Obrazek


Pada śnieżek, pada równo...

08.12.2019
Napisane przez: Kirta
Obrazek Witam, z tej strony Kirta. Jestem nową (no, już nie taką nową!) edytorką w Sukoshi Kurushimi. Miło mi Was poznać ^^!
Czas mknie jak zimowy wiatr i zanim się obejrzałam, już minęło wiele tygodni, odkąd stałam się członkinią tejże wspaniałej grupy. Staram się jak mogę, więc mam nadzieję, że podoba Wam się rezultat naszych wysiłków.
Jak już mowa o zimie. Gdzie ta zima?! Niby już dziadek mróz szczypie w nos, katar mimo woli odmraża nam nos, a palce coraz mniej płynnie i precyzyjnie stukają w ekran, ale prawdziwej zimy rodem z Rosji wciąż ni widu ni słychu! Spacerując polami, powinnam widzieć tony białego puchu, a tu nic.
Można lubić tę porę roku lub nie, ale nie da się ukryć, że święta zawsze wszystkim się będą kojarzyć z bałwankami, bitwami na śnieżki i malowniczym szronem na szybach. Nawet reklamy nam to wmawiają, zachęcając do kupna prezentów świątecznych dla swoich bliskich. A tu nic. Coś tam przyprószyło tu i ówdzie, ale ogólnie wyniki pogody są raczej średniawe. Choć pewnie większości to za bardzo nie przeszkadza. Zdecydowanie najprzyjemniej jest cieszyć się śniegiem, będąc po drugiej stronie murów, z herbatą w dłoni i czymś fajnym w drugiej (może kotem?).

Odnośnie prezentów - kupiliście już? A może macie jakieś ciekawe pomysły? :)

Żeby było tematycznie i choć trochę japońsko, sprawdziłam jak stoi sprawa podarunków w Japonii. Otóż, choć mangi jakoś tego specjalnie nie odwzorowują, to tradycja podarunków to bardzo poważna sprawa. Przede wszystkim musi być pięknie zapakowany. Zawartość nie może być zbyt droga, by nie wprawić nikogo w zakłopotanie. Jak ktoś ofiaruje prezent, to należy dwukrotnie odmówić i ostatecznie się jednak zgodzić. Strasznie skomplikowana sprawa! Ostatecznie, jak ktoś Wam podaruje jakiś prezent, to raczej odpuście sobie wzorowanie się na naszych skośnookich braciach. Wybuchnijcie radością, uśmiechnijcie się jak słoneczko i podziękujcie :)

Jeszcze parę słów w sprawie Bożego Narodzenia. Święta to czas wybaczania i radości. Nie traćcie czasu na bezsensowne kłótnie. Spójrzcie łaskawszym okiem na głośnego sąsiada, na Krysię z wiecznie kwaśną miną, czepliwych szefów, wykładowców... spóźniające się grupy mangowe... ;D

Pamiętajcie również o tym, że nie każdemu święta się kojarzą z przyjemnością, odpoczynkiem i ciepłem.

Pozdrawiam cieplutko i życzę udanych świąt.

1. Domestic na Kanojo vol.05 ch.45.5
2. Goong vol.23 ch.145
3. Goong vol.23 ch.146
4. Goong vol.23 ch.147
5. Rokka Melt - Fiance wa Yukiotoko vol.04 ch.13
6. Shishunki Bitter Change vol.08 ch.53
7. Shishunki Bitter Change vol.08 ch.54
8. Shishunki Bitter Change vol.09 ch.55
9. Shishunki Bitter Change vol.09 ch.56

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.