Obrazek

Dzień Kota plus…?

17.02.2015
Napisane przez: Narushisu
Obrazek Dzisiaj mamy światowy Dzień Kota. Więc wszyscy powinniśmy wymiziać (na śmierć) te słodkie (ta jasne) i kochane (haha, jeszcze czego) zwierzaczki. Które wcale nie są wredne. Wcaaaaleee. I wcale nie drapią swoich właścicieli… ;( Patrząc na to jak wspaniałe są te cudowne zwierzaczki chcę Wam powiedzieć, że mija parę lat od zaczęcia czegoś. A pamiętacie w ogóle o co chodzi? Zapewne nie. Chociaż podpowiedź znajduje się na obrazku, który dzielnie popisałam~! :3 Wymyśliłam sobie w głowie obrazek i właśnie taki znalazłam! Internety są straszne! Hahaha!

Więc Wam przypomnę. Dokładnie 2 lata temu Sukoshi Kurushimi pod wodzą Kanny oraz Naruko-chan wydało swoją pierwszą aktualkę! Tak, dokładnie, dzisiaj mamy urodziny! Kannusia zauważyła, że zwykle grupy z okazji swoich urodzin dają dużo rozdziałów, co nie? Ale… z jakiej racji, eno! To my mamy urodziny i my powinniśmy dostawać prezenty, prawda? Dlatego też dzisiejsza aktualka powieje skromnością, biedą etc. Kochamy Was, ale również chcemy być wyjątkowi. Dlatego dostaniecie od nas konkretną ilość rozdziałów. A mianowicie 2 rozdziały za tyle lat z nami. (Jest jeszcze gratisowy rozdział, za to, że jesteście). A ja pamiętam jeszcze czasy jak byłam w innej grupie i robiłam im rozdziały ; O. Jak ten czas szybko leci!! Czuję się teraz taka stara… Tyle lat robić mangi. T^T Ale cieszę się, że Kannusia zrealizowała pomysł o nowej grupie.


Obrazek


Od czasu pomysłu do powstania pierwszej strony wiecie ile minęło? Jedna noc! Moja Bogini Kannusia w jedną noc ogarnęła html i stworzyła cudo! Cieszę się, że Cię poznałam, piękna. Sama nigdy bym nie odważyła się na coś takiego. Czy prowadzenie grupy jest ciężkie? Od początku wiedziałam, że nie będzie łatwo. Ale z najlepszą przyjaciółką na pewno dam sobie radę. Tak myślałam. I co? Jesteśmy tu teraz. Z 5 osób zrobiło się 20parę (nadal nie ogarnęliśmy rekrutacji, dlatego liczba na oko). Z kilku mang prawie 50. Z początkującej grupy zaczęliśmy się rozwijać. Dzięki temu wszystko, co robiłyśmy kiedyś, widzimy, że miało niski poziom. A wtedy my, głuptaski, myślałyśmy, że jesteśmy dobre, haha. Ciekawe, co będzie za kilka lat.


Obrazek


Kannuś mistrzem edycji, Naruś królowa typesettingu? Możliwe. Z każdą wydaną przez nas mangą rośnie ich jakość. I nie tylko my stajemy się coraz lepsze.

Siluś, która była tylko tłumaczką teraz szkoli się w edycji i typesettingu, a idzie jej to o wiele lepiej niż niejednej osobie w innych grupach. Mojego Pumpkina ogołociła z sfx’ów, a ja na początku nawet tego nie zauważyłam!!

Shayde, która mówiła, że potłumaczy kilka mang, nie więcej, została osóbką z największą ilością tłumaczeń. Jej tłumaczenia często opierają się na kilku angielskich (i nie tylko) wersjach, by wszystko było jak najlepiej dopasowane i jak najładniej brzmiało. Potrafi kilka godzin siedzieć nad rozdziałem tylko po to, by go wymiziać dla Was.

Było nas na początku 5, a wymieniłam 4 osoby. Ostatnia z początkowego składu – Tsuki-san. Typesetterka. Na początku całkowicie nowa w świecie mang, w krótkim czasie dogoniła mój kiedyśniejszy poziom, a po moim odejściu przejęła pałeczkę szefa. Niestety nasza i jej historia okazały się być innymi bajkami.


Obrazek


Więc nasza grupa daje duuuuże możliwości. :3 Obecna Naru umie jako tako obsługiwać Photoshopa! Uczy się obrabiać skany. Kannusia robi prześliczne korekty, QC wszystkich naszych mang i też zaprzyjaźniła się z PSem~! Widzę również, że ta przyjaźń się pogłębia, hihi.

Ale żeby było ładnie i uczciwie, to za każdy komentarz pod tą aktualką (liczą się osoby, nie ilość komentarzy) będzie przemieniony na rozdział w najbliższej aktualce. Więc im więcej Wy nam dzisiaj dacie, tym bardziej my się Wam odwdzięczymy.

Czyli zapraszam do komentowania i szamanka dzisiejszych rozdzialików:

1. 17-sai, Kiss to Dilemma vol.01 ch.05
2. Arcana vol.03 ch.11
3. Shurabara vol.02 ch.08

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.