Obrazek


Pierwsze wrażenie jest najważniejsze...

15.12.2020
Napisane przez: Lira
Obrazek ...a przynajmniej tak mówią mi na zajęciach z profesjonalizmu. Cześć wszystkim, z tej strony Lira! Bardzo mi miło wreszcie Wam się przedstawić. Do grupy dołączyłam w październiku ubiegłego roku i robię za typesettera - jestem tą złą, przez którą ostatnio tyle czekacie na L-DK :(. Przykro mi z tego powodu, serce mi pęka, kiedy widzę kolejne pytania o projekt, który stoi z mojego powodu. Nie jest to moje lenistwo, a wręcz przeciwnie - za dużo na siebie biorę w życiu. A to i tak mało. Kiedy ja dwoję się i troję, jak na amebę przystało. Mogłabym teraz psioczyć na studiowanie medycyny i normalnie pewnie bym to robiła, ale już i mnie męczy moja monotematyczność. Za to w Polsce ostatnio tylko o pandemii, polityce, protestach, smutku i złości. Tego też tutaj nie będzie, dajmy sobie nieco oddechu.
Niedawno miałam bardzo głębokie przemyślenia nad tym, jak ogromny wpływ na mnie miała zmiana diety. Od kilku lat jestem wegetarianką z wegańskimi zapędami. Pomijając to, że po przejściu na zieloną stronę mocy wyszłam z wieloletniej anemii, generalnie czuje się super. Tu już nawet nie chodzi o brak mięsa, po prostu, kiedy wszyscy obrzucali mnie pytaniami skąd wezmę białko i pewnie będę miała niedobory, musiałam zacząć zwracać uwagę na rzeczy, które jem, aby dostarczyć sobie odpowiednią ilość składników i utrzeć im nosa. Przy okazji zostałam freakiem na punkcie zdrowego odżywiania. I absolutnie nie jest mi z tym źle. Pokochałam jedzenie na maxa, kiedy to ono w czasach gimnazjum, pełnych kompleksów i zaburzeń, było karą. Bardzo polecam zwrócić uwagę na nawyki żywieniowe. Warzywa i owoce są tak piękne, kolorowe i smaczne, że aż szkoda jeść ich tak mało. Zwłaszcza teraz warto zadbać o witaminki, kiedy idą szare czasy przepełnione zmarzniętymi stópkami, okopami z kołdry, glutami z nosa, brakiem słońca oraz chęci do życia. Liście opadły, ręce też. Ale nie traćmy nadziei, chociaż gdzieś tam jest pyszne, pachnące jedzonko czekające na nas... I ono zawsze będzie, aby sprawiać nam przyjemność.

A jeżeli tak jak ja jesteście przeciwko marnowaniu żywności, chciałabym polecić Wam międzynarodową aplikację "To Good To Go", która działa w wielu większych miastach w Polsce. Polega ona na tym, że restauracje wystawiają paczki z jedzeniem, które danego dnia się nie sprzedało i byłoby do wyrzucenia, ale jest wciąż pyszne i gotowe do spożycia. Kupując ją nie wiecie, co znajduje się w środku (są to pozycje z menu), ale jesteście pewni, że jej wartość jest dużo wyższa niż płacicie - jeżeli tak nie będzie, reklamujecie w aplikacji. Przykładowo możecie za kilka złotych zgarnąć dużą pizzę, kanapki ze Starbucksa, ciasta z różnych cukierni i piekarni. Naprawdę dużo fajnych opcji. Zachęcam gorąco do zgłębienia tematu :)

Tak więc, kochani, to moja luźna debiutancka aktualka. Mangusie są poniżej, a korzystając z okazji napomnę, że zawsze możecie się zaciągnąć do służby i dołożyć cegiełkę do szybszego wydawania ulubionych rozdziałów.

Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się ciepło, bądźcie zdrowi i odpowiedzialni. Buziaki, Lira.

1. Domestic na Kanojo vol. 06 ch. 52
2. Gachirin Ni Kiri Saku vol. 07 ch. 44
3. Gachirin Ni Kiri Saku vol. 07 ch. 45
4. Gachirin Ni Kiri Saku vol. 07 ch. 46
5. L-DK vol. 19 ch. 73
6. Majo no Shinzou vol. 02 ch. 07
7. Majo no Shinzou vol. 02 ch. 08
8. My Girl vol. 04 ch. 33
9. Netsuzou Trap - NTR vol. 02 ch. 07
10. Netsuzou Trap - NTR vol. 02 ch. 08
11. Ookami Heika no Hanayome vol. 10 ch. 52
12. Ookami Heika no Hanayome vol. 10 ch. 53
13. S Watari-san to M Mura-kun vol. 02 ch. 09
14. Sabaku no Harem vol. 03 ch. 09
15. Sabaku no Harem vol. 03 ch. 10
16. Shinrei Tantei Yakumo vol. 11 ch. 52
17. Shinrei Tantei Yakumo vol. 11 ch. 53
18. The One vol. 06 ch. 38
19. The One vol. 06 ch. 39
20. Toshishita no Otokonoko vol. 01 ch. 05

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.