Obrazek

Adwentowa niespodziewanka

01.12.2015
Napisane przez: Kokakolaami
Obrazek Witajcie! Z okazji zbliżających się Świąt Sumiaki mają dla Was niespodziewankę! Od dzisiaj aż do 23 grudnia codziennie będziemy obdarowywać Was rozdziałami ;P To będzie coś w rodzaju Mangowego Kalendarza Adwentowego… Jak już mowa o kalendarzach adwentowych to pamiętam, że jako dziecko w podstawówce robiłam taki. Z pudełek po zapałkach. Ustawiało się z nich taką piramidę, sklejało i ozdabiało a do każdego pudełeczka wkładało się jakiś smakołyk… Czy Wy też macie podobne wspomnienia ze szkoły?
Pamiętam także, że zawsze z niecierpliwością czekało się na 6 grudnia (o Wigilii i choinkowych prezentach to w ogóle nie wspomnę, chociaż może wspomnę… Czytajcie dalej…) i na paczki ze słodyczami, które po porannej pobudce czekały obok łóżka. Zazwyczaj wśród łakoci był też kalendarz adwentowy. Ulubiony moment Koli? Kiedy mogła pożreć 6 zaległych czekoladek naraz ;);) Teraz już jestem za stara na paczki ale przynajmniej wspomnienia zostały;)

A wracając do oczekiwań odnośnie prezentów gwiazdkowych. Pamiętam to jak dziś. Miałam może 12 lat, a wśród dzieciaków panowała moda na Pokemony. Większość koleżanek miała swojego Pokemona (zabawkę wielkości pięści osoby dorosłej, która mówiła , świeciła i takie tam), więc logiczną rzeczą było to, że Kola też zapragnęła takie „cudo” mieć… Niestety Święty Uśmiechnięty SPORAŚNIE się pomylił i zamiast wymarzonego Pikachu Kola dostała… sanki! ;P

Teraz się z tego śmieję, ale wtedy byłam obrażona na cały świat. Humoru nie poprawił mi nawet pomysł starszej siostry, która pieczołowicie i dokładnie zapakowała prezent dla taty, a gdy w końcu udało się mu pokonać papier pakowny to jego oczom ukazała się… rolka papieru toaletowego ;P

Jeszcze innym razem moja młodsza siostra wpadła na pomysł by każdemu podarować… rózgę. Pomysł oczywiście nie przypadł do gustu naszej 5-letniej wówczas siostrzenicy, która rozdarła się w niebogłosy i beczała z pół godziny…. Koli nie przeszkodziło to jednak w dorwaniu swojej rózgi i ganianiu z nią po domu wykrzykując „Alahomora!” ;);)

Dobra! Koniec gadania! Nadszedł czas czytania!
Pozdrawiam;P

1. Nanoka no Kare v.02 ch.08

P.S Kolowe inspiracje adwentowe:


Obrazek

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.