Obrazek


Kwiaty na wiosnę…

30.04.2019
Napisane przez: Karuta
Obrazek Może mnie nie kojarzycie bo pisałam aktualkę chyba tylko raz a potem systematycznie od niej uciekałam… ale Naru tym razem wskazała na mnie, więc grzecznie wypełniam rozkaz mojej przełożonej <3
Mogłabym się rozpisać o pogodzie, która nie przez ostatnie dni nie rozpieszczała ale gadki o pogodzie to pewnie często się przewijają, więc chyba sobie odpuszczę lanie wody…
Mogę za to opowiedzieć wam jak wygląda praca przy kwiatach :D Na koniec mogę zdradzę sekret co zrobić żeby bukiet albo inne kwiaty cięte wytrzymał jak najdłużej ;)

Ludzie myślą… co taka kwiaciarka może robić w kwiaciarni prócz układania bukietów… to bardzo błędne myślenie, chociaż faktycznie robi się takie rzeczy to po za tym jest jeszcze mnóstwo rzeczy którymi można i trzeba się zajmować. Np. koniecznością jest odpowiednio zająć się kwiatami :D zwłaszcza ciętymi, kwiaty regularnie się podcina i wymienia im wodę. (Mycie pojemników jest zawsze upierdliwe ale to konieczność) To taki codzienny rytuał od którego zwykle zaczyna się dzień, jeśli mamy masę zamówień to wtedy robimy to kiedy tylko możemy (bo tak tez czasem jest). Jeśli nie ma zamówień to robi się… hmmm.. tak naprawdę zależy od sezonu :D Na przykład teraz w okresie Wielkanocy nałogowo wykonuje się stroiki z żywych i sztucznych kwiatów… do tego króliczki z porcelany, jajka wszelkiej maści, wstążki, motyle i masa innych rzeczy które można użyć aby stworzyć piękną kompozycje.

Oczywiście kiedy wpada klient to rzucamy pistolety do kleju na gorąco i idziemy go obsłużyć. I tutaj jest nie raz zabawnie… jako że ja jeszcze się uczę często polegam na pomocy Pani M. która pracuje tam od lat i ma doświadczenie. Na moje nieszczęście zwykle trafiam na klientów którzy chcą rzeczy bardziej nietypowe od zwykłego bukietu, wiązanki na pogrzeb czy kwiatka w doniczce… więc prawie cały czas ją odrywam od pracy na zapleczu… (Niech mi wybaczy… ).

Jak to mówią klient nasz pan ale czasem potrafią doprowadzić do szału (ale wiecie wybuchy trzeba zachować do czasu aż sobie pójdzie ;) ). Faceci to w kwiaciarni zwykle polegają na nas, nie zawsze wiedzą czego chcą ale po krótkiej rozmowie łatwo się decydują. Kobiety za to albo mają milion wymagań (którym nie raz nie damy rady podołać) albo przychodzą niezdecydowane na maksa a jak już coś zamówią to się okazuje że one sobie to inaczej wyobrażały…

Na klientów to bym mogła narzekać godzinami… ale chyba wolę rozwiać dwa główne stereotypy na temat pracy w kwiaciarni:

- Kwiaciarka stoi za ladą i sprzedaje kwiaty
Wielki błąd. Ktoś musi o te kwiaty zadbać i je ułożyć odpowiednio kiedy przyjdzie zamówienie np. na bukiet. Musze tutaj również wspomnieć że nie biorą się one znikąd tylko nie raz już w nocy trzeba po nie jechać na giełdę aby móc je kupić (jeśli przy kwiaciarni nie ma szklarni w której rosną).

- Kwiaciarka ma lekką pracę
Otóż nie… Noszenie pojemników z chłodni, z wodą w której jest np. ponad 50 róż naprawdę nieźle obciąża kręgosłup. Praca jest głównie stojąca bo ciężko zrobić jakąkolwiek kompozycje na siedząco. No niby nie mamy tak ciężkiej pracy jak robotnik ale nie zawsze jest lekko. Można łatwo się pociąć ostrymi narzędziami albo kolcami (to mówię z doświadczenia… kolce są gorsze od noża ;)).

Dobra chyba nie będę przynudzać bardziej kto czekał tylko na rozdały zapewne już przewinął te masę tekstową w dół XD a jeśli komuś chciało się czytać to dziękuję za uwagę.

Obiecałam jeszcze zdradzić sekret wiec teraz oto go napiszę :D

Aby cięte kwiaty długo stały w domu należy codziennie o je podcinać o parę milimetrów, wymyć im flakon i zmienić wodę. Ta-dan!! Tylko tyle… może to kosztuje trochę wysiłku, ale kwiaty na pewno dłużej zachowaj świeżość

Nie przedłużając jeszcze bardziej zapraszam do... a nie… STOP jeszcze zanim sięgniecie do tej wisienki na torcie jaką są nowo wydane przez nas rozdziały zaśpiewajmy mieco spóźnone „sto lat” naszej cudownej tłumaczce od trudnych języków - Nikolett.

Od siebie mogę ci życzyć wszystkiego co najlepsze <3


1. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.04 ch.84
2. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.04 ch.85
3. Domestic na Kanojo vol.05 ch.38
4. Domestic na Kanojo vol.05 ch.39
5. Grainerie vol.2 ch.17
6. Kaine vol.01 ch.01.1 NOWOŚĆ!
7. Kaine vol.01 ch.01.2
8. Sabaku no Harem vol.01 ch.04

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.