo zjadą się goście.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Koronowirtualka

27.03.2020
Napisane przez: Hanasakeru
Obrazek Hej, diabełki!
Cóż za nietypowe powitanie, prawda? Po drugiej stronie wita się z Wami naczelny got tej grupy, czyli Hanasakeru. Mimo że jestem w szeregach Sukoshi już prawie pół roku, to mój pierwszy raz w starciu z aktualką, więc bądźcie wyrozumiali ;). Z reguły używam hasła "STAY DARK", ale patrząc na to, co się dzieje, zdecydowanie propaguję hasło "STAY HOME". Pamiętajcie Kochani, to bardzo ważne! Jednak nie bójcie się, nie będę Was zanudzać tematem wirusa, skupmy się na czymś pozytywnym. "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!". Znacie tę piosenkę Marka Grechuty? Wszystko powoli budzi się do życia, ptaki śpiewają, kwiaty kwitną, a ja przeglądam internet w poszukiwaniu dobrego kremu SPF 50. Bo wiecie...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Derionowe wypociny...

03.03.2020
Napisane przez: Darion
Obrazek Cześć. Cóż zostałem poproszony (czyt. zmuszony) do zrobienia aktualki, którą w tym momencie czytacie. Jestem Derion - nerd bez życia. To moja pierwsza aktualka, dlatego żeby nie przedłużać...
Z racji tego, że niektórzy zaczynają ferie, a inni mają sesje do tego niektórym zbliża się powolnymi krokami matura, na szczęście na naukę dzień przed jeszcze jest sporo czasu.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wesołych Świąt, Ssaki kochane!

28.12.2019
Napisane przez: Arisu
Obrazek Niczym Sid wyczekiwaliśm wsyscy świąt, aż w końcu się doczekaliśmy, ledwie się zaczęły, a tu już koniec i praktycznie wchodzimy w kolejny rok! Dlaczego to tak szybko leci? Już od września trąbię na prawo i lewo, że niedługo święta, czekałam tyle miesięcy, żeby dowiedzieć się, że pierogi nie lepią się same, w zeszłym roku myślałam, że to był sen. Nie zdajecie sobie sprawy, ile radości daje codzienne słuchanie świątecznych piosenek w radiu. Jest ich taka masa, naprawdę, do grudnia nie zdawałam sobie sprawy, że jest ich tyle!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pada śnieżek, pada równo...

08.12.2019
Napisane przez: Kirta
Obrazek Witam, z tej strony Kirta. Jestem nową (no, już nie taką nową!) edytorką w Sukoshi Kurushimi. Miło mi Was poznać ^^!
Czas mknie jak zimowy wiatr i zanim się obejrzałam, już minęło wiele tygodni, odkąd stałam się członkinią tejże wspaniałej grupy. Staram się jak mogę, więc mam nadzieję, że podoba Wam się rezultat naszych wysiłków.
Jak już mowa o zimie. Gdzie ta zima?! Niby już dziadek mróz szczypie w nos, katar mimo woli odmraża nam nos, a palce coraz mniej płynnie i precyzyjnie stukają w ekran, ale prawdziwej zimy rodem z Rosji wciąż ni widu ni słychu! Spacerując polami, powinnam widzieć tony białego puchu, a tu nic.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka w klimacie jesiotrowym

23.11.2019
Napisane przez: milckywayy
Obrazek Witam wszystkich! Z tej strony Milckywayy, znany też jako Pan od jesiotrów. Jest to moja pierwsza aktualka i pewnie nikt tu mnie nie kojarzy, ale w grupie jestem już ponad rok xD No cóż… broniłem się jak tylko mogłem przed tym obowiązkiem, ale jak to mawia dziadzio Wadim "Nawet najlepszy poławiacz czasami musi ulec sile potężnej ryby." Tak więc pod wpływem licznych gróźb zachęt dzisiaj oto ja dostarczam Wam mangusie! Możecie od razu przejść do nich, ale jeśli ktoś naprawdę nie ma co robić to zapraszam do czytania tego czegoś co wyplułem pod spodem xD
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Chwila dłużej dla edytora!

23.10.2019
Napisane przez: Asoca
Obrazek Witam wszystkich internautów! Z tej strony nowa edytorka Asoca, którą niezwykle wcześnie kopnął zaszczyt napisania aktualki. Przyznam, że trochę się zestresowałam, bądź co bądź jak dotąd tylko je czytałam (lub nie, ale ciii ) a teraz sama jedną napisałam xD Nie ważne, nie spodziewajcie się jakichś porywających historii, ani ciekawostek. Jestem beznadziejnym pisarzem i dlatego... edytuję.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Annyeong!

13.09.2019
Napisane przez: Arisu
Obrazek Dzień dobry! Miło mi zaprosić wszystkich ludzi, którzy postanowili w końcu usiąść przed te cholerne komputery, zamiast łazić i cieszyć się tym palącym słońcem i poświęcić maluteńką, tyci chwilkę na przeczytanie aktualki :)
Na początek, chciałabym się bardzo cieplutko... nie chwila, za gorąco na to :< po prostu, przywitać z wami! Starsi czytelnicy możliwe, że mnie jeszcze pamiętają, nowsi już może tak nie za bardzo. A to ponieważ Arisu wraz z Haruką, jak tacy synowie marnotrawni, wróciły do grupy po dłuższej przerwie, postaram się robić mangi z mniejszym leniwcem niż kiedyś (pamiętajcie, że możecie mi za to płacić 1. uśmiechem lub 2. komentarzami, bo je uwielbiam i wolę bardziej niż pierwszą opcję <3).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Time for the abyss of despair.

15.08.2019
Napisane przez: UchihaGuren
Obrazek Minasan ohayo!
Tutaj wasza najwspanialsza, najszczersza, najgłośniejsza i największa gaduła na świecie bo Uchiha tylko gdy śpi... Guren! Ale hola hola chyba nikt mnie tutaj nie kojarzy, w sumie może raz albo z dwa pisałam aktualke, chyba z 3 lata temu? xD No nie ważne ale ważne jest to, że pisze ją teraz ??
Co nie musi oznaczać, że będzie wam się ją miło czytało, więc z góry piszę, że nie zamierzam tutaj lać wody.
Well, let’s do it!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pyra

13.06.2019
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek Czołem wiaruchna kochana! Dziś kolej na moje wypociny. Po ostatniej aktualce od Karuty mam małą tremę, ponieważ okazało się, że jednak ktoś czyta to co tu wypisujemy. Więc wypada postawić nie tylko na ilość, ale także na jakość. I w tym momencie pojawia się mój odwieczny problem: o czym by tu napisać :O. Ostatnim razem podzieliłam się z Wami rewelacją, że szczypawki mają skrzydła i mogą latać. Niestety w międzyczasie nie natrafiłam na nic równie szokującego, więc nie oczekujcie zbyt wiele.
Za nami majówka, sezon grillowy w pełni (jeszcze na żadnym nie byłam xD), matury wystartowały idealny moment żeby powspominać własny egzamin dojrzałości. Ale zaraz, już kiedyś opisałam tę mrożącą krew w żyłach historię. O mojej majówce też nie warto się rozpisywać.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Kwiaty na wiosnę…

30.04.2019
Napisane przez: Karuta
Obrazek Może mnie nie kojarzycie bo pisałam aktualkę chyba tylko raz a potem systematycznie od niej uciekałam… ale Naru tym razem wskazała na mnie, więc grzecznie wypełniam rozkaz mojej przełożonej <3
Mogłabym się rozpisać o pogodzie, która nie przez ostatnie dni nie rozpieszczała ale gadki o pogodzie to pewnie często się przewijają, więc chyba sobie odpuszczę lanie wody…
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Trudne początki

06.04.2019
Napisane przez: Kuno
Obrazek Cóż ta aktualka przypadła dla mnie. Zastanawiałem się kiedy przypadnie mi to, a tu nagle dowiedziałem się, że zaszczyt mnie dzisiaj spotka i to zrobię. Zastanawiacie się pewnie "kim on jest, nigdy o nim nie słyszałe/am". A taki jeden nowy nabytek edytorski (aspołeczny otaku). Przepraszam fanów grainerie, ponieważ chilowo mam kryzys i mam przerwę, ale prędzej lub trochę później będę robił ten oto tytuł. Także oczekujcie nowych chapterów, bo z tym będzie wiązał się mój wielki powrót. Zapewne i tak każdy bardziej czeka na rozdziały, niż moje wymęczone zdania. Także życzę miłego czytania wszystkim. Pozdrawiam.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

12 miesięcy minęło jak jeden dzień...

30.03.2019
Napisane przez: Siliandra
Obrazek Zostałam zobowiązana do napisana tego oto jakże wspaniałego tekstu, którego nikt nigdy nie czyta (Psyt! Łącznie ze mną... hehe...) tylko od razu przewija w dół pełen ekscytacji by dowiedzieć się, że jego mangi nie ma w dzisiejszej aktualce i jedyne co mu pozostaje to wylać swoje łzy na znajdującym się obok chatboxie :) Ależ my to kochamy ;p Mistrzem pisania aktulek nie jestem (czego dowiedziałam się u źródła, dlatego proszą mnie o to tylko wtedy, gdy nie pozostawiono im żadnego wyboru ;p )
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nie-lanie wody

20.03.2019
Napisane przez: Kenta
Obrazek
Witam, z tej strony ponownie Kenta. Mam nadzieję, że dobrze się miewacie. Zastanawiałam się długo i głęboko, cóż ja mam tu właściwie napisać. Zresztą jak każdy prawdopodobnie. Prawie wcale, więc nie mogę tu nic ciekawego opowiedzieć, jak mój niedoszły mąż, Narwus. Nie mam też daru lania wody jak Naru-san. A przecież jest tyle ciekawych tematów, nie? Jednak każdy z nich wydaje mi się albo zbyt krótki, by go opowiedzieć, zbyt długi lub zbyt nudny.
Dobrze, zatem: co sądzicie o świecie wirtualnym? Przyszło mi to do głowy, gdy kapnęłam się ile miesięcy już minęło od dołączenia do Sukoshi i ile czasu poświęciłam na tłumaczenie mang i rozmowy.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witam wszystkich

17.03.2019
Napisane przez: Narwus
Obrazek Witam wszystkich bardzo serdecznie z tej strony Narwus. Dzisiaj to ja zostałem wybrany do napisania posta, więc jedziemy z koksem. Myślę, że na początku się przedstawię bo pewnie większość z Was pomyśli coś w stylu – Narwar? Kim on właściwie jest? Nic dziwnego, pomimo, że jestem tu od kilku miesięcy to nikt z Was mnie nie kojarzy. Zacznijmy w takim razie od początku. Jestem Narwar, Mateusz, Mati – do wyboru, do koloru.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Znowu...

17.02.2019
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Witajcie serdecznie. Kolejny rok musicie nas znosić, co? Ostatnio same urodziny. Cały czas tylko praca i praca! Ale nie samą pracą człowiek żyje. Bez wolnego życie nie miałoby sensu. Postanowiłyśmy (jakoś tak wyszło, że same baby), że jak się lenić, to tylko razem~! Były wyścigi, porwania, gwa*ty i przemycanie nieletnich.

Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Zdrastwujtie!

06.02.2019
Napisane przez: Kyuuri
Obrazek Od naszego ostatniego kontaktu minęło jakieś półtora roku, tyle mniej więcej czasu zajęłoby Kolumbowi czterokrotne popłynięcie do Ameryki i z powrotem, a tyle czasu potrzebowałem ja, Ogórek w skromnej osobie, do napisania tejże wybitnie krótkiej aktualki.
Na wstępie chciałbym przywitać nowe osoby w ekipie. Nie będę póki co ujawniał ich tożsamości, gdyż bez wątpienia wkrótce dadzą popis (podpis) w swoich własnych aktualkach i się wam ładnie przedstawią. Napływ świeżej krwi, w większości nastoletnich osobników dowodzi temu, że grupa się poprawnie rozwija i stawia na młodzież.
Stara gwardia powoli odejdzie do lamusa, wyparta przez młokosowatych, aczkolwiek prężnych adeptów sztuki. Cóż, takie są prawidła natury.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dzień dobry, cześć i czołem!

19.01.2019
Napisane przez: Vensis
Obrazek Czy ktoś z Was nie może się doczekać dorosłego życia? Jeśli tak, to muszę Was rozczarować – dałabym wszystko, żeby móc wrócić do nauki i błogiego lenistwa. Dorosłe życie jest do kitu, Naru potwierdzi. Na szczęście są jeszcze weekendy, kiedy mogę w ogóle usiąść do mang i coś dla Was zrobić >///<.
Ostatnio w pracy rozmawialiśmy o grach planszowych i okazało się, że bardzo dużo osób w nie gra. Prym wiodą zwykłe „planszówki rodzinne” w stylu Monopoly i Eurobiznes, które niszczą rodziny i powodują niekończące się kłótnie.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Kolejny rok z życia

04.01.2019
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Witajcie serdecznie! Jeśli myślicie, że się postarzałam, to źle myślicie. Nadal jestem piękna i młoda. Natomiast jedna z moich niewolnic sióstr stała się rok starsza. Dokładniej chodzi o Siliandrę, znaną bardziej jako Sil-chan. Każdy się starzeje, dlatego nie przytykamy jej za mocno przez kolejną zmarszczkę na czole. Wiadomo, że każdy się starzeje. Na każdego przychodzi czas... nie zostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkiego najlepszego.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nowy Rok

26.12.2018
Napisane przez: Beatas125
Obrazek Cześć!
Wreszcie zdołałam się zmobilizować do napisania tej oto krótkiej aktualki (za opóźnienia w związku z tym, bardzo przepraszam).
Ten rok nie należy do najszczęśliwszych lat dla mnie (jak dobrze, że za chwile powitamy Nowy Rok), dlatego też nie będę się tu za bardzo rozpisywać.
Jeśli mowa o Nowym Roku, to zapewne wiele z Was ma zamiar zrealizować jakieś swoje postanowienia Noworoczne, toteż napisze trochę o swoich.
Nie będzie ich co prawda dużo (bo gdybym wyznaczyła sobie ich zbyt wiele, jestem pewna, że mało które z nich udało by mi się przecież zrealizować).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Produkty na sprzedaż

10.11.2018
Napisane przez: Kenta
Obrazek Heloł. Miło mi. Nowa jestem. Dzisiaj, z braku osoby do tego przypisanej, ja piszę aktualkę. Mam dla Was jeszcze taką dziwna historię. Może nie jest jakaś specjalnie śmieszna (zwłaszcza, że ktoś ostatnio stwierdził, że nie mam poczucia humoru), ale mam nadzieję, że wam się spodoba :)
Ostatnio byłam w sklepie. Fajnym sklepie, spożywczym. Z fajną obsługą. Robiłam zakupy takie jedzeniowe, co by rodzinie coś do żarcia dać. Stojąc w kolejce, pomiędzy jakimś starym, śmierdzącym piwem facetem, a piękną i elegancką panią.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Awans społeczny...

02.11.2018
Napisane przez: karcia53
Obrazek Witajcie, cześć i czołem! Dzisiaj ja dostąpiłam zaszczytu napisania dla Was aktualki, mimo że mam w tym liche doświadczenie (niestety). Niemniej jednak chciałam z tego miejsca podziękować przede wszystkim Naru oraz Sil-chan za zaufanie jakim mnie obdarzyły, polecając mi wykonanie tego zadania <3 Jestem pełna podziwu dla ich cierpliwości, zwłaszcza, że ostatnio doprowadzam ich zapewne do takiego stanu swoim poziomem ogarnięcia, że najchętniej by mnie skazały na odsiedzenie miliona minut na karnym jeżyku lub wymyśliły inne, ciekawsze kary (a pewnie nie byłby to dla nich problem, ich wyobraźnia jest głęboka jak rów mariański :D). Cóż, myślę, że miałyby w tym trochę (czyt. sporo) racji.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wejście Smoka (w wydaniu kieszonkowym)!

16.10.2018
Napisane przez: Dragona
Obrazek Cześć! Jestem Dragona – nowa korektorka i pogromczyni źle dobranych zdań. Z pewnych przyczyn zostałam zmuszona do napisania dzisiejszej aktualki (nie pytajcie dlaczego, ja tu tyko sprzątam :P) i postanowiłam jednak zacząć od siebie. A więc (ekhem) tak: do grupy dołączyłam właściwie około 2 tygodnie temu, skuszona przez nie do końca dobrze odczytaną „ofertę” na jednej z grafik Sukoshi, mówiącej: „szukamy ekipy” (Naruś, Vensis – wiecie o co chodzi xD).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Ktoś zamawiał gruszki z bierzmowaniem?

06.10.2018
Napisane przez: Nana
Obrazek W sumie to piszę do was pierwszy raz, nie wiem od czego zacząć. *Zabije Naru przy pierwszej okazji*. Jestem Nana, kiedyś działałam pod pseudonimem "Erika", ale czy kogoś to obchodzi? Jak kiedyś czytałam mangi dla pezyjemności to zawsze miałam głęboko kto co robił, byle było czytelne. XDDD Może to tyle z przedstawiania, ileż można XDD Długo zastanawiałam się, co mogę tu napisać. Pierwsza aktualka, a ja nie mam czasu jej zacząć. *nie zapomniałam, ok?* I do teraz nie wymyśliłam, więc to co czytacie to jedna wielka improwizacja zdesperowanej 16-latki, żeby być zabawna. TO STRESUJĄCE.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktu Leniwca Pospolitego

28.09.2018
Napisane przez: Mashiriko
Obrazek Yo!! Udało mi się uciec z Fantastycznej krainy, która mnie przetrzymywała, przez co nie mogłam robić mang (Tak, kraina lenistwa). Waa Narushisu bardzo się postarała nad nowym wyglądem stronki. Ta syrenka wręcz do mnie przemawia, więc i powracam ja, Nya! Pogoda na dworze jest taka, że nawet mój pies nie chcę się bawić, ani skakać co mnie naprawdę nieco zaskoczyło, więc Postanowiłam wreszcie podnieść 4 literki i zacząć coś robić! Udało mi się skończyć dwa rozdziały Shisunki Bitter Change.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Szybki news xD

14.09.2018
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Miała to być ambitna aktualka, którą miał napisać ktoś inny. Dlatego postanowiłam coś sklecić na szybko. Mimo braku weny coś tam poleję jakąś wodę, byleby Was jakoś zachęcić do wpadania do nas częściej... albo i nie? Ogólnie jak widać nastąpiła mała zmiana kolorystyki na stronie. Oczywiście od 2 lat jest plan na zmianę strony internetowej, ale brakło nam informatyka, by tego dokonać. Na szczęście pewna wspaniała osóbka zgłosiła się jako chętna...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka v.0,5

01.09.2018
Napisane przez: Gerasik1999
Obrazek Jak to mówią krótko, zwięźle i na temat. Wakacje dobiegają końca, Sukoshi robi aktualki i zmusza ludzi do ich pisania. :3
Jeśli chodzi o mnie, to jestem nowym tłumaczem, który zawitał do tej wspaniałej, ale lekko zakręconej grupy. Jeśli chodzi o przedstawienie: Jestem osobą dziwną, ale chyba wystarczająco zakręconą, by się zaaklimatyzować w grupie.
O ile Narushisu nie powie inaczej.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Niby najdłuższa aktualka...

13.08.2018
Napisane przez: Gekoniasty
Obrazek Dobra zacznę od siebie... Ech wejdź w ten link >KLIK< i poszukaj Gekoniastego . Jestem zbyt leniwy by pisać drugi raz o tym jak bardzo jestem zajebisty i kocham żelki oraz cycki. Tutaj zapewne pojawi się komentarz Naru o tym, że kłamię albo mi się wydaje, że jestem zajebisty. Nie dziwcie się jak między wierszami pojawią się docinki od Naru xD My sobie tak okazujemy przyjaźń i miłość. No dobra tyle o mnie, czas napisać o czymś aktulkę meh...
Ale najpierw przerwa na coś słodkiego, na czczo nie lubię pracować, więc pizza ode mnie dla was!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Forficula auricularia

04.08.2018
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek Jakże wdzięczna łacińska nazwa, niestety jej właścicielowi daleko do uroczego stworzonka. Niebawem się o tym przekonacie.
W zasadzie to miałam już prawie napisaną aktualkę na zupełnie inny temat nie związany z fauną i florą, ale całkowicie zmieniłam koncepcję, na rzecz tytuowego owada.
Nie specjalnie interesuję się entomologią, ale pewien okaz przykół moją uwagę, a wszystko za sprawą zasłyszanej przy herbatce dość niepokojącej opowieści koleżanki z pracy. Mianowicie pewnego dnia, gdy kręciła się po domu poczuła, że coś chodzi jej we włosach.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Emocjonalna i wspaniała aktualka!

17.06.2018
Napisane przez: Nakato
Obrazek Pamięć w niepamięć...

Mam wrażenie, że spadłam z drzewa, ale dlaczego, to nie mam pojęcia. Aktualka miała być w poniedziałek, ale skleroza nie boli. Na przeprosiny łapcie cukierki!

*Rzuca*

Właśnie siedzę w pracy i główkuję co napisać, ale to się wytnie. Doszłam do wniosku, że wiem na co wydać swoją wypłatę! Na mangi! >=< Polecam naszą zlicencjonowaną mangę: "Strażnik domu Momochi". Przyjemna, ale type dupy nie urywa. Będąc w pracy mam więcej czasu na robienie mang, więc może coś niedługo ode mnie wyjdzie, np "Ichirei Shite, Kiss". Oczekujecie!

Nasz kwiatek NARUcyz ostatnio miał swój wielki narcystyczny debiut, a teraz siedzi w swoich czterech kątach ze swoją czterołapkową miłością.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Esencja narcyzmu

01.06.2018
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Witajcie! Dzisiaj przemawiam do Was ja. I to za zgodą Shayde. Miałam przez dłuższy czas bana na pisanie aktualek, ponieważ było w nich za dużo mnie. A co za dużo to niezdrowo. W ogóle zacznę od tego, że mogłabym przysiąc, że Shayde napisała mi, że dawno nie było mojej aktualki i fajnie bym ją zrobiła. Przejrzałam archiwum wszystkich ostatnich rozmów z nią i okazało się, że jedynie mi się to gdzieś uroiło w bani, bo czegoś takiego nie było.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Kilka słów...

28.04.2018
Napisane przez: Cosbi
Obrazek Znacie to uczucie kiedy za oknem coraz piękniejsza pogoda...a wy jesteście chorzy? Nareszcie nadeszła majówka, a wraz z nią oprócz płaczu maturzystów nowe rozdzały waszych ulubionych mang na waszej ulubionej stronie!
(To zabrzmiało jak jakiś tandetna reklama, przepraszam jestem tu nowa).
Jako, że długoś tej aktualki nie jest sfakcjonująca dorzucę od siebie kilka nikomu nie potrzebnych zdań.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wioooosna!

22.04.2018
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi.

Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni.

Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis.

Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty.

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!


Oj, tak! Nareszcie wiosna, nareszcie nadeszły cieplejsze dni, zmniejszona ilość ubrań, wygrzewanie twarzy w promieniach słońca. Chyba każdy z nas za tym tęsknił.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

CIEKAWOSTKI JĘZYKOWE

02.04.2018
Napisane przez: Nikolett
Obrazek Pewnego razu wpada do mnie mój kumpel urodzony na Ukrainie, ale wychowany gdzieś w Izraelu w kulturze rosyjskiej, więc twardo uważający się za Rosjanina choć z paszportem izraelskim, no i gadamy sobie o wszystkim i o niczym.
W pewnym momencie wypadło ze mnie: „Z gówna bata nie ukręcisz”. Wszystko niby jasne, ale co to ten „bat”? Na wstępie odżegnałam się od wszelkich nietoperków i innych Batmanów, ale to nie pomogło. Z pomocą przyszły pornole S&M.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

WIOSENNA ZUPKA

24.03.2018
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Każdy z nas zna to słynne powiedzenie "W marcu jak w garncu". Otóż niewinne dziecię staje w obliczu wielkiego zadania ugotować zupkę :) Tak, tak, wszyscy to znamy jest woda i mnóstwo magicznych składników, ale co dodać, co sprawi, że będzie pyszna? I tak wrzuca ziemniaczki, marchew i inne warzywa tworzymy podstawę naszej pięknej wiosny czujemy przyjemny zapach, ciepełko unosi się nad garnkiem. Potem myślimy jakie przyprawy, hmm...? Sól, sypiemy delikatnie, aż wypada zakrętka i pół słoiczka wpada nam do wywaru, ratujemy co się da wymieniamy część wody, wrzucamy więcej ziemniaczków nasza pogodowa zupka staje się paskudna, martwimy się , ale nie jest ona nie do uratowania.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Sakura~

17.02.2018
Napisane przez: Nakato
Obrazek Kolejne urodziny, kolejny rok, a ja siedzę i grzebię po netach w poszukiwaniu tematu na urodzinową aktualkę… Nie wymyśliłam nic. Tak to jest, kiedy piszecie aktu na ostatnią chwilę XD Przyczepiłam się do Sakury, czyli ‘’kwiaty wiśni’’. Uważam, że słowo dość znane i ładne. Heh, ciekawe ile waszych ulubionych postaci nosi te imię ^^ Mi rzuca się na myśl – Sakura z ‘’Naruto’’. Zaaa długa seria… Tasiemce trzymają się Sumiaków, świadczą o tym nasze mangi… Ochh, tak. Mamy do tego szczęście.

Ja tu gadu, gadu, a trzeba przejść do konkretów! Matury przed nami! Ferie się kończą, pora umierać. Zazdroszę tym, którzy są przed feriami ;--; No, to na tyle? Chyba nie. Rok ten dla nas był bardzo pracowity i szybko zleciał, przynajmniej dla mnie. Ostatnio dołączyła do nas nowa tłumaczka – Cosbi, miejmy nadzieję, że nie zabijemy cię naszym poczuciem humoru! Mamy w planach, by pokończyć w tym roku dużo mang i oczywiście zacząć nowe. Trzymajcie za nas kciuki i idzcie po popcorn.

Psst, powinniśmy być wdzięczni pewnej trójcy... Werby! Gratki dla Vensis, Ogórka i Naru za wielkie poświęcenie dla "Goonga". Brawo dla nich!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Zbrodnia nowicjusza!

20.01.2018
Napisane przez: Surima
Obrazek Cześć wszystkim! Z tej strony Suri, świeże mięsko do korekcenia. Stwierdzono, iż muszę przejść chrzest, więc przybywam do Was z aktualką. A raczej z marnym skrawkiem czegoś, co kiedyś aktualką mogłoby być. No cóż, mam nadzieję, że wybaczycie mi tę zbrodnię.

Do rodzinki dołączyłam jakieś dwa miesiące temu i od razu zostałam zasypana rozdziałami do poprawy. Mimo nowych obowiązków czuję się tam bardzo dobrze – jest przyjemnie, miło i zabawnie. Vensis, jako doświadczona korektorka, jest dla mnie dużym wsparciem, a i cała reszta również służy pomocą, za co pięknie im dziękuję.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Kurismasu!

25.12.2017
Napisane przez: Neko
Obrazek Ho, ho, ho! Wesołych Świąt Wszystkim czytelnikom ~! Z okazji tak pięknego dnia chciałam życzyć Wam: szczęścia, zdrowia, prezentów oraz spełnienia waszych najskrytszych marzeń! Skierowane jest to również do kochanej ekipy! Której dziękuję za ciepłą atmosferę i wspólną pracę~! (Jesteście najlepsi! <3).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Halny na dolnośląskim!

26.11.2017
Napisane przez: Narushisu & Vensis
Obrazek N: Witajcie Przyjaciele i Przyjaciółki! Z tej strony Naru i moja wspaniała żona.
I: Nie wiecie, kim jestem!
N: Nie da się nie wiedzieć, kim jesteś, ziomeczku…
I: Kto nie wie, ten nie wie :)
N: Każdy, kto czyta online musi wiedzieć do kogo wysyłać skargi - przed Wami MISZCZYNI RIDERA - IZA!
I: Naru przychodzi po nocach i psuje readera - potwierdzone info.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Historia małego człowieka...

05.11.2017
Napisane przez: Shiro
Obrazek W życiu człowieka nadchodzi taka chwile, kiedy wiesz, że to jest to. Coś co musisz zrobić i nic cię nie zatrzyma. Jednak wtedy występuje przeciw tobie wiele przeciwności. Czy to znajomi, czy to własna niechęć. Wiele jest rzeczy, które mogą rozproszyć człowieka. Jednak jeśli dasz im radę, to ruszysz jak pociąg. Z początku wolno, bez większego zaangażowania, ale z czasem zaczniesz się rozpędzać.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka bez aktualki

27.10.2017
Napisane przez: Shayde
Obrazek Dzień dobry, a zarazem dobranoc :) Jestem chora... znowu... i nie mam daru do pisania aktualki, ale powiem wam jedno nie słuchajcie Naru !!! ;)
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Poniedziałkowa aktualka (czwartek)

12.10.2017
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dzień dobry wieczór. Przed Wami aktualka Waszej ulubionej starej nowej szefowej - mnie. Nie mam weny, a kolejna aktualka jest niedługo dlatego nie piszę już nic więcej. Chwalcie mnie i wielbcie, całusy, pa.
PS: Paulina to trap.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

W specjalnym wydaniu

01.10.2017
Napisane przez: Yaslon & Nakato
Obrazek W specjalnym wydaniu. Już dzisiaj. Piękna i pomysłowa, jedyna w swoim rodzaju- P*****A!

P: Czeeeeeść, z tej strony Paulina! Znowu muszę napisać aktualkę.
N: Cześć, Paulina! Tak, musisz i zmuszasz do pomocy mnie *chlip*
P: Przestań beczeć, sama się zgłosiłaś!
N: Ta, jasne XD
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Ogórka Przywitanie

10.09.2017
Napisane przez: Kyuuri
Obrazek Cześć wszystkim, jestem Kiyuuri. Niektórzy nazywają mnie Panem Ogórkiem, bądź Ogóreczkiem. Dołączyłem niedawno do najukochańszej grupy pod Słońcem (Sukoshi <3) i jest mi tutaj bardzo miło, przyjemnie, chociaż pracowicie. Od samego początku nie mogę narzekać na brak zadań, czuję się trochę jak Jurek Kiler ze słynnego polskiego filmu, który również nie mógł opędzić się od wszelakich zleceń.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

To co dobrze szybko się kończy!

03.09.2017
Napisane przez: Shayde
Obrazek Hej ludziska!

Dla tych, którzy od jutra wracają do szkoły kilka rozdziałów na osłodę ;)

Od września postaramy się również wrócić co tygodniowych lub co 2 tygodniowych aktualek oraz odkurzyć trochę zastane tytuły ;)

Dlatego wszelkie komentarze dopingujące ekipę mile widziane, naprawdę czasem potrzeba nam motywacji w postaci miłego słowa zamiast ciagłych narzekań.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

...

10.07.2017
Napisane przez: Nakato
Obrazek Czuję się umierająca... Starość nie radość... Nastąpiła ta chwila, co napisać na aktualkę? Moja pamięć się ulotniła więcej nie wiem co pisać, aleee... Raz się żyje. W tym jakże cudownym momencie, właśnie leżę sobie pod kołderką, czekam na motywację do zrobienia czegokolwiek. Niestety leń jest i chęci brak. Mam ochotę po wkurzać kogoś, ale jestem grzeczna i nie będę.

Jestem teraz na plaży i się opalam wiatrem. Także pozdrawiam z Niechorza. Mangi odpoczywają sobie, tak jak ja. No ale cóż... Wakacje mijają powoli. Jesteście gdzieś na wakacjach czy siedzicie w domu? Nie mam weny na pisanie także zostawiam was z tą jakże krótką aktualką. Bywajcie w pokoju!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Leniwa wakacyjna aktualka...

03.07.2017
Napisane przez: Shayde
Obrazek
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wasz dzielny ochotnik.

14.06.2017
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek Czołem :) miałam tak wiele pomysłów na temat aktualki, że aż zgłosiłam się na ochotnika. Oczywiście gdy tylko to zrobiłam... pufff i uleciały. Niestety już za późno na odwrót :P Miesiąc matur dobiegł końca, lato w pełni i sezon grillowy też i właśnie podczas ostatniego spotkania przy mięsku jedna z zebranych osób uświadomiła mi, że to już dekada odkąd zdałam egzamin dojrzałości (taaa Afro publicznie przyznała się ile ma lat. Pamiętajcie, wiek to tylko liczba, a nie stan umysłu xD). Z tej okazji postanowiłam podzielić się z Wami moją maturalną przygodą. Mało brakowało, a musiałabym zdawać z młodszym rocznikiem...

Liceum do, którego uczęszczałam znajdowało się w innej miejscowości, więc na lekcje codziennie dojeżdżałam pociągiem. Wiadomo nie kursują one co 5 minut, czasami trzeba czekań nawet kilka godzin. I dlatego mój tata zaoferował się, że zawiezie mnie samochodem na egzamin z polskiego, żebym nie czekała i nie denerwowała się przed salą.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Idę na plażę, na plażę i dupę smażę…

04.06.2017
Napisane przez: Nakato
Obrazek Oświadczam, że można korzystać z cudownej zimnej wody nad morzem. Do umycia swojego zadka jest najlepsza XD A tak serio... właśnie wróciłam z nad morza... Nie powiem gdzie mam piasek... Zimno, piździ i chcę mi się jeść.Tak, to moje standardowe marudzenie. Dochodzę do wniosku, że cały czas gadam ;-; Co jest ze mną nie tak? Odwieczne pytanie. Piszę na ostatnią chwilę, także nie zgłoście się na to, że jest krótka, bo w między czasie robię rozdział. Szykujcie się, że za niedługo wyjdzie kolejny rozdział Jigoku.

Aaa… A tak w ogóle to SIEMKA! To już czerwiec! Oceny poprawione? O.o U mnie tak w połowie… Nooo, ale nie wiem czy poprawie, bo jakoś szczególnie nie chcę mi się zaliczać z geografii XD Zobaczy się. Czas zacząć dbać o formę, ale LENIENIE się jest lepsze niż bieganie w tą i w tamtą. Nie?
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

PUSTKA

28.05.2017
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Chyba każdy z nas miewa takie chwile, gdy niechybnie zbliża się do końca historii... Wiemy, że będziemy musieli pożegnać naszych przyjaciół i chociaż poznaliśmy ich najskrytsze marzenia, lęki i nadzieje niesione wraz ze wschodem słońca - symbolem nadchodzących zmian mogących odmienić los. Staramy się to odwlekać, krążymy wokół zakończenia nie mogąc, a tym bardziej nie chcąc przekroczyć progu tych drzwi. W czasie naszych wspólnych przygód straciliśmy wiele bliskich nam osób, nie rzadko opłakiwaliśmy ich wspominając te spędzone wspólnie momenty. Zwiedziliśmy wspaniałe krainy, poznaliśmy inne kultury jakże odmienne od naszej, podziwialiśmy stroje i architekturę. Zdarzały się momenty, gdy nasze serce zabiło szybciej gdy obdarzyliśmy uczuciami jednego z bohaterów...

Tak...

Każda książka, gra, anime, manga, film, serial czy novelka, którą kiedykolwiek mieliśmy w swoich dłoniach pochłaniała nas do głębi.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Super gorące nagie zdjęcia z wakacji 2005!

21.05.2017
Napisane przez: Yaslon
Obrazek Chcecie się dowiedzieć jak zrobić brzmienie basu takie jak w soundtracku z najnowszego Dooma? Więc cytując klasyka "stay awhile and listen". Na obrazku obok znajduje się przepis na ten dźwięk. Potrzebujecie trochę białego szumu i dźwięku w kształcie sinusoidy. To pierwsze to dźwięk, który można usłyszeć włączając wiatraczek w ciepłe dni albo siedząc nad morzem. To drugie to zwykła sinusoida taka jak w szkole średniej na matematyce. Tylko może z trochę wyższą częstotliwością, żeby cokolwiek usłyszeć - powiedzmy jakieś 30-40Hz. A teraz weźcie te dwie ścieżki dźwiękowe i przepuśćcie je przez efekt distortion (czyli przester). Brzmi dobrze? Wiem.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dzień Uwielbienia!

13.05.2017
Napisane przez: Narushisu
Obrazek "Cóż za intrygujący tytuł" - można powiedzieć. Nawet nie trzeba się zastanawiać, by domyślić się, który to narcyzek dobrał się do aktualki! Dedykuję ją dla Shayde, która robi się czerwona jak truskawka, gdy tylko widzi ile uwielbienia może się pojawić od kogokolwiek do samego siebie. Pewnie jest jej teraz ciepło, a krew w niej buzuje, mrr. xD O dziwo aktualka nie będzie o mnie, ale część samouwielbienia musiała się pojawić. Bo skoro mówię, że będę czcić i wielbić naszą grupową Boginię (mnie), to znaczy, że tak będzie! Słowna muszę być, bo co by powiedzieli o mnie inni, gdym robiła co innego, a co innego mówiła?! Skoro to już jasne, to czas przejść do deseru!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wiosenna Japonia…

07.05.2017
Napisane przez: Nakato & Nekoshin
Obrazek Nakato: Heju... matury, matury… jak wam idzie? ‘’Matura to bzdura.’’ Ciężka, a może i nie? W każdym razie trzymam za was kciuki. Mnie czekają matury próbne pod koniec maja… tsaaa… Matura za rok, a ja się stresuję. W każdym razie cały maj to sama nauka, ale o tyle dobrze, że majówka udana.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dawno, dawno temu w dzikiej Polandii...

30.04.2017
Napisane przez: Nikolett
Obrazek
Wspomnienia dinozaura, czyli Dawno, dawno temu
w dzikiej Polandii...

...były sobie cztery mangowe sklepy. Cztery na cały kraj. Ilu z Was pamięta te czasy? Ilu z Was miało kogoś, kto mieszkał blisko i można było poprosić o mangowe zakupy? Ilu z Was wie, co oznaczają terminy „MnS”, „Mangaya” czy „RAR”? W obecnych czasach manga to standard, nawet yaoica można kupić w Empiku, więc gdzie ta fascynacja tematem – taka jak wtedy? Ludzie tym żyli, oddychali mangą, szukali informacji o Japonii, próbowali uczyć się japońskiego (bardzo często na własną rękę), nawiązywali przyjaźnie, spotykali się na konwentach (bo tam można było znaleźć takich samych oszołomów jak my sami), niektórzy szukali mangowej dziewczyny lub chłopaka...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

...:)

23.04.2017
Napisane przez: UchihaGuren
Obrazek Hejo! Już długo nie pisałam aktualki no ale to przez Shayde, która nie chciała wstawić jednej gdyż była ona za "specjalna" ^,^ No co poradzę, że nie lubię świąt ;) No ale wolne za to kocham!! A co do wolnego to zaczyna się niedługo majówka :> Do tego matury! Buhahahah pozdrowienia dla skazańców ;)
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Karciowo!

09.04.2017
Napisane przez: karcia53
Obrazek Ohayominna! Z tej strony nieuchwytna karcia53, która została „wytypowana” (czyt. w tym tygodniu na nią zwalimy robotę :D) do napisania aktualki! Jest mi niezmiernie miło za tak szczodre wyróżnienie i otrzymanie próby rehabilitacji za mój skromny wkład w grupę :3 Postaram się nie zawieść moich nadzor-… ekhem… darczyńców!

Jako że moją ostatnią aktualkę pisałam już dawnooo temu to mogłabym Wam opowiedzieć, co się u mnie dzieje, co myślę o różnych sytuacjach (np. bierności kotów w przejmowaniu władzy nad światem) lub jakie książki/mangi przeczytałam w ostatnim czasie (w sumie to chyba będzie pomysł na moją następną aktualkę, chociaż nie mam za dużo pozycji na koncie niestety ^^’). Postanowiłam
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Turututututu!

04.04.2017
Napisane przez: Arisu & Haruka
Obrazek Słuchajcie! Słuchajcie! Oto powiadam wam, iż nadeszła wiekopomna chwila. Proszę o podejście bliżej. Tu Pani w zielonej bluzce, proszę bliżej, ja nie gryzę!
No. Wszyscy zebrani, więc jest cacy. A teraz słuchajcie, jako że w grupie jest jedna taka osóbka, która z jednej strony jest słodziutka jak najsłodsze ciastko na świecie, to z drugiej strony znajduje się zupełnie przeciwieństwo tejże osóbki! Pierwsza z nich na imię ma Arisu :) Druga zaś dziewuszka, to nie kto inny jak kochana Haruka! ^^
Dlatego też dzisiejsza aktu jest tak jakby pisana przez dwie osóbki.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dwie aktualki

27.03.2017
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dzisiaj przed Państwem aktualka, ale tak naprawdę dwie! Dlaczego tak dziwnie? Gdyż aktualka będzie podzielona na część przeznaczoną dla letnich i część dla tych, którzy nimi nie są. Pierwsza taka w historii aktualek, więc to w sumie jak święto. Dawno nie pisałam niczego, więc się stęskniłam.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pomarańcze...

19.03.2017
Napisane przez: Vicky
Obrazek Ladies and gentlemen! Jestem Vicky, nowy członek grupki :D
Długo zastanawiałam się co mogę do was napisać, wiem przedstawię siebie i w ogóle… Otóż jestem nudną osobą, więc nie ma co się zbytnio co rozpisywać. Po nicku wszyscy pewnie domyślają się, że mam na imię Wiktoria. Jestem uczennicą gimnazjum, nie zdradzę klasy, gdyż to mało ważne xD Zazwyczaj z nosem w książkach lub z ołówkiem w ręce. Od pewnego czasu zaczęłam grac w gry, o co sama siebie bym nie podejrzewała . Nie mam raczej przyjaciół, zazwyczaj przesiaduje w swoim pokoju, w parkach i lesie, a w szkole jestem na uboczu.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Gdy chcesz napisać o pogodzie, ale...

12.03.2017
Napisane przez: Minachi
Obrazek Hejka, tutaj Minachi! Bardzo rzadko zdarza mi się pisać dla Was aktualki, spod mojej klawiaturki wychodzi jedna na rok i tak się składa, że zawsze jest ona poświęcona Dniu Kobiet. Tradycji musi stać się zadość, więc i tym razem zaklepałam sobie specjalnie początek marca, aby móc życzyć przedstawicielkom płci pięknej dużo szczęścia oraz uśmiechu. Czujcie się doceniane i kochane przez cały rok! <3 Hmm... Skoro już siedzicie i marnujecie czas na czytanie tego wodolejstwa, podzielę się z Wami magicznym sposobem na odciągnięcie od obowiązków!
Zakładam, że większość z naszych Czytelników w mniejszym lub większym stopniu interesuje się kulturą Japonii. Zastanawiając się, co mogę umieścić w tejże aktualce, wpadłam na pomysł zaprezentowania Wam kilku kanałów na YouTube, które mogą was zainteresować (a nawet czegoś nauczyć). Niestety, nikt mi za to nie zapłacił, więc będzie krótko xD.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

WonFest Winter 2017 :)

05.03.2017
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Dłuższą chwilę zastanawiałam się o czym mogłabym napisać tak, aby nie było to zbędne gadanie byleby pojawił się tu jakiś tekst. Z tego co pamiętam pojawiały się tu historie z życia, opowieści o dramach i książkach, a także różnorodnych grach teraz przyszła kolej na mnie i pomyślałam, że napiszę wam o moim zainteresowaniu. To nie tak, że nie lubię książek wręcz przeciwnie mam własną bibliotekę w domu... wieże na podłodze XD Gry komputerowe zwłaszcza RPG i FPS to też moje klimaty co może potwierdzić praca magisterska z tej dziedziny.
Od jakiegoś czasu interesuję się figurkami może zabrzmi to dziecinnie, ale ręcznie wykonane japońskie dzieła są przecudne! Niedawno odbył się WonderFestiwal 2017, a mianowicie miało to miejsce w lutym na nasz czas była to 3 rano :) Od jakiegoś czasu mnie i moich znajomych dręczyli malutkimi zapowiedziami danej skali czy nendoroida,
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Chcę wiosnę...

26.02.2017
Napisane przez: UchihaGuren
Obrazek Siemson dzisiejszą aktualkę miałam zaszczyt napisać ja Guren grupowy ninja. Pojawiam się i znikam. Z czystej ciekawości zapytałam się mojej koleżanki o czym mogła by być napisać jej odpowiedź była natychmiastowa..."Napisz o Andrzeju Dudzie" Cóż.. uważam, że nie będę psuła aktualki ;) Tak więc może lepiej powiedzieć o tym iż za niedługo wiosna!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Ciasto Bananowe

17.02.2017
Napisane przez: Nakatomi
Obrazek Heju, tu Nakatomi, mam zaszczyt napisać dla was tę aktualkę. Dzisiaj są dwa wyjątkowe święta, ale o tym napiszę później. Wiedzieliście o tym, że DNA ludzi i bananów są zgodne w 50%?
Małpy, banany, ludzie... Niezwykłe… W sumie nie miałam o tym pojęcia, ale wiem, że skórkami od bananów doskonale czyści się liście kwiatków na parapetach… przyznam się… sama tak robiłam XD Zaobserwowałam, że po tym ładnie się świecą. Mają taki cudowny smak… awww…
Rumienię się ^^
Przyznać się, bez bicia, kto z was uwielbia banany? Czy dla was one nie są przepyszne?! A jeszcze lepsze są w deserach i ciastach. W sumie, można zrobić z nich cokolwiek. Mam uzależnienie od „Kopca kreta”, jest to taki jakby tort, w którym na dole są banany przecięte na pół i na nich jest masa bananowa, obsypana ciastem… mówię wam, niebo w gębie.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Love! <3

12.02.2017
Napisane przez: Karuta
Obrazek Witajcie Kochani. Z tej strony Karuta<3.
Tym razem to mnie zmuszono… eee, to znaczy... mam zaszczyt napisać dla was parę słów.
Tak naprawdę to nie mam zielonego pojęcia, o czym pisać. Wiecie, to jest jak z wypracowaniem na polski tylko, że temat dowolny i totalna pustka w głowie. Właśnie przez tą pustkę, lekki brak motywacji i czasu zaniedbałam troszkę tłumaczenia. Bardzo was przepraszam (bije pokłony na kolanach). Jak dostanę kopniaka z pozytywną energią albo jak moja ukochana Naru wyda mi rozkaz (a jej rozkazy nie znoszą sprzeciwu, ona to robi tylko i wyłącznie z miłości) to obiecuję wziąć się za siebie i zacząć porządnie tłumaczyć.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wyprany mózg

04.02.2017
Napisane przez: Ayame-chan
Obrazek Nya~! Witajcie kochani, z tej strony Ayame-chan. Tym razem to ja dostąpiłam zaszczytu napisania aktualki (a raczej zostałam do tego zmuszona, ponieważ odezwałam się w nieodpowiednim momencie, ale cóż poradzę, że akurat wtedy znalazłam w internecie coś durnowatego i szybko musiałam się tym z kimś podzielić?). Nie mam zielonego pojęcia, o czym mam do Was pisać. Od samego rana mam wrażenie, że w nocy odwiedziły mnie jakieś nadnaturalne istoty, poprzestawiały wszystko w głowie i wyrzuciły z niej, co im się podobało – na przykład pomysł na dzisiejszą aktualkę. A przecież nie po to trzymam kota, aby wszelkie podłóżkowe stworzenia mogły sobie harcować, gdy śpię.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witajcie w Kranie!

28.01.2017
Napisane przez: Vensis
Obrazek Witajcie! Z tej strony wasza przeurocza, kochana Vensis. Cieszę się, że mogę pisać tę dzisiejszą aktualkę, bo dzięki temu pojawią się w niej rozdziały zrobione przez mnie (żart)!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Kinder Niespodzianka!

21.01.2017
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Bardzo intrygujący tytuł, wiem. Tak miało być. A czemuż tak? Zdradzę dziś Wam moją rodzinną tajemnicę przekazywaną z pokolenia na pokolenie! Ale musicie zachować to tylko dla siebie! Sekret, to sekret, prawda? :P Pewnie teraz zastanawiacie się, jaki kinder niespodzianka może kryć sekret. Przecież to tylko jajko czekoladowe z zabaweczką w środku! I tu się mylicie! Bo przecież nie po to twórcy wymyślają co chwila nowe serie zabawek. Chociaż płacić 3,50zł i zastanawiać się czy trafi ci się ta zabawka, o której marzysz, czy się nie trafi... Słabo, co?
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pozory mylą...

15.01.2017
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek Witam serdecznie w Nowym Roku!
Jak zwykle odezwałam się w nieodpowiednim momencie i dzięki temu dostąpiłam zaszczytu napisania aktualki xD Dzisiejszy tytuł to jedno z moich ulubionych powiedzeń. Choć z racji, iż wśród moich wielu uzależnień jest czytanie książek powyższą myśl wolę w wydaniu: „Nie oceniaj książki po okładce”. Oczywiście ta mądrość odnosi się również do ludzi. Od razu przypominam sobie, zabawną sytuację z moją koleżanką w roli głównej, której byłam świadkiem. Wyobraźcie sobie dziunię jakich mało – wyfryzowana, wymalowana i świetnie ubrana ślicznotka (każdy zna ten typ potocznie...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wesołych Świąt!

26.12.2016
Napisane przez: Arisu
Obrazek Witajcie kochani! Grudniową aktualkę tym razem sponsoruje Arisu :)
Mamy grudzień, idą święta, no to nie mogłam przegapić okazji napisania kilku słów, w końcu grudzień jest jednym z moich ulubionych miesięcy, ponieważ są święta i ta przyjemna atmosfera, a do tego równy rok temu, pobrałam testy do sumiaków. Takie tam moje postanowienie noworoczne, że dołączę do jakiejś grupki skanlacyjnej!
W tym roku zima jest trochę kapryśna, na święta uznała, że śnieg w większości kraju jest już passé, więc pójdzie w deszcz, mróz i trochę słońca, dla odmiany nikomu nie zaszkodzi, prawda? Ale mimo że śniegu nie ma, to mam nadzieję, że atmosfere świąt czujecie? Porządki, gotowanie, zakupy? Pewnie tak :)
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Z FARTEM

27.11.2016
Napisane przez: UchihaGuren
Obrazek Siemaneczko!!
To znowu ja Guren-san! Dawno nie robiłam aktualki.. No cóż o tej dowiedziałam się dzisiaj... no ale podobno jak się ma dar pisania to nie trudno by napisać taką aktualkę w kilka minut! Właśnie skończyłam edycje kolejnego rozdziału Kimi No Sei! Więc za nie długo kolejny rozdział owej mangi powinien pojawić się na stronie!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nie-wywiad z wampirem

06.11.2016
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek Buuuuu! Dziś ja czynię honory i dostarczam rozdziały :) Ale najpierw coś tam poględzę. Wampir zwany także wąpierz, upiór, upir, martwiec, wiesczy, wupi, wuki. Niektórzy podejrzewają, że nim jestem xD Zasłużyłam sobie na to tym, iż zdarzają mi się dni gdy w ogóle nie czuję głodu i przez cały dzień potrafię nic nie jeść, nic nie pić. Ale za to trzeba mnie widzieć gdy już dopada mnie apetyt :P Zdarzyło mi się kiedyś, ku uciesze moich koleżanek i urzędnika wypełnić jakiś tam wniosek wpisując w pole „data urodzenia” - 1898 rok. Gdy prym wiódł Zmierzch i Edzio, rozbudził na tyle wyobraźnię moich koleżanek, iż te spoglądały na mnie kontem z podejrzeniem, ponieważ mam baaardzo jasną karnację. Słońce się mnie nie ima, wręcz świecę. Ale zapewniam nie słychać dzwoneczków. Sypiam, może w twardym, ale nadal normalnym łóżku, a na myśl o czerninie robię się zielona.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dzika Kanapka

15.10.2016
Napisane przez: Karuta <3
Obrazek Jako że nie wiem jak zacząć (bo moja wcześniejsza wersja aktualki się przedawniła), to ponarzekam na pogodę i jak to w październiku bywa raczej nie zachwyca, no ewentualnie jak słońce wyjdzie… Jeśli mam być szczera to z niecierpliwością czekam na to, aż wszystkie liście zmienią kolor i zaświeci słońce bo wtedy będę mogła ruszyć w plener, a tak to siedzę w akademiku i tłumaczę.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka Specjalna

01.10.2016
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Dziś mamy wyjątkowy dzień, święto nad świętami i nie, nie chodzi mi wcale o święto grzyba. Dziś w sukoshinowym kalendarzyku jednej z naszych osóbek przybył kolejny roczek (chociaż my kobietki ZAWSZE mamy 18 lat i nigdy więcej)! Nasza Szefowa, Wielka Siostra SHAYDE obchodzi dziś urodzinki (nie powiem ile bo wie gdzie mieszkam, a zapewne groziłoby mi śmiertelne niebezpieczeństwo po ujawnieniu ów informacji).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Starszyzna prawi kazanie

24.09.2016
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Hejo, hejo all! Dziś z mównicy przemawia do was oblepiona plasteliną, poklejona klejem i innymi rzeczami przedszkolanka! Nie ma to jak stadko małych szkrabów, które by się... UTULIŁO! :D A jak!

Ostatnio przeglądałam Internet w poszukiwaniu sama nie wiem czego, ale ludzie często tak robią jak mają coś zrobić a robią wszystko aby tego nie robić (sprzątanie szafy, odkurzanie, oglądanie youtube). Przyznać się kto ma tak samo. Łapki w górę! Otóż, natrafiłam na kilka niezwykłych cytatów naszych japońskich bohaterów z anime, którymi postanowiłam się z wami podzielić :)
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Bajka o Dupie Marynie

06.09.2016
Napisane przez: KokakolaAmi
Obrazek W pewnym mieście, w pewnym domu, pewna mała i urocza dziewczynka układała się właśnie do snu.
- Dalej kochanie, pora już spać.- Melodyjnym głosem rzekła babcia, przykrywając wnusię kocykiem.
- Oj, babciu! Jeszcze chwilkę!- Prosiła grzecznie dziewczynka. Starsza kobieta pogroziła jej palcem.
- Nie wstaniesz jutro do szkoły...
Dziewczynka z niezadowoleniem ułożyła głowę na poduszce.
- Pójdę zaraz grzecznie spać, jeśli tylko opowiesz mi bajkę.- Postawiła warunek. Babcia uśmiechnęła się promiennie.
- Jedną bajkę?
- Tak. Ale ma być ciekawa. Tak niesamowita, że nikt inny przede mną nie miał prawa jej wysłuchać. Mam być pierwszym słuchaczem!- Zarządziła, myśląc, że w ten sposób pokona babcię. Nie spodziewała się jednak, że babcia miała niezwykle wybujałą wyobraźnię...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Volume 2!

19.07.2016
Napisane przez: Sukoshi Kurushimi
Obrazek Witajcie w kolejnej aktualce! Dzisiaj, wyjątkowo, piszemy aktualkę ekipą całą! :D Wyjątkowa okazaja? Powiedzmy. Rocznica czegoś wielkiego. A pomysł raz wykonany nie znika. Efekt zeszłoroczny był wielki! Nie mogę doczekać się tego dzisiejszego. Pogadanki jako takiej aktualkowej nie będzie. Bo każdy z nas miał po trochu do powiedzenia. Już nie przedłużam. Zapraszamy!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Cześć! :)

30.06.2016
Napisane przez: Vensis
Obrazek Zapewne niewielu z was kojarzy mój nick, zatem chciałabym się przedstawić. Choć na stronie widnieję jako Vensis, to jednak wolę używać mojego własnego imienia – Iza. Tak więcej cześć, jestem Iza, miło mi was poznać.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Drodzy Czytelnicy.

29.05.2016
Napisane przez: IngridRicai
Obrazek
Maj niemal dobiega już końca, dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze, a zieleń wokół aż razi, zatem pewnie wielu z was nie przeczyta tej aktualizacji od razu. Mimo wszystko postanowiłam napisać, jak rozkazała... yyy... poprosiła nasza grupowa Guru – Narushisu. Maj to piękny miesiąc – życie na Ziemi odnawia się i promienieje. Po kwitnącym kwietniu piąty miesiąc roku obdarowuje wszystkich ciepłem i radością. Dla mnie ten miesiąc jest jednak czymś więcej, niż okazją do pławienia się w promieniach słońca. Maj jest dla mnie symbolem zmian i rozwoju.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka bez ładu i składu

23.05.2016
Napisane przez: Kokakolaami
Obrazek
Siema ludzie i ludziki! Tak, to znowu ja. Kola we własnej osobie. Siedziałam sobie legalnie przed laptopem (UWAGA! mój uległ spaleniu ale mój jakże cudowny mąż zezwolił mi na korzystanie z tego, który należy do niego. Także jakoś to będzie. Chyba. A może nie? Cóż, lepsze to niż nic...) i szukałam w internetach prezentu na Dzień Matki, kiedy naszła mnie ochota na napisanie aktualki. Oto i ona!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nie wódź mnie na pokuszenie. Sama trafię.

15.05.2016
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek
Uwaga!
Warning!
Attention!
Achtung!
Pozor!

Dzisiejsza aktualka jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nieletni proszeni są o odejście od odbiorników, bądź szybkie ulotnienie się z tej strony. Wiem, że to nic nie da, ale zostaliście ostrzeżeni :P

Nurtuje Was tytuł? I dobrze. Wszystkiego dowiecie sie w swoim czasie. Ale najpierw zapraszam na program "Z kamerą (bądź print screen'em) wśród sumiaków" - zawsze pomocnych w poszukiwaniu pomysłu na aktualkę xD
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Weekend Majowy!

01.05.2016
Napisane przez: Soyokaze & Arisu
Obrazek Witamy wszystkich przy pięknym i słonecznym weekendzie majowym ;) Ten dzień specjalny rozpoczyna najpiękniejszy miesiąc w całym roku ;) Pięknie rozkwitające się pąki na drzewach oraz kwiaty :D Śpiewające ptaki w około (pominę konsekwencje, które płyną z góry Hahaha xD ) :D No i również moje 31 dniowe święto!! Tak tak xDD Dlaczego spytacie? A no dlatego, że mam na nazwisko Maj!! I cały miesiąc jest moim świętem ;)
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witajcie, Moi Drodzy!

14.04.2016
Napisane przez: meevellon
Obrazek A oto i moja pierwsza aktualka pisana już w wieku pełnoletnim. Jak się z tym czuję? Nijak. Co mi to daje? Nic. Zupełnie nic. Mam tylko głupią kartę z brzydkim zdjęciem pokazującą jak bardzo stara jestem. Dziękuje bardzo! Tak, tak, pewno pytacie "A co z alko?! A co z prawkiem?!" Hah! Mieszkam tak daleko od wszystkiego, że za paliwo bym płaciła fortunę! A kto za to zapłaci? Ja? A kiedy mam pracować? Może powinnam zacząć płacić w naturze ;))))))) Dobra koniec moich desperackich rozmyślań!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nierówność podsufitowa

07.04.2016
Napisane przez: KokakolaAmi
Obrazek Cześć! Z tej strony Kola, która w ostatnim czasie nieco zaginęła w akcji. Miałam masę zajęć a i chorowało się trochę ;/ Ale wracając do głównego wątku… U Koli zdiagnozowano Nierówność Podsufitową. Specjalistą była nasza niezawodna Naru. Diagnozę postawiła po tym jak w skrócie streściłam jej mój jakże interesujący sen…
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Heheszki~!

31.03.2016
Napisane przez: PoZZZytywny
Obrazek Tududududu, w tym dniu, o tej godzinie, w tym momencie... największa zagadka naszej grupy zostanie rozwiązana i nie chodzi o to czy Naru jest wymyślona przez fretkę i tak naprawdę nie istnieje, ale o to, co nasza wspaniała grupa robi pomiędzy edytowaniem, tłumaczeniem, korekceniem i wklejaniem tekstu. A ja się z wami witam jako osoba najbardziej szczęśliwa i PoZZZytywna na świecie .
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pisankowo...

26.03.2016
Napisane przez: Sil-Chan
Obrazek Witam Sumiakową Rodzinkę, a także naszych Czytelników! (Zgłosiłam się na ochotnika i otrzymałam zgodę, ha!)
Zacznę od podziękowań dla wszystkich wytrwałych fanów, którzy prosili nas o określone tytuły. Zostaliście wysłuchani i w ramach rekompensaty za tak długi okres oczekiwania otrzymacie wymarzone jajka!
Dziękuję wszystkim, którzy przy nich pomogli :* Jesteście wspaniali!
Jedną chwilę! Wróć! "Jajka"? Jakie jajka, a no JAJKA!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wznieśmy toast za...

08.03.2016
Napisane przez: Minachi
Obrazek Hejka~!
Dokładnie rok temu napisałam w grupie swoją pierwszą aktualkę i wprost nie mogę uwierzyć, że od tego czasu pojawiło się po niej 55 kolejnych! Jest to niepodważalny dowód na to, że przez cały czas dzielnie pracujemy, aby obdarowywać Was jak największą ilością rozdziałów w jak najkrótszym czasie.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dłuższy luty to dłuższy rok...!

29.02.2016
Napisane przez: Soyokaze
Obrazek ...oczywiście dłuższy na murzynienie i wydawanie więcej chapów. ;) Bo dziś przypada dzień przestępny, a rok jest dłuższy o jeden dzień właśnie w tym miesiącu. W związku z tym wszyscy powinni być zadowoleni, a najbardziej czytelnicy, że mamy dodatkowy dzień poświęcony tylko dla was! ;) Tak tak... dziś zrobiono kolejną "wyliczankę" wśród nowych i bęc! Teraz to ja się przed Wami witam. ;) A więc Witam wszystkie czytelniczki oraz czytelników. Dziś przed wami Soyo. Jeden z najnowszych „nabytków” tej ekipy oraz 4 facet w żeńskim gronie.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dla Ekipy

17.02.2016
Napisane przez: Kanna
Obrazek I nadszedł ten jakże magiczny (dla nas) dzień... Właśnie stuknęły nam 3 latka! Szmat czasu!
Wow. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, dokąd mnie to wszystko doprowadzi, ale, będąc teraz w tym miejscu, jestem naprawdę dumna z Sukoshi. Bardzo dumna!
3 lata temu usiadłyśmy z Naru przed komputerami i tak od czapy postanowiłyśmy założyć grupę... Myślę, że wtedy żadna z nas nie przewidziała, jak bardzo nasze Sukoshi się rozrośnie.
Zaczynałyśmy w bardzo skromnym składzie, a teraz możemy cieszyć się tak zwartą ekipą, że aż serce rośnie :)
Poza tym udało nam się przygotować dla Was ponad 800 rozdziałów! Pękam z dumy! :D Chciałabym Wam podać dokładną liczbę, jednak obawiam się, że mogłabym wprowadzić w błąd, gdyż obecnie w naszym pliczku panuje tyci bałagan xD Pozostańmy więc przy ogółach :D No i i tak nie liczba jest tutaj najważniejsza... wszem dzisiejsza aktualka jest o ludziach!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nie mam pomysłu na tytuł

14.02.2016
Napisane przez: PoZZZytywny
Obrazek Witaj, kochanie, chcesz jedzenie, kąpiel, a może mnie… Tymi pięknymi słowami chciałby być przywitany każdy mężczyzna w ten piękny dzień. A ja się z wami witam. Z tej strony PoZZZytywny, osoba, której dane było napisać tę piękną aktualkę. Wszyscy w ten piękny dzień mówią sobie czułe słówka, trzymają się za ręce i kupują sobie czekoladki, a potem narzekają, że wszyscy są grubi i następuje czas wielkiej diety, gdzie wszyscy ludzie idą na siłownie, biegają i chodzą do dietetyczki.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Chłodno czy ciepło?

05.02.2016
Napisane przez: Hei
Obrazek Cześć wszystkim! Dostałem trochę miejsca w aktualce – więc jestem! Jak można zauważyć jestem tłumaczem w tej grupie. Nadszedł luty więc pochwalcie się ile postanowień noworocznych już złamaliście ;d
Na dworze nadal chłodno, ale czy ktoś każe nam wychodzić?
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Szał ciał

17.01.2016
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Hej. Od dawna nic nie było. Ale leniuchy i tak się lenią, więc nie ma kto murzynić. W ogóle to nie wiem co pisać. Często ludzie chwalą nasze aktualki, bo są zabawe czy coś. Hmmm. Powiem wam jedno. Wczoraj nasze dramocholiczki ześwirowały! Czy jest na sali lekarz? Help me!!!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Meri Chrismasu

27.12.2015
Sponsorowane przez: Narushisu, Kokakolaami, ChoSang, meevellon
Obrazek Naru:
Nie było ostatnio aktualki z wiadomej przyczyny, z tej też przyczyny nie mamy dzisiaj mangi dla Was. Święta są czasem dla rodziny, nie na czytanie mang. Mangi nie uciekną. Jeśli ktoś jednak urwał się na chwilę, by zobaczyć, co Sukoshi przygotowało na święta, to mówię Wam stanowcze: SIO!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Ostatni dzień

23.12.2015
Napisane przez: Nikolett
Obrazek Grupa Sumiaków zaszalała

i dla Was kalendarz przygotowała,

lecz nie adwentowo-czekoladowy,

tylko taki bardziej... mangowy.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hejoo

22.12.2015
Napisane przez: Red_candy
Obrazek Hejoo, tutaj red_candy. Jestem jednym z nowych nabytków grupy, więc możecie mnie nie znać. Święta to dla mnie magiczny czas, dzięki któremu mogę zobaczyć się z większością mojej rodzinki. W domu ciągle słychać śmiech, czuć zapach dobrego jedzenia i atmosfera robi się cieplejsza. Tylko tego śniegu brak... (Nie ma to jak pierwszy dzień zimy bez zimy. ;_;) Jako, że pojutrze już Wigilia, chciałabym życzyć wam, aby te święta minęły w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Żeby wszystkie wasze życzenia się spełniały, zdrowie wam przypisywało i dobrze wypoczęli przed powrotem do pracy/szkoły. :)) Wszystkiego dobrego! :d
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce

21.12.2015
Napisane przez: Shayde
Obrazek Witajcie kochani po raz kolejny! Shay nie byłaby sobą jakby sobie dwóch terminów nie zaklepała (: Jak tam u was świąteczne porządki? A może już macie czyściusieńko… Choinka już ubrana, a może ubieracie zgodnie z tradycja dopiero w wigilię? Ja osobiście nie lubię świąt, tego całego zamieszania z porządkami ( jakby się nie sprzątało na bieżąco, a tylko raz do roku), jedzeniem…
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

20.12.2015
Napisane przez: minyuu
Obrazek
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

To znowu ja :)

19.12.2015
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Oto aktualka

18.12.2015
Napisane przez: Evaine
Obrazek Hej ludziska ! Tu znów Evaine. "Znów" bo jak zapewne pamiętacie parenaście tygodni temu też pisałam aktualkę xD.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Ding dong ding dong spadł już śnieg...

17.12.2015
Napisane przez: saosin
Obrazek Tururuur….. Miły, starszy, siwy Pan z wielkim workiem przyjdzie sam i dostaniesz to co chcesz, dzisiaj jest magiczny dzień<3! Ahoj przyjaciele tutaj Sało! Tak! Ja żyję :d ! Coraz bliżej do świąt, a ta piosenka tak mnie męczy. Chociaż TU śniegu nie ma. No cóż, dla mnie póki co i lepiej, w sobotę mam połowinki T-T. Okropne. Jednak trzeba zawsze nawet w negatywnej rzeczy szukać plusów, więc… przynajmniej się najem. Mogę dla was też coś przemycić.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Uśmiechnięta czekoladka o smaku banana

16.12.2015
Napisane przez: Ayame-chan
Obrazek Witam Was, ludki kochane. Dzisiaj przemawiać będę ja, czyli członek-widmo tej grupy, ponieważ nigdy nigdzie mnie nie ma i raczej się tutaj nie udzielam, więc pewnie mnie nie kojarzycie. Dzisiaj nie będę pisała o Świętach. Taki mały wyjąteczek :D Szczerze mówiąc, ten świąteczny nastrój wychodzi mi już uszami.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hello Every Body ”Zagubiony wędrowca.”

15.12.2015
Napisane przez: UchihaGuren
Obrazek Tak więc dzisiejsza aktulka została napisana przez mua... czyli Uchiha Guren. Na początku coś o mnie gdyż wszem i wobec noo to jest moja eto.......... noo dobra First aktulka... >,< . Tak! śmiejcie się z biednej Guren...! No dobra zostawmy to . Tak wiec jak już wiecie pisze po raz pierwszy, więc na suwa się stwierdzenie iż jestem świeżakiem no i nie znam dużo osób z grupy tak więc Hajimemashite! Yoroshiku onegai shimasu. Znam tylko (SZCZERZE) Naru no i naszego rodzynka ale to tak przelotnie. Noo bo to Naru jest miłością mojego życia No ale o tym może kiedy indziej. "Oshiete Guren sensei" Już już za spokoje wasze pragnienie na megaśną aktulke (chociaż już ją dawno rozpoczęłam...). Noo to od czego by tu zacząć (kontynuować)? Noo wiem... najlepiej od tego, że licząc od tego dnia za tydzień ostatni dzień idzimy do budy (szkoły do tych, którzy kochają to miejsce). Czyż to nie wspaniałe! I potem długo oczekiwany urlop...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Święta, święta... taaak.

14.12.2015
Napisane przez: Kanna
Obrazek W sumie to ja teraz tak dużo pracuję, że niespecjalnie czuję ten klimat, przynajmniej tak na co dzień. Ale cóż, za coś trzeba prezenty kupić! :D Dzisiaj się wybieram po taki jeden... jestem umówiona o 17 pod galerią z koleżanką, jest 16:26, a ja leżę w łóżku i piszę aktualkę... dobra, skoro sobie to właśnie uświadomiłam, to muszę przyśpieszyć.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Niezapomniane Chwile :)

13.12.2015
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Podejrzewam, że jestem jedną z wielu piszących adwentowe aktualki, która wspomniałaby o tym, że nie ma talentu pisarskiego XD Więc nie będę się powtarzała... Nie jestem fanką świąt i od dziecka ich nienawidzę :/ Sztuczność, obłuda i łypanie jeden na drugiego. Napięcie, które wyczówa się już od samego rana... Natężenie zwiększające się z każdym krokiem, gdy kierujemy się w stronę miejsca docelowego. A potem odbębnienie protokołu powitalnego i zerkanie na zegarek. Mogę już iść, mogę, mogę... TAK! Nareszcie mogę się wyrać jakąś wymówką :) No poza tymi męczeńskimi fragmentami jest wiele czasu na przyjemności na przykład pieczenie ciast. Mniam, uwielbiam piec co nieco, a także czytanie. Och, ileż to książek jeszcze na mnie czeka, a do tego nowa gra komputerowa Fallout 4, którą dostałam na Mikołaja :d Nie mogę się doczekać, aż znajdę chwilę by ją zainstalować i zatonąć w niesamowitości postapo.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Puste okienko

12.12.2015
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek Witam wszystkich serdecznie, dwunastego dnia Świątecznego odliczania. Ci którzy czytali komentarze do wczorajszej aktualki zapewne już się domyślili czyje wypociny dziś się pojawią. Nie jestem najlepszym mówcą i to samo się tyczy pisania. Chyba już od miesiąca zastanawiałam się co bym Wam chciała przekazać i nazbierałam pomysłów na co najmniej 3 kolejne aktualki, po czym dziś rano (w moim przypadku była to 11-12 :P) zupełnie zmieniłam koncepcję :) Puste okienko – dlaczego taki tytuł? Powód jest prosty Afro już dawno zjadła swoje czekoladki i w związku z tym nie ma dziś rozdziału (omnomnom xD) Niestety jestem strasznym łasuchem na słodycze (ciasteczkowy potwór to przy mnie pestka :P) i żaden kalendarzyk nigdy nie dotrwał do Świąt.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nadchodzi zima, więc Witajcie Ludziska ^::^

11.12.2015
Napisane przez: Beatas125
Obrazek Tak, tak ja też jestem jedną z tych osób, które niestety mało się tu udzielają, a i nie robię tego bynajmniej, bo nie lubię Tej Grupy, wręcz przeciwnie na ludzi nie mogę narzekać. No cóż, po prostu jestem typem samotnika. Oczywiście postaram się robić przynajmniej jak najwięcej tłumaczeń mang, żeby nie było ;p Co, do aktualni z początku marzyła mi się data 12.12 są to bowiem moje urodziny.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Love actually

10.12.2015
Napisane przez: karcia53
Obrazek Witam ponownie! Kilka dni temu pojawiła się pierwsza aktualka mojego autorstwa, a tu już kolejną wydaję! No cóż, jak szaleć to szaleć! :D Tym razem szukanie obrazka zajęło mi nieco mniej czasu niż ostatnim razem. Cóż, doświadczenie ^^ Niestety, nie jest jeszcze mega autorstwa, ale jak już pisałam wcześniej, kiedyś to się zmieni! Tak samo jak inna drażniąca mnie kwestia… a mianowicie chłopak. Tak, chłopak. Czy Wy teraz też widzicie wszędzie zakochane pary chodzące za ręce lub całujące się na przystankach? Nie wiem, kiedyś albo tyle ich nie było, albo ja na to nie zwracałam aż takiej uwagi.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hoł, hoł, hoł!

09.12.2015
Napisane przez: Euvarios
Obrazek Z tej strony (podobno) jeden z ostatnich przedstawicieli płci męskiej w tej grupie... Jako, że nikt nie był na tyle łaskaw by zarzucić jakimś tematem, postanowiłem trochę się uzewnętrznić i napisać coś od siebie (rzadko to robię więc radujcie się). Grudzień jest dla mnie wyjątkowym miesiącem. To właśnie w tym czasie w przeszłości podejmowałem wiele ważnych decyzji, które później rzutowały lub mogły rzutować na reszcie mojego życia.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dobra Kochani.

08.12.2015
Napisane przez: meevellon
Obrazek Po pierwsze chciałam zwrócić uwagę na to jak szybko leci czas.. Dla mnie wiąże się to ze zbliżającą się maturą… osiemnastką... Ale chyba jednak najmocniej nie mogę się pogodzić z myślą o samodzielności i ogromnych zmianach.. Gdy tylko zastanawiam się nad tym jak będzie po wyprowadzce od rodzinnego domu... bez mojej rodziny... bez tego domu pełnego wspomnień...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Ohayo!

07.12.2015
Napisane przez: karcia53
Obrazek Dziś jest wielki dzień! A przynajmniej wielki dla mnie – dziś bowiem to ja dostąpiłam zaszczytu napisania aktualki, po raz pierwszy od 2,5 roku! Chociaż mogłam wcześniej, jeśli tylko bym chciała, ale nie wiedziałam o tym i cały czas sądziłam, że to przywilej wybranych… xD W każdym razie ze względu na to, iż jest to moja pierwsza aktualka, chciałam wybrać jakiś naprawdę ładny obrazek, a nie jakiś pierwszy lepszy. Niestety, ostatecznie nie znalazłam takiego, który skradłby moje serduszko >.< Ale przyznajcie, że ten wybrany też jest ładny :) Swoją drogą ostatnio tak sobie wymyśliłam, że może warto by się nauczyć rysować, ale nie tradycyjnego rysunku, a grafiki komputerowej. Jestem ciekawa, jak mi będzie szło :)
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witajcie, króliczki kochane!

06.12.2015
Napisane przez: Talila
Obrazek Dziś jest wielki dzień! Talilaa przejmuje aktualkę. Szczerze pierwszy raz będę coś pisać, w dodatku w taki dzień jaki jest dzisiaj... Mam nadzieje, że kalendarze adwentowe już gotowe i zajadacie się codziennie po jednej czekoladce xD Nie będę już przedłużać i od razu przejdę do życzeń...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witajcie Kochani!

05.12.2015
Napisane przez: ChoSang
Obrazek Witajcie Kochani! To już piąty dzień naszego kalendarza adwentowego. I kolejny mangowy smakołyk do przeczytania :) Mam nadzieję, że byliście grzeczni i Mikołaj obsypie Was jutro górą prezentów :) Ja swój dostałam już miesiąc temu i jest to najwspanialszy prezent na świecie. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznie mówić mi „mamo”.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Moi mili!

04.12.2015
Napisane przez: Minachi
Obrazek Mili moi! Dzisiaj mamy już czwarty dzień Mangowego Kalendarza Adwentowego! Dla mnie jest to dzień szczególny, gdyż cierpię na... tetrafobię. Zanim jednak otworzycie google i zaczniecie szukać znaczenia tego dziwnego terminu, spieszę z wyjaśnieniami - jest to pewnego rodzaju niechęć do liczby 4, spopularyzowana głównie w Azji Wschodniej, gdyż słowa określające tę cyferkę z reguły mają drugie znaczenie, którym jest... śmierć. Jeszcze kilka miesięcy temu traktowałam to z przymrużeniem oka. Ot, jeden z tych wszystkich, zupełnie niesprawdzających się przesądów. Niemniej jednak, kiedy zaczął prześladować mnie pech, wszystko zaczęło łączyć się w całość.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Czekoladka w kształcie serduszka

03.12.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Witajcie, skarby Wy moje. Dzisiaj trzeci dzień aktualkowania. Dawno nie pisałam aktualek, więc nie wiem jak ułożyć wstęp, ale yolo. Opowiem Wam teraz moją historię z kalendarzykiem adwentowym. U mnie w rodzinie zawsze byliśmy oszczędni. Więc zawsze jak któreś z dzieci miało czekoladę, to dzieliło wszystkich w domu tak, aby każdy dostał jedną lub dwie kostki na dzień.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witajcie kochani

02.12.2015
Napisane przez: Shayde
Obrazek Witajcie kochani!
Pewnie od wczoraj zastanawiacie się, co ukryliśmy dla was w naszym adwentowym kalendarzyku i czy pojawi się wasz ulubiony tytuł. Niestety nie mogę zdradzić wam tajemnicy całego kalendarzyka, ale mogę dać niespodziankę numer dwa (:
W porównaniu do Koli nie mam takich kolorowych wspomnień z kalendarzykami adwentowymi, zawsze byłam ciekawa, co jest pod każdym numerkiem, więc jak tylko taki kalendarzyk wpadł w moje łapki wszystko musiało zostać odkryte. Ot taki ze mnie ciekawski człowieczek, więc nie dziwię się tym, którzy chcieliby wiedzieć, co dla was przygotowaliśmy na już…
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Adwentowa niespodziewanka

01.12.2015
Napisane przez: Kokakolaami
Obrazek Witajcie! Z okazji zbliżających się Świąt Sumiaki mają dla Was niespodziewankę! Od dzisiaj aż do 23 grudnia codziennie będziemy obdarowywać Was rozdziałami ;P To będzie coś w rodzaju Mangowego Kalendarza Adwentowego… Jak już mowa o kalendarzach adwentowych to pamiętam, że jako dziecko w podstawówce robiłam taki. Z pudełek po zapałkach. Ustawiało się z nich taką piramidę, sklejało i ozdabiało a do każdego pudełeczka wkładało się jakiś smakołyk… Czy Wy też macie podobne wspomnienia ze szkoły?
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Kocia historyjka ;)

14.11.2015
Napisane przez: Kokakolaami
Obrazek Witajcie kochani! Dzisiejsza aktualka będzie w nieco innych niż zazwyczaj klimatach. Mam nadzieję, że się Wam spodoba i, że w Waszych oczach nie będę dziwaczną wariatką... Jak już coś to mam być spektakularną, niesamowitą i porażającą wariatką! O tak! To jest to co Kola lubi najbardziej! ;P
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witałki w kolejnej aktualce!

31.10.2015
Napisane przez: Emiko
Obrazek Niedługo koniec października jest coraz zimniej, ciemniej...
Ale dziś nie o tym, bo jakie mamy dzisiaj święto?
Halloween! Halloween! Kto zapomniał nie dostanie ani cukierka, ani dyni.
No któż nie kocha Halloween? Mam nadzieję, że wasze koty, psy, fretki, itd. są przebrane za księżniczki lub pająki!
Szykujcie prześcieradła, bo to będzie najnudniejsza aktualka wszechczasów! Jej!
Tak naprawdę nie wiem o czym pisać... bla...bla...bla...bla...bla... Bla, bla?
No, dobra, więc Halloween powstało ponad 2 tyś. lat temu...bla...bla...bla.
Dobra, opowiem wam o moim psie, którego opętał duch. Tak, duch. Skacze przez płot, łapie myszy (nie tylko te od laptopa), szczeka na inne koty, je muchy i biega za ptaszkami, a mój kot leży, śpi, je, biega, śpi, je, biega.
Postawiłam diagnozę!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Październik miesiącem zwierząt!

13.10.2015
Napisane przez: Kokakolaami
Obrazek Hej wszystkim!
Po raz kolejny dostąpiłam zaszczytu pisania dla Was. Ponieważ październik jest miesiącem zwierząt, postanowiłam do tego nawiązać w dzisiejszej aktualce.
Dziś opowiem Wam trochę o moim nowym podopiecznym: Hiro. To mój jakże "cudowny i wyrozumiały" kot... Jego ulubionym zajęciem jest wykopywanie ziemi z doniczek moich ulubionych kwiatów, atakowane moich nóg na każdym kroku i przytulnie się do mojej twarzy swoją kocią dupcią...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Początki zawsze są takie...

02.10.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dzisiaj wszyscy chyba byli grzeczni. W ogóle! Studenciki! Cześć! Początek roku za nami, czas rozpocząć nasze wspaniałe, pasjonujące i cudowne wykłady, ćwiczenia i laboratioria. Tęskniliście, prawda? No dobra, kogo chcę oszukać. Ale z tego co ludzie mówią mymy najwspanialszy okres w naszym życiu. Trzeba korzystać! Najpierw kilka słów dotyczących obrazka. Na nim uwieczniono mnie i Kannę w szkole. #tak_było. :3 :3 Najbliższa aktualka miała być inna, ale żeby chciało mi się tak jak mi się nie chce... Ale myślę, że i tak będziecie zadowoleni. Moja ukochana grupa się postarała. Zawsze mam te głupie problemy z zapisaniem tekstu do końca obrazka... Serio niedługo zacznę pisać "bla, bla,bla"...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Żyjemy, żyjemy! No, serio. Serio? Serio, serio.

23.09.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dobra. Jak widać w tylule. Nikogo nie zjadły wilki, nikt nie wpadł pod pociąg, nikogo nie uderzył meteoryt (chociaż podobno 11km meteoryt ma uderzyć w nas 22-28 września, więc nic jeszcze nie wiadomo), nikt chyba nie zapracował się na śmierć. No, ogólnie wszyscy żyją. Znaczy na pewno ktoś gdzieś... bo wiecie... co chwila na świecie ktoś ginie... ale co ja smęcić będę. Sukoshi żyje, nasi członkowie również. Witajcie w Narusiowej aktualce! Wiem, że tęskniliście za tym. Ja też tęskniłam, dlatego z nadmiaru emocji mam wenę do pisania.
Dobra, tutaj była chwila przerwy, bo sprzątałam pokoik. A raczej wrzucałam ubrania do szafy.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Yo!

12.08.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Joł, bla, bla, bla. Za 10 minut muszę wyjść do roboty, ale robię aktualkę. Yolo! Dobra, muszę tutaj napisać byle co. Kocham Was i inne takie. Dziś 3 rozdziały. Ja pracuję po 12 godzin. Nogi bolą. Chciałam Wam dać śliczny obrazek, ale leptop mi padł. I inne takie. Dobra, chyba zapisałam długość obrazka. A nie. Nawet połowy nie ma... Doooobra. To jedziem dalej. Jest gorąco, umieram, ludzie inni umierają. Mój kot skoczył z okna. Moja fretka ma downa. Dobra. To tyle? Nie. Okej. Piszę dalej. Nie zwracajcie uwagę na błędy ani nic takiego. Robota czeka i inne takie. Nieważne. Bedzie nierówno jak będzie. Kocham Was, joł!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hejo, śmieszne ludziki!

26.07.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek

Dawno do Was nie przemawiałam! Aż się za tym stęskniłam. :C Ale już jestem, Wy również jesteście! Ostatnio zaserwowaliśmy Wam aktualkę dość sporą, bo było w niej 188 rozdziałów. Osobiście nie spodziewałam się aż tak wielkiego odezwu. Komentarzy przybyło bez liku! Nawet nie wiecie jak bardzo nas tym ucieszyliście! Było warto! Z całą pewnością. Ale my tu gadu gadu, a rozdziały same się nie zrobią prawda? No nie, kurde, gadam od rzeczy.
Robienie rozdziałów sprawia mi tyle frajdy… Ale ostatnie chwile przed aktualką były naprawdę ciężkie. Ilość rozdziałów zależała od tego, co miałyśmy. Czyli dostaliście wszystko, co aktualnie było gotowe!
Oczywiście, jak zwykle... mam obrazek o wiele większy niż tekst.

Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka zakończeniowa...

16.07.2015
Napisane przez: Kanna
Obrazek Tak to już jest w naszej grupie, że tytuły aktualek zawsze odnoszą się w jakiś sposób do treści. Tak i tym razem. Ostatnio wydarzyło się kilka przykrych rzeczy. Dodatkowo życie goni i daje popalić, teraz zaczął się czas rozjazdów, a zaraz dojdą studia. Poza tym doczekałam się psiaka w domu, no i... niestety, ale muszę to wreszcie przyznać. Nie mam już tyle czasu na grupę, co miałam kiedyś. Niedawne wydarzenia tylko popchnęły wszystko do przodu, sprawiły, że usiadłyśmy z Naru i zadałyśmy sobie proste pytanie - czy warto? Otóż nie. Dlatego tytuł jest właśnie taki. Oficjalnie kończymy działalność naszej grupy. Nie wiem, co Wy czujecie w tej chwili, mam nadzieję, że nasza grupa sprawiała Wam choć trochę szczęścia – taki był poniekąd zamysł. Dla nas nadszedł czas, by "ruszyć dalej".
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

List do K.

25.06.2015
Napisane przez: Evaine
Obrazek Hej wszystkim, tutaj Evaine. Od pewnego czasu (bo dokładnie to nie wiem ile xD) pełnię w grupie funkcję tłumacza. Mogłabym się rozpisywać o tym jaka super panuje w grupie atmosfera (a rzeczywiście tak jest!), z jakimi fajnymi ludzikami się współpracuje (tutaj też nie blefuje!), jednak zdecydowałam się w dzisiejszej aktualce wyznać moje uczucia do K. Zanim to uczynię, z tego szczególnego miejsca chciałabym przedstawić wam bardzo ważny proces jakim jest fotosynteza (na życzenie Naru <3). A więc, żeby roślinka "wypluła" nam tlen musi go z czegoś przerobić, prawda? Więc "połyka" sobie dwutlenek węgla, kradnie ze środowiska wodę i zapierdziela słońcu trochę ciepła.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktółalka silkęsa i narusięsa

17.06.2015
Napisane przez: Sil-chan, Narushisu
Obrazek Dzień dobry, śmieszne ludziki! Jestem Naru, Wasza Królowa! A nie, to nie ta bajka… Witam Was w dzisiejszej aktualce. Przedstawiam Wam współprowadzącą - Sil. Sil, kochanie, grzecznie się przedstaw (co z tego, że każdy wie kim jesteś).
Ohayo wszystkim! Jestem tą grzeczniejszą wersją wyżej wymienionej Królowej ;p
Kłamstwo! Ona kłamie! Mówi jedynie o swoich marzeniach!
Postanowiłyśmy wspólnie sklecić treść dzisiejszej aktualki. Jak narazie idzie nam dość marnie (przynajmniej z mojej strony XD nie wiem o czym pisać…)
Ta baba tylko marudzi. Dzisiaj pokażę Wam kulisy mojego życia z moją siostrą. (Widzicie? wszystko moje!!)
Bierz co chcesz, ale siebie nie oddam :P
Napisałaś błąd, o jedno “nie” za dużo, kochanie.
*po jakiejś chwili*
Zawstydziłam moją siostrzyczkę. Wiecie jaka ona urocza? A wiecie co w niej najlepsze? *^*
Epicko kicha!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hello everybody!

06.06.2015
Napisane przez: Euvarios
Obrazek

Hello everybody, z tej strony Euvarios. Od kilku tygodni pełnię role tłumacza. Poprzez sprytną manipulację i wykorzystanie mojej znikomej asertywności, zostałem "nakłoniony" do napisania tej aktualki. Na początek, na życzenie naszej kochanej Naru, słów kilka na temat życia seksualnego mrówek.
No więc, gdy tata mrówka i mama mrówka kochają się, wtedy też nasionko i jajeczko łączą się, a w brzuszku mamy mrówki powstają dziesiątki jajeczek z małymi mróweczkami. Przez nadmierną miłość mamy mrówki, tatuś mrówka umiera przez co samica musi samotnie wychowywać dzieci. Gdy te już urosną będą zmuszone do dożywotniej niewolniczej pracy dla swojej królowej.

KONIEC

Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witam, cześć i czołem.

26.05.2015
Napisane przez: meevellon
Obrazek

Z tej strony baranek. Znana również jako meevellon. Zostałam brutalnie zmuszona do napisania aktualki chociaż na stroncę jestem dopiero od 2 tygodni. Widocznie „naszym najukochańczym, pięknym i wspaniałym’’ adminkom to nie przeszkadza. No więc piszę do Was ludziska. Kompletne bzdury zapewne, ale żyje się raz, prawda?
Małe info. Sasori to moja KOKOSKA. Nikt nie rusza. Bo ugryzę.
Może Wam ciekawie opowiem jak mi tu miło w naszym pociesznym gronie. Rodzinna atmosferka wokół. Wszyscy wspierają, na każdym kroku jaki postawisz. Rozmowy bywają poważne i głębokie, a zarazem zabawne i dziecinne. Wiek tu nie ma znaczenia.

Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Tadaima!

17.05.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dzisiaj pracowity dzień. Wstałam sobie wcześniej, aby pójść do sklepu. Oczywiście po dłuższej podróży wracam do domu zmęczona, kładę się na łóżku, ale zerkam na biurko a tam leży kartka. Od razu zdziwiona wstaję, żeby zobaczyć co takiego tam leży. Po bliższym przyglądnięciu się okazuje się, że to list! I to nie byle jaki list! Może dobra, przesadziłam, bardziej notatka niż list. Ale niesamowicie mnie ona ucieszyła! Dlatego postanowiłam, że podzielę się z Wami jej treścią, ponieważ tyczy się ona tego, co robimy, czyli właśnie mang. A przecież to po mangi tutaj jesteśmy, prawda? No właśnie! To już nie przynudzam, niżej macie treść listu. Zapraszam do zapoznania się z nią.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Z życia wzięte.

30.04.2015
Napisane przez: Kanna
Obrazek Czyli - jak działa grupa?
Od bardzo dawna nic na stronie nie pisałam, ale już od jakiegoś czasu czułam się zobligowana do zrobienia aktualki o tej tematyce.
Cieszymy się, kiedy ludzie doceniają naszą pracę i choć wiem, że nie każdemu się dogodzi (wiecznie aktualne haters gonna hate), to chciałabym niektórym przybliżyć pracę naszego zespołu i pokazać, jak to wygląda 'od środka'. Mam nadzieję, że w ten sposób chociaż część ludzi poszerzy swoje wyobrażenia na temat pracy naszej grupy i zacznie lepiej rozumieć jej działanie.
Zaznaczę jeszcze, że każda grupa ma własną politykę działania, ja przedstawiam tylko naszą - zresztą chyba dość specyficzną na tle innych grup.
Tyle w temacie wstępu, teraz pora na część właściwą.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka początku~!

28.04.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dzisiaj Was zawiodę, bo aktualkę piszę tylko ja. No ale już nie zwracając uwagi na mą skromną osobę. Skąd taki dziwaczny tytuł? A to ponieważ zaczynamy coś... Nie, żadny zmiany w grupie, nic takiego. Po prostu postanowiliśmy ruszyć kilka nowych projektów, a że nazbierało się ich kilka, to aktualka została aktualką początku! W dzisiejszej aktualce czekają nas tylko nowości. Randomowo jest Papillonek i Zettai dla Sil. Opowiedzieć Wam coś fajnego? I tak mi nie odpowiecie, więc uznaję to milczenie za zgodę. Ostatnio zdarzyła się pewna sytuacja. Hmmm, było to coś motywującego (nie powiem dokładnie co, bo jestem wredna xD).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witajcie na Sumiakowym czacie!

17.04.2015
Napisane przez: Afrobyta, ChoSang, Kanna, KokakolaAmi, Narushisu, Nikolett, Saosin
Obrazek
OBSADA:

Afrobyta jako Afrobyta

ChoSang jako ChoSang

Kanna jako Soleaine

KokakolaAmi jako Kokakolaami

Narushisu jako Narushisu

Nikolett jako Nikolettt

Saosin jako WcaleNieSao

PS: Wszystko jest "na żywo", dlatego nie odpowiadamy za żadne błędy składniowe, językowe, itp. Bawcie się dobrze!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka z powtórek.

15.04.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Jak sama nazwa wskazuje aktualka ta jest z okazji braku okazji, tudzież braku aktualki. Hmm, a tak serio to aktualka ma w sobie chapki, które są powtórkami. To znaczy, że mamy w zapasie kolejne porcje tego, co Wam dziś dam. Hmm. Co powiem. O wiem! Właśnie dzisiaj, a nawet chyba wczoraj. Nie pamiętam. Nieważne. Mamy nowego członka. Tłumacz - Euvarios. Kolejny chłopiec w naszej ekipie! Cieszę się bardzo. <3 (Tylko nie zmyślaj mi tam przy tłumaczeniu, słodziaku!!). W ogóle to dzisiejszy obrazek nie jest, jak zwykle, przypadkowy!! Wybrałam go szukając całusów na zerochanie! :3 Mrru. Ale i tak miszczowie drugiego planu wygrali. :3 No dobra. Niżej będę pisać niepotrzebne nikomu bzety, by aktualka była pełna Narusiowości!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Miło jest, gdy ktoś Cię kocha*^*.

10.04.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Znowu aktualka pisana przez mua - Naru!! Z jakiej to okazji? :3 Ano właśnie ktoś na naszym fanpage poprosił o L-DK! *^* A ja strasznie lubię uszczęśliwiać innych, którzy w dodatku uszczęśliwiają mnie! Masło maślane, wiem... No przechodząc do sedna! Jest aktualka! Jest L-DK! Jest szczęśliwa Naru! Teraz, Wy, kochani fani, powinniście pochwalić się swoim szczęściem, bo mam nadzieję, że ta aktualka Wam je przyniosła. :3 Obrazek dedykowany... żart. Kamil z Helheimu został dziś wykorzystany do wybrania obrazka, bo mi się nie chciało. Proste? Proste. Pozdrawiam Cię i Ci macham, Kamilu~! :3 Hehe.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dzień zagłady!

01.04.2015
Napisane przez: Kokakolaami
Obrazek

Cześć i czołem moi drodzy!
Ponownie witam Was ja, Kokakolaami.
Pozdrawiam Was serdecznie z cudownego kraju dostatku i rajskich uciech zwanym Polską. Konkretnie mam na myśli południową jej część. Fantastyczną pogodę mamy dzisiaj, nieprawdaż? To znaczy, nie wiem jak u Was, ale u mnie sypie śnieżek ;P Matce Naturze chyba pochrzaniły się święta i na Wielkanoc zaserwowała nam zimową aurę;)
Mój dzisiejszy program będzie dzielił się na dwie części.

Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Turtle!

29.03.2015
Napisane przez: Kokakolaami
Obrazek Czołem wierni czytelnicy (tych mniej wiernych też witam, choć już nie z takim samym entuzjazmem)! Przemawiam do Was ja, Kokakolaami. Serdecznie witam Was w programie „Kto czyta, ten wie”, w którym pełnię funkcję reżysera, scenarzysty i oczywiście osoby prowadzącej.
*teraz tłumy czytelników mają za zadanie oklaskiwanie mojej skromnej osoby i skandowanie mojego imienia*
Na wstępie proszę o ciepłe powitanie i gromkie brawa dla mojego żółwiastego kolegi Mańka, który zaszczycił Nas swoją obecnością.
*następują brawa i głośne wiwaty*
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Eto, hej... xD

28.03.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Chcę mieć aktualkę przed północą więc piszę byle co. Tak w ogóle to wybrałam obrazek screena, którego sama zrobiłam! *^* Dokładnie! Nawet widać mój zacny nick, co nie? Oczywiście wiem, że nie zdążę, bo jest 23:58, ale wrzucę później i nikt się nie skapnie. Kolejna rzecz to to, że w aktualce miały być 3 chapki, a jest jeden. Czemu? Bo innych nie chciało mi się poprawiać #Leń. Właśnei wybiła północ, więc nie wiem czemu się śpieszę... W ogóle to w aktualce dzisiejszej przybliżę Wam trochę świat League of Legends. Czemu? Bo miałam "ciekawą sytuację", jak zresztą widać na obrazku. Dobra, koniec biadolenia lecimy dalej!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

I znowu aktualka... :O

27.03.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Witajcie, jak to mawia Hizuś, śmieszne ludziki! Ostatnim razem tak się śpieszyłam z aktualką, że Afro nie zdążła wybrać obrazka. Więc ja wybrałam jej, a ona mi. Dobra wymiana, co nie? :3 Wiem, wiem. No dobra, piszę tak naprawdę byle co... Bo sama nie wiem co pisać... Ciężko tak zmyślać codziennie jakąś treść, by do ludu przemówić. O, wiem! Powiem Wam tajemnicę! Ale ją niżej powiem, żeby nie zdradzać wszystkiego na stronie głównej. A tutaj popiszę co, byleby zapchać tekst i tak na oko wyrównać z obrazkiem, no wiecie... żeby pusto nie było. Chociaż już jedna (prawie) pusta aktualka była. :3 Ale trzeba zachować trochu oryginalności i się nie powtarzać, prawda? Wiem, że tak. Hmmm, co powiem, co powiem. Dzisiaj w aktualce miałam dać inne mangi, niż są, ale... no bo... szczerze? Nie chciało mi się poprawiać tamtych. :D Więc poszłam na łatwiznę i wrzucam gotowce. Buahahaha!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Suchar

26.03.2015
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek

Czołem wszystkim. Zgłosiłam się do napisania dzisiejszej aktualki, ale zapomniałam, że jedyne w czym byłam dobra w szkole z polskiego to czytanie książek xD Dlatego, pewnie Was nie zaskoczy, że moja działka to edycja ^^ Chciałam tyle Wam napisać, ale wszystkie pomysły wyparowały mi z głowy, więc może wezmę przykład z mojego kolegi. Pamiętacie może z lat szkolnych „pamiętniki” do których zbierało się wpisy od koleżanek i kolegów. Czy tylko w mojej szkole było to modne? A może jestem aż tak wiekowa? Mniejsza o to. Moją uwagę przykuł jeden wpis i do dziś go pamiętam, właśnie wyżej wspomnianego kolegi. A mianowicie całą stronę zapisał:

„Zajmuję miejsce,
zajmuję miejsce,
zajmuję miejsce,
zajmuje miejsce...”

Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hejt! Hejt! Hejt!

25.03.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Tyle hejtu dla Minachi! A czemu by nie?! O: Gdzie Ichirei? Ha? Ja nie dam aktualki? Ja? Serio? Ho, ho, ho! A właśnie, że dam! Aktualka z okazji poprawienia Ichireja~! Więc tak jakby wrzucony na nowo rozdział, tylko w o wiele lepszej jakości. Bo type było brzydkie. Why not? Dzisiaj w aktualce postanowiłam shejtować Minachi oraz powklejać trochę cytatów z życia grupy (tak serio, to tylko rozmowy ze mną na GG). xD Oczywiście obrazek wybrałam specjalnie z dedykacją dla osoby, którą tak bardzo chcę shejtować, tego małego parszywego lenia, który szuka wymówek by przy type się nie starać, oj, nie ma tak dobrze, buahahaha! :3 Dobra, koniec hejtu! :P
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Najkrótsza aktualka ever.

24.03.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Jakaś atkualka.

21.03.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Jakieś x tygodni temu miałam masę spraw do przekazania i chciałam się mocno rozpisać, ale teraz już nie wiem, czy cokolwiek pamiętam z tego wszystkiego. Ale dobrze. Właśnie okazało się, że dzisiaj też nie piszę aktualki. Więc napiszę na zaś. Postaram się wszystko przypomnieć i napisać po kolei, albo i nie po kolei, wszystko, co chciałam. W końcu ogarnęłam wszystkich członków ze styczniowej i grudniowej rekrutacji, która oczywiście jest nadal otwarta. Zaznaczam, że naprawdę, mimo wrednych opisów na GG, nie gryzę. Jeśli macie mało czasu i bardzo rzadko będziecie wysyłać mangi, albo chcecie wziąć przerwę od mang, to jest to możliwe.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dzień...?!

08.03.2015
Napisane przez: Minachi
Obrazek Pan obok chyba zapomniał, jakie dziś święto... Miejmy nadzieję, że skutki tej jakże strasznej pomyłki nie odbiją się na jego zdrowiu, a ja tymczasem witam Was wszystkich w kolejnej aktualce. Zanim jednak chwycicie za suwaczek (hm) i przewiniecie stronę do dołu, poproszę o chwilę uwagi~! Tak się składa, iż to moja pierwsza (i być może ostatnia) w życiu aktualka. Sao odważyła się podjąć tego wyzwania. Ja także chcę przełamać swój odwieczny strach przed zanudzeniem potencjalnych czytelników na śmierć, więc... piszę. W dniu dzisiejszym płeć piękna może liczyć na całusy, prezenty i inne takie.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hejoo!

04.03.2015
Napisane przez: saosin
Obrazek *derble i inne dum bum i wgl* W końcu wyczekiwana aktualka! No i tak zacznę wam od spamu, bo mogę! Nie dostałam żadnych ograniczeń, chyba. Więc... Dzisiaj, nie wiem jaki jest dzień, bo piszę to z wyprzedzeniem, hihihi. Ze stresu będę pisać głupoty, więc błagam o wybaczenie, ale bardzo mi na tym zależy, więc się stresuję, mam nadzieję, że nikogo nie zanudzę ani nic. Dobziu, to co by tu... Jestem już w tej rodzince ponad miesiąc! Ale się cieszę XD Hmmm. a teraz powiem coś co muszę, bo te emocje zaraz mnie zjedzą, więc 10 i 11 rozdziały Pumpkina są tak ekscytujące, że o Boże. Wgl polecam Pumpkina, się nie wydaje na początku, ale to świetna manga!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dzień Kota plus…?

17.02.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dzisiaj mamy światowy Dzień Kota. Więc wszyscy powinniśmy wymiziać (na śmierć) te słodkie (ta jasne) i kochane (haha, jeszcze czego) zwierzaczki. Które wcale nie są wredne. Wcaaaaleee. I wcale nie drapią swoich właścicieli… ;( Patrząc na to jak wspaniałe są te cudowne zwierzaczki chcę Wam powiedzieć, że mija parę lat od zaczęcia czegoś. A pamiętacie w ogóle o co chodzi? Zapewne nie. Chociaż podpowiedź znajduje się na obrazku, który dzielnie popisałam~! :3 Wymyśliłam sobie w głowie obrazek i właśnie taki znalazłam! Internety są straszne! Hahaha!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Miłość rośnie wokół nas.

14.02.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Miłość rośnie wokół nas! W spokojną, jasną noc... Nareszcie świat zaczyna w zgodzie żyć! Magiczną czując noc... *lalalala~!* Wiecie jaki dziś dzień? Słucham? Taaak? Zgadliście! Sobota! Więc z powodu tego, że Was kochamy, a czekoladek to nawet nie ma jak Wam podarować, podarujemy coś, co powinno być lepsze niż czekoladka. A mianowicie - aktualkę~! Za pomysłem jednej osóbki (tak, znowu Minachi xD) postanowiliśmy zrobić coś z naszym życiem i włożyć nasze serduszka w... (nie spodziewajcie się dużej aktualki, bo niestety nie ma ;C) *głośne dźwięki bębnów* *fanfary* *trutututu!!!!*. (A teraz w nawiasie napiszę byle co, żeby dobić do końca obrazka i nie zdradzać treści niespodzianki).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

W końcu aktualka! (Minachi, nie bij, już jest).

06.02.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Hej, ludzie moi drodzy! Postanowiłam łaskawie zrobić aktualkę, hmm. Bo tak mi się chce, że poszłabym spać dalej... A spałam, hmmm... tak na oko 15 godzin. No dobra, nie będę już gadać o sobie, a napomnę coś o mangach. Ale nie wiem co. Uguuuu. Help me! Rano mój mózg nie pracuje... O! Opowiem Wam o obrazku! A nie... Nie wybrałam go jeszcze. Ten, który wybiorę, będzie randomowym obrazkiem z googli. Czyli jak zwykle. O! Napiszę, że ileśtam nocy temu Kannusia nowe emotki na czacie dodała. I wszystkie są mega kawaii! Dobra, większość. Bo niektóre są na specjalne okazje. Ale ćśśś. Głównie są te kawaii. Kotałki i inne takie. Co Wam powiem jeszcze... O! Powiem, że trwa sesja i zjada naszych dzielnych i cudownych członków.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Ostatni dzień tradycji codwudniowoaktualkowej~!

25.01.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Ostatnio robiłam aktualki co 2 dni, dziwne co nie? Jakoś tak smutno mi się dzisiaj zrobiło, ze nic nie wrzucam, więc postanowiłam zrobić aktualkę, hahahaha! Dzisiejszą aktualkę dedykuję naszemu wiernemu fanowi, który kryje się pod nickiem Yosh! Pozdrawiam Cię serdecznie! Specjalnie dla Ciebie 2 rozdziały w aktualce~! Ostatnio coraz więcej osób dołącza do grupy! W styczniu dołączyło z 8, czy tam 10 osób! :O (Nie chce mi się liczyć). Kochamy Was za to! Każde rączki do pracy się przydadzą! A dzięki nowym duszyczkom niektóre projekty ruszą z kopyta~! Wszystkich członków jeszcze powitam oficjalnie i ładnie jak już wszystko się uspokoi, że tak powiem, po zadomowieniu dokładnym i zapoznaniu~!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Kreatywny tytuł aktualki <- .

23.01.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Najpierw podziwiajcie obrazek. Skrót mojego nicku od tyłu! Pozwoliłam sobie go przekręcić, by pasował do okienka. Hue hue. Tak więc... znowu Naru i o dziwo znowu aktualka obiecana przez Kannę. Ale jestem grzeczna i przeboleję, i ją zrobię. Tak więc, moi kochani czytelnicy, po 12345678543 latach odwieszamy projekt Pumpkin Scissors!!! <3 Pozdrowienia dla słodziaka - saynaxa, który nas codziennie wspiera i wyczekuje tej mangi. Type dość stare, dlatego proszę się nie zrażać... No nieważne. Zapraszam do czytania! Kolejna sprawa, to to, że nie wiem co... Muszę napisać jakiś tekst i zdążyć ze wszystkim przed północą... Nie wiem, czy się wyrobię, ale się postaram! Kannusia cały dzień wypisywała QC, wczoraj to samo... Patrzcie jak Was kochamy! I Wasze lajki, buahahaha! W ogóle zaczął się nowy sezon w lolu i mój kolega z platyny spadł do złota! I dobrze mu tak! A reszta w platynie siedzi!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

To tylko 1 rozdział. :C

21.01.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Gadałam wczoraj z Kanną i mi powiedziała, że trzeba wydać Ayahatoriego. To oki, czemu nie? Ona mówiła, że nie zrobię aktualki z jednego rozdziału, bo wiecie html i inne takie... Ja nie zrobię? Ja? Buahahaha! Ta, jasne! A właśnie, że zrobię i o, paczajta! Aktualka z Ayahatorim! Które po długaśnym czasie doczekało się swoich kilku minut w świetle fleszy! Dzielne prace nad tą mangą zaczęły się już dawno, dawno temu... Tylko trzeba było poprawiać, bo jakieś kwoki marudziły, a, no tak, to byłam ja. *wstydniś* Ale ćśśś! Siluś tłumaczyła, nasza nowa odrobinka - Minachi dzielnie się postarała przy type, Afro pięknie zedytowała milion pięćset sto dziewięćset razy, a Kanna wypisała i poprawiła błędy. Tak oto powstał Ayahatori (po polsku, bo japońce trochę inaczej go robili xDDD)!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Znowu ja~! Osoba na “N” znowu w akcji~!

19.01.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Piszę znowu aktualkę, pewnu mną rzygacie jak tęczą przy przeglądaniu wszystkiego, co mega kawaii i takie tam, ale cóż… Najpierw opowiem o obrazku. League of Legends. Taka gra. Niby za darmo, ale to gunwo prawda. Żeby być ślicznemu trzeba płacić. Mystery gift. To takie coś za 490RP[(chyba) 400RP kosztuje 10zł przelewem]. I zazwyczaj nie można kupić tego sobie, ale ktoś może komuś kupić. Mój kolega jest kochany i mi takie coś zakupił. No właśnie! Jeszcze coś! Polega to na losowaniu skina (czyli coś w stylu zmieny wyglądu postaci) dla osoby, dla której się to kupuje. Czyli może wylosować badziew, albo coś fajnego. A ja dostałam Czarodziejkę Lux! Jak na obrazku! Jaram się! <3
Tak więc… Wracając do tematu głównego... Eto… No bo… Piszę aktualkę z okazji… Eto… Co to tam było…
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Witam Was, ludu! Jest aktualka!

16.01.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Taka zapewne niespodziewana, piątkowa aktualka. Miałam zrobić ją wcześniej, ale nie chciało mi się poprawiać za bardzo rozdziały po QC. :C Ale już dzielnie poprawione i aktualka się zrobiła! Znaczy nie sama, ale jest. Tak wgl to "Q" w tej czcionce, co mamy na stronce tak ślicznie wygląda. O. Rozdziałów wiele, praca wrze, więc trochę naszą pracą się podzielimy! Dzielna Kanna robiła tyle edycji ostatnio! I wgl wszystkie takie śliczne *-*. Ja sama zrobiłam trochę, a na pulpicie czeka jeszcze więcej... xD Czy ja kiedykolwiek będę miała porządek na nim?! :C Staram się, staram. Ciągle coś znika i co? Pojawiają się nowe chapki! Bo kochane sumiaki pracują. <3
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hola, hola, gramy w lol’a~!

10.01.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dokładnie tym będę się zaraz zajmować. Więc piszę szybciuteńko aktualkę dla Was, moje miśki! Aktualka miała być wcześniej… ale mi się nie chciało *kłania się w przeprosinach*. *Smutna minka*, naprawdę mi przykro. Ale dzięki naszje Shayde w końcu jest! Tak więc mamy co świętować. Pierwsza dobra nowinka, to trzy, dokładnie TRZY nowe członkinie zawitały do naszego domku. Pierwsza z nich to Kokakolaami. Dzielna pisarka, a zarazem nowa tłumaczka w naszej ekipie. Niżej będzie conieco więcej o niej. Kolejna z nowych odrobinek, to mała i wystraszona Minachi (czasem znana jako Minnachi). Się zastanawiała, czy do nas napisać, ale podjęła dobrą decyzję i do nas dołączyła! Zajmować się będzie typesettingiem i tłumaczeniem. Ostatnia z naszych nowych odrobinek, to Syndicate. Nauczyła się typesettingu specjalnie dla nas. Świeżynka w
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

I kolejny dzień świąt!

26.12.2014
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Drugi, a zarazem ostatni dzień świąt. Dokładnie, dlatego znowu przemawiam do Was, mój ludu, kochany. 3 dzień aktualek Naru! Tym razem nie ma zbyt wielu rozdziałów, bo lenie się nie postarały. Ale co z tego, że mało? Ważne, że coś, prawda? Bo właśnie z to nas kochacie. Za rozdziały, ich znakomitą jakość. Za pięknie napisane aktualki. Oczywiście najlepsze są te, które pisze Naru. Jakby inaczej? Oczywiście pod ostatnią aktualką wywiązał się spór pewnych Pań, nie mam wcale na myśli Shayde, Kanny i Afrobyty. Więc podkreślę to oficjalnie, wszem i wobec. Pan Kosmita z dramy o tymże kosmicie należy do mnie, tj. Naru. Wy możecie jedynie patrzeć i podziwiać.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

W KOŃCU L-DK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25.12.2014
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dla podkreślenia tej cudownej chwili napisałam kilka wykrzykników więcej niż powinnam, zauważyliście? Pewnie tak. I pewnie zauważyliście, że aktualkę znowu piszę ja! Naru-o-hime-sama!!! I kolejne zdania z wykrzyknikami! Bo pamiętam, że minyuu wspomniała, że w mangach piszą w każdym zdaniu prawie wykrzykniki! To ja też mogę! Buahahaha! Dobra, koniec fazki.
Pewnie zauważyliście naszą wczorajszą niespodziankę? Fajna, co nie? Też tak myślę. Trochę pisałam tę aktualkę i zauważyłam w niej literówki, ale nie chciało mi się poprawiać. xD W ogóle, to nie spodziewałam się tylu komentarzy!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Last Christmas I gave you my heart~!

24.12.2014
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Mamy święta, a dokładnie wigilię. Dlatego z tej okazji - niespodzianka na Sukoshi! Najlepsza członkini - Naru do Was przemawia! Z okazji tegorocznych świąt wszystkim naszym najwspanialszym i najukochańszym czytelnikom chcę życzyć, żebyście zawsze byli szczęśliwi i uśmiechnięci, a jeśli nie, to po przeczytaniu którejś z naszych mang pojawiał się Wam uśmiech. Bo robimy je właśnie dla Was. Dziękuję za wsparcie w postaci ściągnięć naszych mang i czytanie ich.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Idzie zima zła...

22.12.2014
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Konnichiwa!
Moi Drodzy, najwspanialsi miłośnicy mang...
Tak! To o was odkrywcy niesamowitych światów, podróżnicy po nieznanych krainach, pragnący poznać coraz to nowe historie i ich bohaterów. Witam was po raz kolejny w tym niezwykłym aktualkowym dniu, w którym postaram się podarować wam rozdziały wypełnione kolejnymi przygodami, tajemnicami i barwnymi osobowościami. Oderwijcie się na chwilę od tej szarej codzienności by móc zagłębić się w ich opowieściach.
Nie wiem jak u was, ale moje miasteczko okrył dziś biały puch. Wszędzie dookoła biel, a ciepły, przyjemny wiaterek zachęca do spaceru. Wraz z moim pieskiem urządziliśmy sobie zabawy w śniegu :) Być może nie tylko u mnie święta będą białe, czego ogromnie wam życzę.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Spóźniony Mikołaj...

07.12.2014
Napisane przez: Shayde
Obrazek Witajcie kochani!
Byliście grzeczni? Zasłużyliście na prezenty, czy raczej na rózgę? W prawdzie mikołaj był wczoraj i nasza aktualka też wyjątkowo miała być wczoraj… Ale niestety nie wyrobiłam się, musicie mi to wybaczyć :)
Na dworze coraz zimniej, tylko patrzeć, kiedy spadnie śnieg. Kto z was lubi zimę? Ja osobiście uwielbiam tę białą warstwę puchu, która otula ziemię w tym okresie. Wszystko wygląda tak majestatycznie, trochę jak z bajki… Choć przypuszczam, że większość z was w zimie najbardziej kocha święta… Mam rację? Bo któż nie kocha dostawać prezentów, czy mieć wolnego od pracy, szkoły…
My również w tym czasie jeśli wszystko dobrze pójdzie będziemy mieć dla was...
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nic dodać, nic ująć :)

30.11.2014
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Jeszcze po stronieńce, jeszcze po stronieńce póki manga jest w mej ręce :d A to nie ta piosenka! Sto lat, sto lat niech bawią się dobrze nam!
Dziś nasze dwie wspaniałe dziołchy obchodzą urodziny, a mowa tu o Ayame-chan i Afrobycie :* Rośnijcie nam duuże, duuże, niech każdy dzień wypełnia wam radość i wiele uśmiechów :)
A co do codziennych wiadomości to naszej Kann padł komp więc niestety mamy niewielki zastój związany z korektą mang, ale jak wszyscy będziemy trzymali kciuki to może zdziałamy jakiegoś cuda :D
Chciałam podziękować naszym wspaniałym fankom, które wciąż i wciąż motywują nas na chatbox'ie.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pomnik!

16.11.2014
Napisane przez: minyuu
Obrazek Witajcie, kochani! Tak się składa, że aktualke miała pisać Shayde, ale chyba ma zły dzień, dlatego postanawiam ją wyręczyć. Minyuu zawsze pomoże Sumiakom. :D
A tak z innej beczki wspomnę Wam, że Narushiu ma postawić mi i Ayame-chan pomnik za zebranie 1000 punktów! Za każdą mangusie 7 punktów! Kiedyś dobrniemy do tego tysiąca, trzymajcie kciuki! ^^ Trzeba zaznaczyć, że korektorzy nie mają tak łatwo. Poprawiać po niektórych tłumaczach to naprawdę wyczyn! Jednak z pomocą lecą kochane dziewczyny, które rozwieją wątpliwości albo zasugerują co i jak! No po prostu skarby. :)
Już tuż tuż święta! Karcia53 zadała już pytanie, ale jeszcze raz zapytam, czy u Was też już galerie przystrojone świątecznie?
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Niespodziewajka~!

11.11.2014
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Gdzieś w jakiejś bajce słyszałam to słowo, więc postanowiłam go użyć w dzisiejszej aktualce. Tak naprawdę witam Was ponownie. Może ktoś mnie kojarzy, a może nie. Poprzednio znana byłam pod innym nickiem, tj. Naruko-chan. Postanowiłam zostać Narcyzem grupowym i wraz ze swoim powrotem zmienić nick. I właśnie wróciłam. Ta-dam~! Fajnie, co nie? Ja też się cieszę. Będę od teraz zajmować się tłumaczeniem, edycją i typesettingiem. Czyli jak zwykle, hihi. :3
Miałam ostatnio tyle weny do napisania tej aktualki, ale gdzieś mi wszystko uciekło. Poza cudowną informacją o moim jakże wspaniałym powrocie mam parę innych informacji.
Pierwszą z nich jest odejście naszej kochanej Kikari, która dzielnie współpracowała z nami, robiła dla nas prześliczne mangi.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Miss Simple...

26.10.2014
Napisane przez: Shayde
Obrazek Witajcie moi mili!
Tęskniliście? Mam nadzieję, że tak. Gdyż z tego powodu piszę tę aktualkę zamiast pracować nad kolejnym rozdzialikiem. Część ekipy ma w tym tygodniu wolny od mang weekend i się porozjeżdżała nam na różne strony, ale nie martwcie się na pewno wrócą i wszystko nadgonią. W sumie, nawet nie jestem pewna czy miałam dzisiaj pisać aktualkę.. ale pomyślałam, że pewnie kilkoro z was czeka na nią z utęsknieniem i się zmobilizowałam. Wiecie, czasem zastanawiam się czy ktokolwiek czyta te nasze wypociny… ale co tam. Grunt, że są nowe mangusie hi hi.
Poza tym skoro u nas ostatnio taka moda na podziękowania, to chciałabym podziękować Sil-chan za jej ciężką pracę i pomocną dłoń... oraz za to, że zawsze przyłącza się do moich niecnych planów zapanowania nad mangowym półświatkiem Sukoshi :D
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

HEJ HO!

19.10.2014
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Moi mangowi przyjaciele, jakże mi miło z powodu tylu komentarzy pod ostatnim postem. Jesteście przewspaniali :* Cała nasza grupa pracowała ze zdwojoną siłą i większym zapałem dzięki wam :)
Pozdrawiamy również tajemniczych wielbicieli, którzy z takim zapałem piszą do nas na chatboxie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile sprawia nam to frajdy :)
A teraaaz oklaaaaski dlaaa NINAKO, AYAME-CHAN i MINYUU, naszych nowych współtowarzyszy w tej mangowej krainie Sukoshi Kurushimi. Jesteście dla nas wsparciem i motywacją! Dzięki waszej pomocy możemy zdziałać o wiele, wiele więcej, a rozmowy z wami są nie tylko przyjemne, ale i przynoszą nam sporo radości.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Zaspana...

12.10.2014
Napisane przez: Shayde
Obrazek Zieeeew... Doberek!
Zacznę może od tego, że zupełnie inaczej to sobie zaplanowałam... Aktualka miała pojawić się nocą i być rankiem niespodzianką, zarówno dla was jak i dla ekipy. No ale tak się złożyło, że wczoraj usnęłam... Tak, tak poszłam w kimono jak kto woli. Miałam pisać o duchach, a buuuu...
Ale co się dowlecze to nie uciecze, prawda? Co u nas ciekawego? Powiem wam w sekrecie, że w grupie praca aż wre, co jest miłą odmianą po czasie zastoju. Ponadto postaramy się powoli wyciągać planowane projekty, aby uniknąć takich sytuacji, o jakich wspominała ostatnio Sil.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Spory i inne zdarzenia losowe...

05.10.2014
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Witam ponownie!
Chyba zagoszczę w świecie pisania aktualek :P Po raz kolejny zostałam wytypowana do stworzenia czegoś kreatywnego.
Ostatnio mieliśmy małą sprzeczkę z jedną z grup, co niestety wywołało spore zmieszanie zarówno z naszej jak i ich strony (jednak, nie będę zagłębiała się w szczegóły). Najważniejsze, że jakoś z tego wybrnęliśmy :)
Mam dla was dwie wiadomości! Dokładnie złą i dobrą... Hmmm... Od której chcielibyście zacząć? Może od złej, bo potem będzie wam weselej. Otóż naszą grupę opuściła jedna z niezwykłych osób, Tsuki-san będąca również w tej chwili naszą byłą szefową. Wiem, że nie rozstaliśmy się w miłej atmosferze. Jednak mam nadzieję, że gdziekolwiek teraz jest ma się dobrze. Powodzenia Tsu! Byłaś dla nas kimś wyjątkowym i nie zapomnimy Cię :*
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Koniec i początek... + gratis

14.09.2014
Napisane przez: Sil-chan, Shayde
Obrazek Witamy wszystkich :)
Nasza niesamowita Shayde zakasała rękawy i dokonała przemeblowania na naszej stronie. (Podziękowania dla niej za chęć i czas, który na to poświęciła ;)) Pojawiły się u nas niesamowite obrazki zapraszające do czytania mang, a także okładki niektórych brakujących tomów. Co przypomina nam jak bardzo kochamy tasiemce XD (Zapewne wielu z was wspomniało w tym momencie Zettai Karen Children... Tak, tak wiem :)) Ilość rozdziałów jest ogromna, ale nie martwicie się pracujemy by jak najszybciej dogonić anglików... choć to nie lada wyzwanie. Podziękowania dla karcia53 za pomoc przy tym projekcie <3.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Rzeczowo

31.08.2014
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Witam wszystkich, którzy stęsknili się za naszymi mangusiami :)
Ostatnio zostałam poddana praniu mózgu przez naszą niezwykłą Shayde ;p, przez co teraz nie jestem w stanie przestać słuchać BigBang, Beast, NU'EST, G-Dragon... Wszyscy wiedzą o co chodzi. K-pop zawładną moimi myślami XD
Trzymam kciuki za naszych uczniaków, którzy od jutra rozpoczynają zmagania z książkami i codziennym wstawaniem :)
Studenci, cieszcie się ostatnim miesiącem, bo już już i sami zaczniemy podobny maraton ;p
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

=^.^=

03.08.2014
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Dzień dobry :3
Wczoraj wbiłam na chrzcino-wesele, a wiecie, co się robi na weselach... Tańczy – oczywiście. xD
Jestem mega zmęczona i jedyne, o czym marzę, to moje łóżko i jakieś dramy... Właśnie, DRAMY! Jako fanka koreańskiego zespołu EXO i wokalisty Chena, nie mogłam nie posłuchać piosenki „Best Luck”. Kiedy zobaczyłam teledysk zakochałam się w tych urywkach, które składają się na ten teledysk. CHCĘ OBEJRZEĆ TĘ DRAMĘ! Dajcie mi napisy do It's okay, that's love – no błagam :( Została mi polecona również inna drama pt. Marriage, not dating, ale oczywiście nie mogę dostać się na forum grupy zajmującej się dramami, bo nie przyszedł mail z weryfikacją konta. Mam depresję... Chcę obejrzeć te dramy :(
Zostawiając moje osobiste sprawy, chcę z tego miejsca zachęcić Was do zrobienia testu na stanowisko korektora. ALE TYLKO KOREKTORA. KOREKTOR JEST POTRZEBNY! Brakuje ludzi, którzy dobrze znaliby zasady pisowni, bla bla i ortografię, bla bla, interpunkcję. Naprawdę jest ciężko! Jeśli ktoś chciałby zostać naszym korektorem, to proszę się do mnie zgłaszać :3
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Aktualka-niespodzianka!

20.07.2014
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Annyeonghaseyo!
Zazwyczaj witamy się po polsku lub japońsku, ale dzisiaj jest fajny dzień i przywitałam się po koreańsku :D
Mam dla Was aktualke-niespodzianke! Kochany Kvothe pomimo braku internetu zrobiłam edycję do 25 rozdziału L-DK!
Od razu piszę – macie ładnie podziękować Kvothe, którego poprosiłam o pomoc przy edycji. Gdyby nie on, to dzisiejszej niespodzianki by nie było. Jak nie podziękujecie, to inaczej sobie porozmawiamy! Ja, Kvothe jeszcze raz dziękuję Ci z głębi mojego serduszka. Loff loff! <3
A jak podoba Wam się obrazek aktualkowy? Sama zrobiłam specjalnie dla Was! Taki ze mnie mistrz painta... xD
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Depresja Tsu...

19.07.2014
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Miało być tak pięknie...
Miało być L-DK... Nawet znalazłam edytora, ale biednemu Kvothe router piorun trzepnął. Mam depresję. Przysięgam, że mam depresję, bo nie mogę dać Wam tego, o co tak bardzo się starałam. Już zapieram się rękami i nogami, ale naprawdę nie mogę pewnych rzeczy przewidzieć i potem jak ta młoda gazela o wschodzie słońca, tego głupiego problemu przeskoczyć. Wybaczcie mi, ale tej „specjalnej edycji”, o której wspomniałam na naszym facebookowym fanpagu nie będzie. Możecie mnie ukrzyżować, spalić na stosie, ale co ja mogę... Nic nie mogę...
Cieszę się jedynie, że cała grupa, która pracuje, cały czas wspiera i pomaga na tyle, ile może. Kocham Was, SUMIAKI! Bez Was mój świat ległby w gruzach po tym nieudanym dostarczeniu L-DK :O Nawet do aktualki taki ładny obrazek przygotowałam... EH!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Za te wszystkie dni...

03.07.2014
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Witajcie!
Będę szczera i napiszę od razu – nie wiem, co chcę Wam powiedzieć. Przepraszamy za tak długą (nie)obecność i zwlekanie z robieniem aktualek. Prosimy o wybaczenie (Tsuki-san kłania się w imieniu grupy).
Jak wiecie wszystko zaczęło się od tworzenia nowej szaty naszej strony. Potem... Potem już samo poszło. Chcieliśmy wystartować na nowo, żeby było nam wygodniej, ładniej, a tu wyszły takie cuda-wianki. My się denerwujemy i smucimy, a Wy nas nie lubicie :D
Poopowiadałabym Wam coś ciekawego, ale i tak nie przeczytacie, bo bardziej interesują Was nowe rozdziały, które dzisiaj dla Was mam. Nie ma ich dużo, ale na pewno więcej niż zazwyczaj. Niestety – wszystkiego nie dostaniecie.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Jak feniks z popiołów!

27.01.2014
Napisane przez: Kanna
Obrazek Witam wszystkich po tak długim czasie od mojego zniknięcia!
Miesiąc bez internetu, to istny koszmar, powiadam Wam. Choć, mówiąc szczerze, gdyby nie ciągle zamartwianie się o grupę i utrudniony kontakt z wieloma osobami, to nawet by mi to nie przeszkadzało. Przez ten miesiąc moja 'biblioteczka przeczytanych pozycji' dowartościowała się o jakieś 20 książek xD
Tak czy siak nigdzie się już nie wybieram, zmieniliśmy operatora, pozostaje jeszcze zerwać umowę z poprzednim (co się strasznie ciągnie :/) i powinno być dobrze.
No dobra, kończąc osobiste skargi i zażalenia, rozpocznę znany temat pod tytułem "dlaczego aktualka jest dzisiaj, choć miała być wczoraj?" xD
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Nieoczekiwanie!

10.01.2014
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Ohayo :3
Aktualka miała być w niedzielę, ale… nie wiem, czy będę miała wtedy czas. Skoro już ogarnęłam wszystko do aktualki, to zrobię ją dzisiaj. Wy nie będziecie płakać, a ja będę miała z głowy xD

Jak pewnie wiecie, niedługo zbliża się coś, co nazywają sesją. I teraz wszyscy studenci płaczą, walą głowami w ściany, wyją do księżyca, błagają o litość, a ich sumienia odzywają się i mówią „Ja pierdziele! Mogłem wcześniej przeczytać te cholerne artykuły! [*]”. No niestety – Polak mądry po szkodzie :D Ja osobiście nie mam weny do nauki. Czytam książki niezwiązane ze studiami, oglądam jakieś dupne anime i gapię się w sufit po odbyciu wcześniej drzemki.

Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

2014!

02.01.2014
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Szczęśliwego Nowego Roku!
Pożegnaliśmy 2013 (pechowy) rok, więc czas powitać nowy – 2014!
Cała ekipa pragnie życzyć Wam, naszym czytelnikom mnóstwo szczęścia w nowym roku! Spełniajcie marzenia, których realizacja nie udała się w roku poprzednim, kroczcie śmiało przez życie, uśmiechajcie się dużo. Cieszcie się z każdego nowego dnia jak ta parka na obrazku obok :D Mam nadzieję, że dużego kaca nie mieliście :D
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Świątecznie i uroczyście...

24.12.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Nie wiem jak w Waszych domach, ale u mnie unosi się słodki zapach ciastek i smakowity zapaszek jedzenia wigilijnego. Jest tak pięknie, świątecznie i uroczo… :) Choinka, wyprany biały kot, ładna zastawa, krzątająca się rodzinka – jest wszystko, co potrzebne w czasie świąt. Nie wiem, czy jest sens się tutaj rozpisywać, bo i tak nikt nie ma czasu na czytanie :D W głowach pewnie macie jedzenie i prezenty, które kitrają się pod choinką! Już ja Was znam… xD
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Na bogato!

24.11.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Witam gorąco i serdecznie tego tragicznego i pochmurnego dnia! Tsu jest dzisiaj w złym humorze. BA! Bardzo złym humorze, bo zaczęła oglądać dramę i odcinki jej się skończyły. Tragedia narodowa. Dlatego właśnie nie lubię oglądać dram. Moje życie po prostu traci w oczach i liczą się tylko te kretyńskie, piękne i smutne losy bohaterów. Potem płaczę tydzień, bo ja nie mogę tak żyć i oto w dwóch zdaniach opisałam nędzną osobę Tsuki-san xD Co mi tam, że mam od cholery zadań do zrobienia na jutrzejszy angielski i powinnam teraz czytać „Sobowtóra” Dostojewskiego, skoro można siedzieć i płakać, bo nie wiadomo, co zrobi
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pierwsze oznaki…

10.11.2013
Napisane przez: Kikari
Obrazek I kolejny długi weekend. Tydzień temu panował nastrój halloweenowy i przyznam się, że zabrakło mi tego dnia. Chodź ja, pisząca tę aktualkę w żaden szczególny sposób go nie obchodzę. Lubię po prostu ten czas strachów, strojów, duchów, żartów i słodyczy. Ale już dobry tydzień po fakcie i przyszedł czas na kolejną aktualkę i nową porcję rozdziałów. : D
Zimna już za pasem… Ostatnio wracając z muzeum (niezbyt często tam goszczę. Jedyna siła, jaka wyciągnie mnie z przytulnego i ciepłego miejsca jest słowo ""muszę". Oczywiście ja nigdy tak nie myślę.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Graj muzyko, graj

02.11.2013
Napisane przez: Kvothe
Obrazek Ave, ludziska. To mój debiut, jeśli chodzi o pisanie aktualek, dlatego będzie dosyć lakonicznie. Może was dziwić dlaczego nowe rozdziały otrzymujecie w sobotę, a nie, jak was ostatnimi czasy przyzwyczailiśmy, w niedzielę. Powód jest prosty jak drut kolczasty - postanowiłem zrobić Wam prezent, drodzy czytelnicy, z okazji moich 20 urodzin :)
Mimo wszystko pisanie nie idzie mi tak pięknie, jak z góry zakładałem, dlatego jakoś obszernie nie będzie :) Muszę się pochwalić, że w tej aktualce do wszystkich rozdziałów dołożyłem swoje 3 grosze. Oczywiście największe brawa należą się tłumaczom/korektorom, bo bez nich w dymki mógłbym wpisywać jakieś urojone treści, po których niejedna osoba potrzebowałaby wsparcia specjalisty psychologa xD
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Złośliwość rzeczy martwych

27.10.2013
Napisane przez: Kanna
Obrazek Czyli człowiek chce dobrze, a wychodzi jak zawsze!
Miałam zrobić aktualkę, ale... przed jej zrobieniem mój monitor postanowił się wyłączyć. I nie byłoby w tym nic wielkiego, gdyby nie fakt, że nie tylko zachciało mu się gasnąć. Bo postanowił się w ogóle nie włączać. Tak na amen. Zgasł i finito, ani prośbą, ani groźbą. Pierwszy dowód złośliwości rzeczy martwych mamy za sobą.
No dobrze, to jaki jest drugi?
Po jakimś tygodniu okupowania telewizora taty, ten postanowił, że ma tego dość i trzeba się mnie pozbyć = skombinować monitor. No i skombinował - chwilowo pożyczył od cioci. Jednak ktoś tam u góry pomyślał sobie, że to zdecydowanie za proste. Więc co się stało?
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

To znowu ja.

20.10.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Macie i podziwiaaajcieeee! *mówi o zdjęciu* Coś chciało, abym ponownie zrobiła aktualkę. No dobraaa, niech straaacę i coś Wam tam opowiem :D Ostatnio wydarzyło się coś baaardzo fajnego. Otóż ja, jako osoba anonimowa, o jakimś tam sobie nicku powiązanym z księżycem, pracująca w grupie skanlacyjnej, przemawiająca do Was co dwa tygodnie miałam przyjemność poznać jedną z Was – osobę, która czyta nasze mangi. Muszę przyznać, że to było dość ciekawe doświadczenie.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Gorzkie żale

06.10.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Witajcie! Jakimś boskim cudem mamy aktualkę w tym tygodniu. Pogoniłam trochę obijającą się yami yami, która zrobiła rozdziały (korekty) Nobody Knows! Z racji tego, że jestem niemiła, to dam Wam tylko jeden rozdział, żebyście żyli w niepewności! Mwhahaha! Ja wiem, co się wydarzy, ale Wam nie powiem! Następny pewnie dostaniecie za dwa tygodnie, bo zanim Kanna weźmie się za aktualkę… xD
Tak poza tym, dopadł mnie bezsens istnienia.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Na życzenie :3

29.09.2013
Napisane przez: Kanna
Obrazek Wrzesień dobiega końca, a na dworze w cholerę zimno. W takich chwilach zastanawiam się, czy nie mam przypadkiem czegoś z krążeniem O,o Chyba tylko w piekle nie miałabym dłoni jak trup. W sensie, że zimnych :|
No ale dobra! Dlaczego aktualka tak późno? Już śpieszę z wyjaśnieniem! Choć w zasadzie, to pewnie każdy wie, że nie wyrabiamy czasowo. Nawet jeśli podzieliłyśmy się z Tsu, że każda robi co drugą aktualkę, to i tak jakaś niedziela nam wypada x.x I wiecie co? Nie obiecam Wam poprawy :P Jednakże! :D Pewnie zdążyliście zauważyć, że aktualki co drugi tydzień są większe - zawierają rozdziały z dwóch aktualek. Wobec tego raczej nikt nie wychodzi na tym stratnie, nieprawdaż? No, chyba że komuś jest smutno, że ma mniej pisaniny do czytania. (Jest ktoś taki? Choć jedna osóbka?).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dzień świra!

15.09.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek OHAYO MINNA!
Dawno nie było aktualki, prawda? A no… Bo… Bo nie było czasu! Wrzesień mamy! A co się dzieje we wrześniu? Początek roku szkolnego i KAMPANIA WRZEŚNIOWA dla studentów-niedobitków :D Dlatego wybaczcie nam, że nie było nowej dawki rozdziałów *prosi o wybaczenie*
Ogólnie, to dzisiaj będzie szybko PYK PYK! Rachu-ciachu i po aktualce, bo nie mam czasu :D A poza tym, kogo interesuje, co ja tu piszę! xD
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Słodko~gorzki

01.09.2013
Napisane przez: Kanna
Obrazek No i nastał ten dzień. Pierwszy września. Wakacje zawsze zbyt szybko się kończą, prawda? Ale nic się na to nie poradzi, trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty! Dla mnie ten rok będzie szczególnie stresujący... i z tego miejsca pragnę pozdrowić resztę przyszłorocznych maturzystów! No! Moje najszczersze kondolencje. Łączę się z Wami w bólu - przyszłoroczna maturzystka ;)
Studenci nadal mają wolne (choć nie wszyscy, więc, Aune - Tobie również składam kondolencje xD Ale razem damy radę! <3) jednak nie na długo! Zobaczycie, że ten miesiąc zleci Wam jak z bicza strzelił!
Bo czas wolny zawsze szybko ucieka ._.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Gdyby kózka nie skakała…

18.08.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Jak wszyscy zauważyliśmy, mamy wakacje :) A co się z tym wiąże? Oczywiście przeróżne kontuzję, złamania i zwichnięcia :D Niestety jestem typowym, odpoczywającym człowiekiem, więc i mnie wypadek nie ominął. W ubiegłą niedzielę będąc we Wrocławiu, skręciłam kostkę. Oczywiście olałam to konkretnie i poszłam do lekarza dopiero za 4 dni. Okazało się, że ortopeda już mi nie pomoże i ból przejdzie sam. Tak więc, aby uniknąć takich dokuczliwych bólów, radzę Wam nie bagatelizować takich rzeczy, bo skończycie tak jak ja :D Nic przyjemnego, a najgorsze jest to, że nie pojadę do Zakopanego :( Mam nadzieję, że mój wypadek będzie dla Was przestrogą i będziecie bardziej o siebie dbać <3
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

A słońce praży :)

04.08.2013
Napisane przez: Kanna
Obrazek Cierpię dzisiaj na brak weny! Gdyby nie to, mielibyście aktualkę wcześniej. Ale jakoś się zmotywować do pisaniny nie mogłam ._.
Najchętniej poszłabym spać :O (już widzę ten szok wymalowany na twarzach wszystkich z ekipy).
A właśnie, co do ekipy, to wreszcie mamy aktualny skład w zakładce :D Jest nas już... 14! (A w tle fanfary i te sprawy) :D
Troszeczkę nam się urosło i z chęcią przyjmiemy każdą nową duszę :D
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

A słońce świeci...

29.07.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Widzę, że jarańsko Tomoe nadal nie minęło, więc dla Was w aktualkowym obrazku przystojniak z Kamisama! Poznajcie me dobre serce. Teraz pewnie wyobrażacie sobie, co byście z nim robiły i w ogóle… Ale o tym poplotkujemy po 22:00 xD W ogóle to tę aktualkę miała pisać Kanna, ale chyba mózg jej wyparował od tego upału. W sumie mój chyba też.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Pochwalnie i aktualnie

21.07.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Ostatnio Kanna w swojej aktualce na mnie narzekała! Przynajmniej nauczyłaś się doceniać piękno! W odwecie ponarzekałabym na nią, ale nie mam pomysłu. Przecież nie będę karcić jej za to, że wysyła mi tak dużo k-popowych piosenek, przy których bujam się potem dniami i nocami + zaprosiła mnie do siebie na wakacje. Ideał nie dziewczyna, nie będę na nią narzekać :D Widzisz Kanna jak niektórzy Cię tutaj kochają? Nawet za ideał Cię mają :D Dobra, bo zaraz wyjdzie pochwalny poemat, a ja nie mam jakoś weny do wymyślania nowych epitetów określających pannę lol xD Wybacz, musiałam! Ale ta ksywka naprawdę do Ciebie pasuje!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wszystko, co piękne!

15.07.2013
Napisane przez: Kanna
Obrazek Wiecie co? Chyba się uzależniłam od ładnych rzeczy. A konkretnie, to od ładnych obrazków. Całą winę oczywiście mogę zwalić na Tsuki i to właśnie czynię - Tsu, jesteś winna. Słyszysz ten młotek, którym walę w stół? xD Zostałaś skazana, a karę odbędziesz któregoś tam sierpnia, jak do mnie zawitasz :D Dostaniesz mniej truskawek!
Ale poważnie, nigdy nie miałam manii zapisywania ładnych obrazków... a właśnie dobiłam do 500. Ten obok to jeden z nich - śliczny, prawda? :D
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Hot summer! A hot, hot summer!

07.07.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek No w końcu mamy WAKACJE! Nie wierzę, że dotrwaliśmy do tego czasu. Było tak mega ciężko, gorąco i tragicznie! Nasze ziomki nie miały czasu, ja i Kanna płakałyśmy, że forum puste. Straszne rzeczy się działy :D ALE mamy to już za sobą i odbiliśmy się od dna zwanym rokiem szkolnym/akademickim. Już teraz pragnę przeprosić, że w ubiegłym tygodniu nie było aktualki, ale jak już wspomniałam, to był ciężki czas. Nie gniewacie się, prawda? Aby nie było, że siedzimy i się opierniczamy, postanowiliśmy się trochę zmobilizować. Myślę, że nawet nieźle nam to wyszło jak na jedynie tydzień pracy, ale to zobaczycie po tym jak doczytacie do końca xD Jak zwykle mam Wam coś do obwieszczenia (ale to już chyba norma, bo u nas zawsze coś się dzieje).
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Melancholijnie?

24.06.2013
Napisane przez: Kanna
Obrazek Zabierałam się za aktualkę całą niedzielę. Tak długo, aż mnie nastał wieczór... i w końcu zasnęłam. Ale co się odwlecze, to nie uciecze! Po raz pierwszy mamy aktualkę nie-weekendową!
No, ale przyzwyczaiłam się do niedziel, za tydzień już powinno być normalnie xD
Widzicie ten powiew wiatru na obrazku? Tak, u Kanny sie ochłodziło. Nareszcie, myślałam już, że umrę w tym skwarze :| Nie lubię zimy, bo jestem strasznym zmarzluchem, ale cały tydzień w prawie 40 stopniach, to dla mnie za dużo.
No dobra, jednak zamknę okno, bo już mi zimno. Mogłoby padać, lubię deszcz. A do tego mam taki śliczny deszczowy obrazek na aktualkę :D
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Dla Was

16.06.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Hoho! Od pierwszej szefowej dostałam pozwolenie na ponowne napisanie aktualki (powiedziała ta, co się jej słucha najbardziej xD). Hej, to ironia? :<
W sumie, to jeszcze o tym nie wiesz, ale wlepiam się w Twoją aktualkę, a co się będę xD
W ogóle to tylko ja mam takie problemy przy wybieraniu obrazków? O,o Chyba mam za duże zbiory. Wcześniej nie mogłam nic znaleźć. Teraz nie wiem, co wybrać xD
Cieszycie się, prawda? Wy tak bardzo lubicie czytać te moje cudowne wypociny. Nie łudź się, wolą mnie :>
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Klasycznie

09.06.2013
Napisane przez: Tsuki-san
Obrazek Witajcie kochani!
Ile to już czasu minęło odkąd ostatni raz tu pisałam? Na szczęście dane jest mi prowadzić naszego kochanego fejsbuczka, bo inaczej byłoby mi tęskno za przemowami do Was. To nic, że nie komentujecie wpisów na fb, ale ja wiem, że czytacie :) Co u Was słychać? Uczycie się? Poprawiacie oceny, żeby mieć ładne świadectwo? A może kumulujecie moc do starcia z sesją? :D Co by to nie było, życzę Wam powodzenia! Nie będę się dzisiaj rozpisywać i opowiadać, co jadłam ciekawego i jakie piwo wypiłam. Jest o wieeele wiele więcej ciekawszych rzeczy, które mam dzisiaj do przekazania!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Baqusiowa aktualka

01.06.2013
Napisane przez: BaQu
Obrazek Heyo :D Z tej strony wasz świeżynek. Jeśli możecie, to udostępniajcie naszą stronkę na portalach społecznościowych, zachęcajcie znajomych do czytania wydawanych przez nas tytułów. Naprawdę nam dzięki temu pomożecie! Ogólnie wielkie, ale to wielkie podziękowania za to, że jesteście. To dzięki Wam mamy wciąż tę siłę i radość z uwijania się z robotą oraz tego, co potrafimy i robimy dla was- MANG!
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wzloty i upadki

26.05.2013
Napisane przez: Sil-chan
Obrazek Wszędzie ciemność i ta okropna cisza. Wokół pełno krwi i martwych ludzi, którzy niedawno błagali o litość. Taaak... Udało nam się przezwyciężyć wszelkie trudności, pokonaliśmy wrogów stojących nam na drodze. Cierpieli... ale taka jest cena za próby powstrzymania nas w dotarciu do celu. Naszą misją otrzymaną od samego Kami-sama było dostarczenie tej świętej przesyłki. Stoję wraz z towarzyszami pośrodku tej pustki... Spoglądam w ich oczy i dostrzegam niepewność... Czy ich czyny były słuszne? Czy nadzieja wkradająca się w ich serca nie zostanie na zawsze zgaszona...? Nie wiem... Spoglądam w dal, zastanawiając się jak do tego doszło.
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Organizacyjnie

19.05.2013
Napisane przez: Kanna
Obrazek Zmiany, zmiany.
Nawet nic nie muszę tłumaczyć, bo przecież każdy widzi... Tak! Nareszcie zapowiadany nowy szablon :D Jak się podoba?! Przyznam, że spędziłam nad nim calutką sobotę (miniaturki projektów i do tego ich podstrony...), ale bardzo zależało mi, by zaskoczyć dziewczyny i już dziś wprowadzić go w życie! Chyba Tsu będzie szczęśliwa :D Nie mogła się doczekać.
No ale tytuł dzisiejszej aktualki tyczy się nie tylko tego. Mam Wam dużo do powiedzenia :)
Jeszcze tak by the way - dziewczyna na obrazku jest prześliczna, prawda? *.* Mnie się podoba :3 I bardzo pasuje, bo mam teraz dobry humor i szukałam obrazka, który by to odzwierciedlił ^^
Czytaj dalej... Komentarze
Obrazek

Wcześniejsze
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.