Obrazek


Bardziej niż nocna straż świtania...

24.05.2020
Napisane przez: Kenta
Obrazek …pragnie duch Twego zmiłowania 😊 A Wy czego pragniecie w tym złym czasie? Przypuszczam, że nikt się nie spodziewał, że tak długo potrwa nasza izolacja, nie? Niektórzy umierają w samotności, niektórzy rozkwitają i rozwijają swoje pasje. Do którego typu należycie? Osobiście polecam uczyć się robić chleb. Nałogowo robię chleb. Zwykle się opowiada tutaj jakieś anegdotki, nie? Trochę ciężko coś wymyślić, jak od dwóch miesięcy siedzi się w domu i uczy. Przypuszczam, że każdy tak siedzi. Albo pracuje albo się uczy. Masakracja. Rozglądam się wokół po pokoju, zastanawiam się o czym opowiedzieć. Zauważyłam, że moja kolekcja Durarara wygląda mniej więcej tak: 1 tom, 4, 6 i 7. Jak? Jak to się stało? Dlaczego? ☹ Ale! Nie ma tego złego.
„Nie istnieje coś takiego jak książka moralna czy niemoralna. Książki są albo dobrze napisane, albo źle, to wszystko” – Oskar Wilde. Prawdę mówiąc, uwielbiam tego pisarza. Zarówno jak z uwodzącego ,,Portret[u]…” jak i bardzo kontrowersyjnego ,,Teleny”. Jednak mało kto wie, że ów pisarz napisał również książeczkę z bajkami dla dzieci! „Szczęśliwy książę oraz inne opowiadania” – bajki bajkami, ale przypuszczam, że domyślacie się tego, że raczej nie są przeznaczone dla dzieci… Opowiem wam jedno z opowiadań, które są tam zamieszczone.

Otóż jedno z opowiadań jest o bardzo zakochanym, biednym studencie, który miał nieszczęście pokochać pewną bogatą damę. Przychodził do niej co noc pod okno, śpiewał i wyznawał swoje uczucia. Słuchał go zawsze pewien słowik, który bardzo mu kibicował. Życzył mu jak najlepiej, ponieważ go kochał. W końcu dama odpowiedziała na jego uczucia, mówiąc, że każdy jej adorator przynosi jej czerwone róże. Chłopak westchnął ciężko i powiedział, że nie stać go na tak ciężką różę, a posiada jedynie krzak białych róży. Usłyszał to słowik i zaśpiewał, że mu pomoże. Na swoich malutkich skrzydełkach podleciał do białych róż i nabił się na kolce. Krew popłynęła, ale ptaszek jeszcze bardziej docisnął swoje drobne ciałko do śmiercionośnych sztylecików. Posoka popłynęła jeszcze intensywniej. I jeszcze bardziej. Śnieżna róża w miarę upływu krwi stawała się krwistoczerwona. W momencie gdy zalśniła karmazynowym odcieniem w świetle księżyca, ptak padł martwy. Chłopak uciął różę i pobiegł do ukochanej. Ta powiedziała, że nie chce jakiegoś paskudnego chwastu i pragnie naszyjnika z pereł, po czym odeszła w głąb pokoju. Słysząc to, chłopiec wzruszył ramionami, rzucił różę w kąt i poszedł szukać innej wielkiej miłości. No. I mniej więcej w takim klimacie są te bajki. Nie polecam osobom bardzo rozchwianym. W zasadzie, obawiam się, że żadna książka Oskara Wilde’a nie nadaje się dla takich osób. Im polecam „Prawa i powinności”. Albo „Ciężko być najmłodszym”. Albo „Zawód: Wiedźma”. Albo książki Mercedes Lackey. Też fajne.

Prawdę mówiąc, ostatnio dużo czytam. I dużo się uczę xD. Dlatego jestem otwarta na rekomendacje! Z resztą, z muzyki również. Ostatnio dużo słucham muzyki celtyckiej. Polecam!

1. Gachirin Ni Kiri Saku vol. 05 ch. 31
2. Gachirin Ni Kiri Saku vol. 05 ch. 32
3. Gachirin Ni Kiri Saku vol. 05 ch. 33
4. Gachirin Ni Kiri Saku vol. 06 ch. 34
5. Immortal Rain vol. 07 ch. 29
6. Immortal Rain vol. 07 ch. 30
7. L-DK vol. 18 ch. 71
8. L-DK vol. 18 ch. 72
9. Netsuzou Trap - NTR vol. 06 ch. 02
10. Ookami Heika no Hanayome vol. 10 ch. 49
11. Ookami Heika no Hanayome vol. 10 ch. 50
12. Sabaku no Harem vol. 01 ch. 04.5
13. Sabaku no Harem vol. 02 ch. 05
14. Sabaku no Harem vol. 02 ch. 06

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.