Obrazek

Gdy chcesz napisać o pogodzie, ale...

13.03.2017
Napisane przez: Minachi
Obrazek Hejka, tutaj Minachi! Bardzo rzadko zdarza mi się pisać dla Was aktualki, spod mojej klawiaturki wychodzi jedna na rok i tak się składa, że zawsze jest ona poświęcona Dniu Kobiet. Tradycji musi stać się zadość, więc i tym razem zaklepałam sobie specjalnie początek marca, aby móc życzyć przedstawicielkom płci pięknej dużo szczęścia oraz uśmiechu. Czujcie się doceniane i kochane przez cały rok! <3 Hmm... Skoro już siedzicie i marnujecie czas na czytanie tego wodolejstwa, podzielę się z Wami magicznym sposobem na odciągnięcie od obowiązków!
Zakładam, że większość z naszych Czytelników w mniejszym lub większym stopniu interesuje się kulturą Japonii. Zastanawiając się, co mogę umieścić w tejże aktualce, wpadłam na pomysł zaprezentowania Wam kilku kanałów na YouTube, które mogą was zainteresować (a nawet czegoś nauczyć). Niestety, nikt mi za to nie zapłacił, więc będzie krótko xD.
Ask Japanese- uliczne wywiady, gdzie poruszane są różnorodne tematy (na przykład: miejsca warte odwiedzenia, panujący tam ideał piękna, model rodziny, system edukacji, sprawa LGBT i wiele innych). Wiele z tych filmików obala rozpowszechnione mity, tym bardziej polecam!

Learn Japanese with JapanesePod101.com- myślę, że to kanał przydatny dla osób, które rozpoczynają naukę języka. Znajdziecie tam dużo materiałów do nauki kany, listeningi, jak również serie dotyczącą obchodzonych przez Japończyków świąt czy popularnego jedzenia.

That Japanese Man Yuta- kanał podobny do tego pierwszego, również porusza aktualne tematy i zawiera wiele ciekawostek (przykładowo, czy Japończycy również mają problem z pisaniem kanji, co sądzą o uchodźcach).

JPCMHD ツ- obecnie wyświetlane japońskie reklamy, gromadzone w dziesięciominutowych filmikach. Jak zapewne wiecie, różnią się od naszych, więc mogą Was naprawdę rozśmieszyć czy też zszokować (nawet te zachodnie, dostępne w Polsce produkty, są reklamowane w zupełnie inny sposób :o).

Do wszystkich z nich są dostępne angielskie napisy, więc wierzę, że sobie poradzicie. Oczywiście, takich kanałów jest o wiele więcej, nie wspominając nawet o stronach internetowych, ale już chyba wystarczy tego reklamowania... Przynajmniej miejsce się zapełniło (hihi, tak, taki był plan od samego początku!), choć nie jestem w pełni zadowolona - na ogół mam naprawdę sporo do powiedzenia, a dziś mam problemy ze skleceniem zdania. Jako rekompensatę za mało treściwą i zabawną aktualkę podrzucę Wam kotki #tozawszedziała.Obrazek


Obrazek


A teraz przyznajcie się - i tak tego nie przeczytaliście i od razu zjechaliście na dół, aby ogarnąć rozdziały *budzą się w niej wyrzuty sumienia, bo ostatnio mało robi dla grupy*. Ekhem, chyba pora kończyć xD. Do następnego razu, kochani!

A teraz rozdziały:

1. Bloody Cross vol.01 ch.07
2. Boku To Senpai No Tekken Kousai vol.01 ch.01 Nowość!
3. Futari no Renai Shoka vol.02 ch.08
4. Futari no Renai Shoka vol.02 ch.09
5. Domestic na Kanojo vol.02 ch.13
6. Domestic na Kanojo vol.02 ch.14
7. Domestic na Kanojo vol.02 ch.15
8. Shishunki Bitter Change vol.05 ch.34
9. Shishunki Bitter Change vol.05 ch.35
10. Shishunki Bitter Change vol.05 ch.36
11. Love so Life vol.10 ch.56


Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.