Obrazek


Forficula auricularia

04.08.2018
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek Jakże wdzięczna łacińska nazwa, niestety jej właścicielowi daleko do uroczego stworzonka. Niebawem się o tym przekonacie.
W zasadzie to miałam już prawie napisaną aktualkę na zupełnie inny temat nie związany z fauną i florą, ale całkowicie zmieniłam koncepcję, na rzecz tytuowego owada.
Nie specjalnie interesuję się entomologią, ale pewien okaz przykół moją uwagę, a wszystko za sprawą zasłyszanej przy herbatce dość niepokojącej opowieści koleżanki z pracy. Mianowicie pewnego dnia, gdy kręciła się po domu poczuła, że coś chodzi jej we włosach.

Szybko zrzuciła intruza z głowy i ku jej zdziwieniu okazało się, że to skorek, zwany również szczypawką. Zaskoczenie jej było tym wiekszę, że tego dnia nie wyszła z domu nawet na krok, mało tego mieszka na trzecim piętrze. Napastnik wspiął się tak wysoko? Zaczaił w kącie i zaatakował? Toż to przebiegła bestia? Ale trudno jej było w to umierzyć, ponieważ jest właścicielką kota, który uwielbia polować i żadne małe stworzonko nie ma z nim żadnych szans. Jak ten skorek się tam dostał? Z natury jestem dość ciekawską osobą, więc postanowiłam zapytać wója Google co wie na temat skorków. Oczywiście od razu zajrzałam do jedynego słusznego źródła informacji i czytam co następuje:

"Skorek pospolity (Forficula auricularia), zwany potocznie „korcem”, „zausznikiem”, „szczypawką” lub „szczypawicą” – gatunek wszystkożernego, uskrzydlonego owada z rodziny skorkowatych, występujący w Europie..."

Zaraz, zaraz. Wróć! Uskrzydlonego?! Co? Jak? Niemożliwe! Ktoś tu się mocno pomylił. Przecież wszyscy znają szczypawki i nie raz słyszeli mrożące krew w żyłach historie o ich wizytach w uszach, utracie słuchu z nimi związanymi i innymi podobnymi horrorami. Natomiast nigdy nie było mowy o skrzydłach i lataniu. Szukam dalej i na wszystkich mądrych stronach podają, że skorek jest owadem latającym, rzadko, bo rzadko ale nadal latającym. Kopiemy dalej w poszukiwaniu dowody w postaci zdjęcia. Widziałam masę paskudztw, ale tego co mnie interesowało nie ma. Albo jest tak przebiegły, że nikt jeszcze go nie uchwycił na zdjęciu w czasie lotu, albo znawcy owadów maja refleks szachisty. Niemniej nie zmienia to faktu, że moja ciekawość nie została zaspokojona.

Przejdźmy teraz do panelu w którym zareklamuję naszą najwspanialszą grupę i zachęcę Was do wstąpienia w nasze szeregi. Może was zaskoczę stwierdzeniem, że: "nie tylko mangami członek grupy skanlacyjnej żyje". Oczywiście głównym celem grupy jest radosna, mangowa twórczość ku uciesze czytelników, ale w chwilach odpoczynku od niewolniczej pracy, spędzamy czas na pogaduchach, żartach i oglądaniu kotków w internecie. Świetnie się bawimy podczas wspólnych seansów enime, dram, czy seriali. Gramy razem w różnego rodzaju gry od kart, poprzez kalambury, a kończąc na rpgmmo. Mamy w naszym gronie niesamowite osobowości, których pozanania nigdy nie będziecie żałować.

Zapraszamy w nasze skromne progi!

1. 3D Kanojo vol.10 ch.37
2. 3D Kanojo vol.10 ch.38
3. 3D Kanojo vol.10 ch.39
4. Ayahatori Shoukanchou vol.03 ch.12
5. Ayahatori Shoukanchou vol.03 ch.13
6. Ayahatori Shoukanchou vol.03 ch.14
7. Ayahatori Shoukanchou vol.03 ch.15
8. Bloody Cross vol.03 ch.10
9. Bloody Cross vol.03 ch.11
10. Hachimitsu ni Hatsukoi vol.02 ch.08
11. Ichirei Shite Kiss vol.01 ch.04.5
12. Immortal Rain vol.03 ch.14
13. Immortal Rain vol.03 ch.14.5
14. Kanojo ni Naru Hi vol.02 ch.08
15. Momoiro Heaven vol.01 ch.04
16. Momoiro Heaven vol.02 ch.05
17. Shinrei Tantei Yakumo vol.07 ch.27
18. Shinrei Tantei Yakumo vol.07 ch.28
19. Stella to Mille Feuille vol.01 ch.05

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.