Obrazek

Czekoladka w kształcie serduszka

03.12.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Witajcie, skarby Wy moje. Dzisiaj trzeci dzień aktualkowania. Dawno nie pisałam aktualek, więc nie wiem jak ułożyć wstęp, ale yolo. Opowiem Wam teraz moją historię z kalendarzykiem adwentowym. U mnie w rodzinie zawsze byliśmy oszczędni. Więc zawsze jak któreś z dzieci miało czekoladę, to dzieliło wszystkich w domu tak, aby każdy dostał jedną lub dwie kostki na dzień.
I zawsze tak było. To samo tyczyło się kalendarza. Jest na czas przedświąteczny i jedna czekoladka na dzień. Mama nas pilnowała, byśmy nie otwierały więcej niż jednej. Za każdym razem wytrzymywałam jedynie pierwszych kilka dni. Potem otwierałam wszystkie okienka. Wyjadałam czekoladki i próbowałam pozamykać je tak, aby mama nie zauważyła, że są otwarte! I powiem Wam, że zawsze mi się udawało. Albo mama udawała, że tego nie widzi. Cóż… Wolę wersję pierwszą, więc udam, że tak było.

Z okresem świątecznym kojarzy mi się jeszcze dzień mikołajkowy. Zawsze wieszałyśmy przy łóżkach takie specjalne świąteczne skarpety i czekałyśmy aż Święty Mikołaj przyniesie prezenty. Oczywiście nie ma niczego za nic. Musiałyśmy zostawić w skarpetkach listy do Mikołaja, by na wigilię wiedział, co nam przynieść. I rok do roku wraz z siostrą udawałyśmy, że śpimy, byleby przyłapać tego Mikołaja jak naprawdę wygląda. Oczywiście moja mama – jako szczwana bestia, prezenty przynosiła z samego rana. Więc dość długo wierzyłyśmy w Mikołaja! <3 Potem, gdy już mamę przyłapałyśmy, udawałyśmy, że dalej w niego wierzymy, by nie było mamie smutno.

W ogóle w mojej aktualce chcę nawiązać do jednej ważnej rzeczy. Ostatnio pod Kurosakim na CM wywiązała się mała dyskusja na temat ścinania włosów w mangach przez autorów. Ładnemu we wszystkim ładnie. Tak się mówi. Ale pasuje to do chłopaków z mang. Z krótkimi, z długimi. Wszyscy ładnie narysowani są seksi. Ja osobiście nie mogę znieść, jeśli autorka rysuje postać żeńską z długimi, ślicznymi włosami i z różnych, najczęściej głupich przyczyn, ścina jej te włosy… a potem wygląda jak małe czupiradło. Inaczej jest jak postać od początku popyla w krótkich włosach. No… Ale zamiana długich na krótkie u dziewcząt w mangach… najczęściej bardzo źle się kończy…

No dobra, koniec tej paplaniny. Przetrwajmy ostatnie dni szkoły, pracy i na zaś… Wesołych Świąt!

1. Chunqing Yatou Huolala ch.09PS: Otwieramy rekrutację! Edytorzy, typesetterzy, korektorzy, tłumacze! Przybywajcie! :3 Dziewczęta i Euvarios się dobrze Wami zaopiekują.
PS2: Jak już wspominamy o naszym rodzynku - Euvariosie, to poskarżę się Wam, że stworzył wirtualny pokoik i nazwał go „Karny kącik Naru” i zdarzało mu się mnie tam wrzucić. T^T
Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.