Obrazek


Nie-lanie wody

20.03.2019
Napisane przez: Kenta
Obrazek
Witam, z tej strony ponownie Kenta. Mam nadzieję, że dobrze się miewacie. Zastanawiałam się długo i głęboko, cóż ja mam tu właściwie napisać. Zresztą jak każdy prawdopodobnie. Prawie wcale, więc nie mogę tu nic ciekawego opowiedzieć, jak mój niedoszły mąż, Narwus. Nie mam też daru lania wody jak Naru-san. A przecież jest tyle ciekawych tematów, nie? Jednak każdy z nich wydaje mi się albo zbyt krótki, by go opowiedzieć, zbyt długi lub zbyt nudny.
Dobrze, zatem: co sądzicie o świecie wirtualnym? Przyszło mi to do głowy, gdy kapnęłam się ile miesięcy już minęło od dołączenia do Sukoshi i ile czasu poświęciłam na tłumaczenie mang i rozmowy.

Zauważyłam, że wracam do domu, włączam komputer i natychmiast zaczynam coś robić na nim. Słuchać muzyki, tłumaczyć, czytać czy choćby przeglądać jakieś bzdury. Trochę straszne, prawda?

Wyznam wam, że bardzo boję się uzależnień. Sama nie wiem, jak to teraz ze mną jest, czy TO już, czy jeszcze nie. Zadaję sobie często pytanie, czy aby na pewno dobrze robię. Jaki to będzie miało na mnie wpływ? Skutek? Czy jestem szczęśliwsza lub chociaż bardziej stabilna?

Co o tym sądzicie? Czy wg was, pracę na komputerze można uznawać za swego rodzaju uzależnienie? Albo włączanie, by słuchać muzyki? Nasz mózg potrzebuje odpoczynku. Wbrew pozorom, samo przebywanie w szkole jest męczące. Nieprzyjazne i stresujące środowisku, ogłuszający szum i hałas.

Wracając do domu wystawiamy się na to samo - buczenie komputera, mamrotanie muzyki, jęki telewizora i wiele innych. Oślepiające światło, pobudzające mózg i drażniące oczy. Kiedy odpoczynek? W nocy? Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zanim nasze czaszkowe biuro się zamknie, musi poszeregować i usystematyzować papiery. Zajmuje to kilka godzin. Problem leży w tym, że większość nie śpi wymaganego minimum. Spada nasza wydajność, rośnie frustracja i zmęczenie.

Jednocześnie jest jeszcze kwestia - co z ludźmi, którzy robią to ze świadomością konsekwencji. Prawdę mówiąc, ja to odbieram jak samobiczowanie i to wyjątkowo głupie.

Wszystko odbija się na naszej wydajności, sile i zdrowiu.

Pamiętajcie - dbajcie o siebie!

A na koniec, ponownie przytoczymy naszego wspaniałego Matta, albowiem... ma dzisiaj urodzinki! :)

Poniżej kilka ciepłych słów od naszej ekipy...Kenta:

Mój drogi niedoszły mężu, nie będę Ci życzyć zdania matury, bo doskonale wiem, że sobie świetnie poradzisz. Życzę Ci zdrowia, dużo radosnych chwil spędzonych z przyjaciółmi, miłości i szczęścia, jakkolwiek tandetnie to brzmi. :)
Ach i co ważniejsze - nie zmieniaj się nigdy, nieważne co! ^^Kyuuri:

Życzę ci dużo triple-double i ogólnie zdrowia ziomuś ^^Dragona:

Życzę mu spełnienia każdego marzenia i żeby miał dla nas wszystkich coraz więcej czasu ;)Afrobyta:

Wszystkiego co najlepsze z okazji urodzin! Spełnienia marzeń, bardzo dobrych wyników z matury i powodzenia na nowej drodze życia oczywiście nadal z nami :)Mashiriko:

Wszystkiego najlepszego, Narwus!! Dużo zdrowia i słodyczy, niech nasza dyktator - Naru mangami Cię obtoczy!!Keikan:

Narwus, mimo iż nie znamy się zbyt długo chciałbym ci życzyć wszystkiego co najlepsze oraz zostanie w sukoshi jak najdłużej!Narushisu:

Jesteś jedyną osobą w grupie, która ma życie. Współczuję. Obyś wyszedł na dobrą drogę, żyj cieplutko i milutko, wysoki przystojniaku!1. Akaiito vol.03 ch.10
2. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.03 ch.77
3. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.03 ch.78
4. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.03 ch.79
5. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.03 ch.79.1
6. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.03 ch.79.2
7. Domestic na Kanojo vol.04 ch.28
8. Domestic na Kanojo vol.04 ch.29
9. Hana Yori Dango vol.13 ch.79
10. Life so Happy vol.02 ch.07
11. Life so Happy vol.02 ch.08
12. Life so Happy vol.02 ch.09
13. Life so Happy vol.02 ch.10 Zawieszona
14. The Bride of the Water God vol.10 ch.76
15. The Bride of the Water God vol.10 ch.77
16. Watashi no Ookami-kun vol.04 ch.17
17. Watashi no Ookami-kun vol.04 ch.17.1
18. Watashi no Ookami-kun vol.04 ch.17.2 KONIEC!!

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.