Obrazek


Wiosenna Japonia…

07.05.2017
Napisane przez: Nakato & Nekoshin
Obrazek Nakato: Heju... matury, matury… jak wam idzie? ‘’Matura to bzdura.’’ Ciężka, a może i nie? W każdym razie trzymam za was kciuki. Mnie czekają matury próbne pod koniec maja… tsaaa… Matura za rok, a ja się stresuję. W każdym razie cały maj to sama nauka, ale o tyle dobrze, że majówka udana.
Byliście gdzieś? Mnie wywlekło na konie ;> W sumie weekend na plus, mimo brzydkiej pogody dało się jeździć.

Z powodu braku pomysłów wymyśliłyśmy, że przybliżymy wam wiosnę w Japonii. Pora roku w kraju nazywana jest-Haru[春]. ‘’Sakura” [wiśniowe drzewo] i ‘’hanami” [japońska tradycja] – te określenia pojawiają się tym okresie na każdym kroku. Zarówno te słowa można spotkać jako coś związanego z wiosną, albo również jako imię. No… wszechstronne nazwy ;) Dla części terytorium Japonii dzień kwitnięcia wiśni zbiega się z początkiem roku szkolnego (a dodatkowo roku podatkowego – 1 kwietnia), w związku z czym uroczystości często rozpoczynają się od hanami. Każdemu życzę, by choć raz miał okazję jej doświadczyć na miejscu – w Kraju Kwitnącej Wiśni.Wiosna w Japonii jest doświadczeniem niezwykłym. Wiosna to podobno najlepszy okres na wizytę w Japonii, także pakować się i jechać XD

Nekoshin: Nowe mangi, nowe anime, nowe gry i do tego zbliża się również koniec roku szkolnego .
Suchary od Nekoshin : jak się nazywa Japoński hydraulik? – Datarura Nimawoda

Z tematu Japonii dodam coś od siebie a koniecznej , że kwiat wiśni w języku japońskim to "sakura". Jest tradycyjnym i najbardziej rozpoznawalnym symbolem Japonii, pojawiającym się na przedmiotach codziennego użytku, czy w sztuce. „Sakura” Symbolizuje również piękno i ulotność życia. Japończycy wierzą, że dusze poległych wojowników odrodzą się w kwiatach. To może właśnie dlatego jak w Japonii umrze, któryś z uczniów na jego biurku stawia się kwiat z myślą , iż to w tym kwiecie się odrodzi. Z serii ciekawostki od Nekoshin :)


1. Eonjerado ch.07
2. Jigoku no Enra Vol.01 ch.02
3. S Watari-san to M Mura-kun vol.01 ch.04
4. Yamamoto Zenjirou to Moushimasu vol.05 ch.18

Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.