Obrazek

Pozory mylą...

15.01.2017
Napisane przez: Afrobyta
Obrazek Witam serdecznie w Nowym Roku!
Jak zwykle odezwałam się w nieodpowiednim momencie i dzięki temu dostąpiłam zaszczytu napisania aktualki xD Dzisiejszy tytuł to jedno z moich ulubionych powiedzeń. Choć z racji, iż wśród moich wielu uzależnień jest czytanie książek powyższą myśl wolę w wydaniu: „Nie oceniaj książki po okładce”. Oczywiście ta mądrość odnosi się również do ludzi. Od razu przypominam sobie, zabawną sytuację z moją koleżanką w roli głównej, której byłam świadkiem. Wyobraźcie sobie dziunię jakich mało – wyfryzowana, wymalowana i świetnie ubrana ślicznotka (każdy zna ten typ potocznie
zwany „palstikiem”). Stoi w kolejce do ksero za jakimś „metalowcem” (widać po koszulce). Koleżanka rozgląda się, zauważyła koszulkę i zaczyna nawijać do gościa: „Też lubię ten zespół! Słyszałeś ich nową płytę? Moja ulubiona piosenka to....” Oczywiście w/w jegomość nie spodziewał się w niej fanki metalu, więc mina biedaka była bezcenna. Nie był w stanie wydusić z siebie ani jednego słowa. Widziałam jak jego świat rozpada się na drobne kawałki. Wniosek oczywiście prosty – nie oceniamy po wyglądzie.

Żeby nie myło, że za mało napisałam, przytoczę tekst z jednego z filmów, który oglądałam dawno temu, ale nadal pamiętam: „Był sobie wróbelek, który wyleciał na zimę do ciepłych krajów. Jednak gdy przelatywał przez zimną krainę zamarzł i spadł na ziemię. W końcu przyszła wiosna i krowa zrobiła na wróbelka kupę. Ciepło krowiego placka rozmroziło ptaszka. Zwierzątko zaczęło śpiewać ze szczęścia. Śpiew usłyszał kot, oczyścił wróbelka z gówna i pożarł. Morał z tej bajki taki, że nie każdy, kto na ciebie nasra jest twoim wrogiem i nie każdy kto cię z gówna oczyści jest twoim przyjacielem. I jeszcze ostatni morał. Kiedy jesteś szczęśliwy pod żadnym pozorem, nie śpiewaj” A teraz zadanie konkursowe: W jakim filmie główny bohater wypowiada powyższą kwestię? Może Was zaskoczę, ale wcale nie chodzi o azjatyckie produkcje tylko o amerykański film z 1995 roku :p Jeśli znacie prawidłową odpowiedź, to piszcie w komentarzach, a w nagrodę będziecie mogli przeczytać dzisiejsze rozdziały jeszcze raz.

Jak na starszą panią z dworca przystało naprawiłam dziś sporo morałów, ale jeszcze na koniec mam orędzie do narodu: Poszukujemy chętnych do wstąpienia w nasze szeregi. Najmilej widziani są edytorzy. Wszyscy zainteresowani proszeni są o skierować się do zakładki „Nabór”, rozwiązanie testu, a następnie przesłanie go do nas. Powodzenia!

I już ostatnie. Jest to pierwsza aktualka w tym roku więc, życzę wszystkim od całej ekipy samych pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym Roku!A oto dzisiajsze rozdziały:

1. Domestic na Kanojo vol.02 ch.08
2. Domestic na Kanojo vol.02 ch.09
3. Immortal Rain vol.01 ch.01 Nowość!
4. Nanoka no Kare vol.02 ch.12
5. Naka no Hito Genome [Jikkyouchuu] vol.02 ch.08
6. Shishunki Bitter Change vol.04 ch.28
7. Shishunki Bitter Change vol.04 ch.29
8. Shishunki Bitter Change vol.04 ch.30
9. Shishunki Bitter Change vol.04 ch.31
10. Momorio Heaven vol.01 ch.03
11. The One vol.05 ch.29
12. Yoshiwara Hana Oboro vol.02 ch.07


Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.