Obrazek

Volume 2!

19.07.2016
Napisane przez: Sukoshi Kurushimi
Obrazek Witajcie w kolejnej aktualce! Dzisiaj, wyjątkowo, piszemy aktualkę ekipą całą! :D Wyjątkowa okazaja? Powiedzmy. Rocznica czegoś wielkiego. A pomysł raz wykonany nie znika. Efekt zeszłoroczny był wielki! Nie mogę doczekać się tego dzisiejszego. Pogadanki jako takiej aktualkowej nie będzie, bo każdy z nas miał po trochu do powiedzenia. Już nie przedłużam. Zapraszamy!
Każdy z członków na dywaniku przyznawał się do swych największych grzechów. Może po kolei, bez przepychania się!

Afrobyta
Wiek: 26 lat <-- (jak sama mówi) dinozaur xD
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Moja przygoda z Sumiakami rozpoczęła się trzy lata temu. Grupa do której wcześniej należałam, przeszła w stan spoczynku i siłą rzeczy ja też. Prawie rok miałam przerwę i myślałam, że to już koniec mojej „kariery” edytora. Jednak bardzo mi tego brakowało, więc zaczęłam przeglądać strony różnych grup skanlacyjnych, aż trafiłam na Sukoshi <3. Skórka przykuła moją uwagę, a po krótkiej eksploracji stwierdziłam, że chcę też poznać ludzi, którzy tworzą grupę. Dodatkowym atutem dla mnie było to, że wtedy ekipa była mało liczna. Chciałam pracować w przyjaznej atmosferze, gdzie rozmowa z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach motywuje do pracy, a nie wśród anonimowych robotów. Chociaż urośliśmy w siłę roboczą, to nadal panuje rodzinna atmosfera, do której chce się wracać.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Jestem dość nieśmiałym, małomównym typem i początki zawsze są dla mnie trudne, ale reszta ekipy przyjęła mnie z otwartymi ramionami. Przez te lata razem spędzone poznałam wiele wspaniałych osób. <3 Zaraziłam się także dramoholizmem – poważna nieuleczalna choroba, którą mogą złagodzić jedynie kolejne dramy. xD Sumiaki są dla mnie jak zastrzyk endorfin, 5 minut wspólnej rozmowy na naszym czacie i od razu poprawia mi się humor. Czasami znikam na pewien czas z powodu pracy lub mam niemoc twórczą, ale za każdym razem, gdy wracam, czuję się jak w domu i mam mnóstwo nowej energii do pracy. Jakiś czas temu przeżyłam szok, ponieważ odeszła z grupy osoba, która oswoiła mnie jako pierwsza, ale pomimo tego zbudowanych przez te kilka lat więzi nie da się tak łatwo rozerwać. Mam nadzieję, że Sumiaki będę trwać do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. <3

Arisu
Wiek: 18
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Plądrując przestworza internetu zupełnie przypadkiem natrafiłam na stronkę grupy skanlacyjnej. Kiedy otworzyłam ją w oknie, bardzo spodobał mi się układ graficzny, wszystkie mangi ładnie posegregowane, a przy nazwach miniaturki okładek. W zakładce ekipa wypisani wszyscy członkowie i krótkie info o nich. Pomyślałam, że fajnie by było być w takiej grupce. Przez jakiś czas ten plan odłożyłam na bok, ale często wracałam na stronkę Sumiaków, aż pewnego dnia krótko po świętach Bożonarodzeniowych postanowiłam! „Muszę spróbować!” powiedziałam sobie. Tak więc ponownie odwiedziłam już dobrze znaną mi stronkę i pobrałam wszystkie testy, jakie były dostępne.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Jestem osobą, która jak już gdzieś dołączy, to siedzi tam tyle, ile się da, a skoro dołączyłam do Sukoshi, to i tam musiałam zagrzać swoje miejsce. Jako tłumaczka i edytorka od razu dostałam swój projekt, po co najmniej miesiącu zaczęłam coraz to więcej rozmawiać z członkami grupy, którzy okazali się bardzo mili Po krótkim czasie wiedziałam, że nie chcę stąd odchodzić i tak też zostało. Mili i przyjaźni ludzie, wspólne tematy, ciekawe mangi i wiele innych powodów, dla których tu zostałam i jestem po dziś dzień.

Ayame-chan
Wiek: 17
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Hmm… Zanim odpowiem na pytanie, powinnam chyba opowiedzieć, jak się tu znalazłam. To będzie długa historia, ale skoro już tu jesteście, to raczcie mnie wysłuchać (przeczytać), choć wiem, że i tak Wam się nie chce. Otóż dałam się złapać na sprytny chwyt stosowany do dzisiaj przez Szefostwo. c: Jak wiele osób mangi czytałam głównie na Centrum Mangi. Jednak w pewnym momencie brakło mi rozdziałów mangusi tłumaczonej przez tę właśnie grupę. I co teraz? Co ja zrobię ze swoim życiem? Ale chwila! Może znajdę więcej na stronie grupy? Miałam rację (był rozdział więcej, ale zawsze cuś. :’)). I tak wpadłam w sidła Sumiaków. Bo kto raz tutaj zajrzy, tak prędko się nie wydostanie. Od razu oczarowała mnie strona i inne projekty. Pochłaniałam ich mangi rozdział po rozdziale i czekałam cierpliwie na aktualki. Później, gdy spędziłam tu już trochę czasu, ludzie także okazali się bardzo mili i atmosfera tu panująca była inna, niż sobie wyobrażałam. To było widać na pierwszy rzut oka, nie musiałam nawet należeć do grupy. Wszyscy byli bardzo ze sobą zżyci. W końcu zaczęłam się zastanawiać, czy mogłabym jakoś pomóc tym ludziom, stać się częścią tej rodzinki. Poczytałam trochę, jak tak naprawdę przebiega proces tłumaczenia mang. Nie miałam o tym zielonego pojęcia. Pomyślałam, że na stanowisku korektorki powinnam dać radę. Zaczęłam więc wyczekiwać ogłoszenia o rekrutacji (teraz wiem, że niepotrzebnie, bo wystarczyło napisać do szefowej, ale co ja poradzę, że jestem nieśmiała. :3). No i się doczekałam. Miałam wiele obaw, czy uda mi się zaliczyć test, czy mnie przyjmą. Nie miałam żadnego doświadczenia w robieniu mang. W końcu napisałam do szefowej, gdy tylko mogłam rozwiązać test i zdałam. :D A teraz jestem częścią Su-Mi i bardzo się z tego cieszę. Jeśli chcecie cieszyć się razem ze mną, napiszcie do Naru już teraz. Ona z pewnością też się ucieszy.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Tutaj będzie krócej. Nie zamieniłabym tej grupy na żadną inną (podejrzewam, że gdybym nawet spróbowała, dostałabym od Naru miotłą. xD). Sukoshi stało się moją drugą rodziną. Znalazłam tutaj bratnie dusze, towarzyszy do gry w LOL’a, siostrę i tatę… i długo by wymieniać. A więc trzymają mnie tu głównie wspaniali ludzie. I choć jestem z natury leniuszkiem, który nie potrafi się do czegoś konkretnie zabrać (chyba że założę się z szefową. :3 Kocham te nasze czelendże motywacyjne xd…), to po skończeniu rozdziału mam dużą satysfakcję, a gdy widzę, że ludzie to czytają i czerpią z tego przyjemność, to dopiero serce rośnie! No i gdybym przestała robić mangi, czegoś zaczęłoby mi w życiu brakować. Dlatego tak szybko stąd nie odejdę. Naru i tak mi nie pozwoli. xD

Beatas125
Wiek: 25
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Dołączyłam do grupy za namową karci53, która to pisała o członkach grupy same dobre rzeczy, wspominała także, że w owej grupie dobrze jej się pracuje, tak więc sądziłam, że i mnie tu będzie dobrze. ;p
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Zostałam w grupie, jak łatwo się domyślić z powyżej odpowiedzi... A więc zostałam w niej, bowiem dobrze się w niej czuję i nie mam problemu z porozumieniem się z innymi osobami z grupy. Poza tym bardzo podoba mi się organizacja pracy. ;p

Charmin
Wiek: 20
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Znajomość jezyka angielskiego pchnęła mnie, bym nie tylko tłumaczyła sama dla siebie, ale też dla tych, którzy angielskim nie władają aż tak płynnie. Przymierzałam się do wstąpienia prawie cały rok, nie wiedząc, czy mój zazwyczaj słomiany zapał wszystkiego nie popsuje, ale jak na razie się udaje.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Dlatego też i za sprawą fajnych mang oraz miłej ekipy zostałam.

ChoSang
Wiek: 28
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Nie będę oryginalna - uwielbiam mangi i chciałam pomóc przy ich tłumaczeniu. Dlaczego Sukoshi? Hmmm... Ta grupa po prostu przyciąga.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Bo poznałam fantastycznych ludzi, zaprzyjaźniłam się, a do tego robię to, co sprawia mi przyjemność. Jednym słowem <3 Sukoshi.

Erika
Wiek: 14
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Bo to pierwsza grupa skanlacyjna od której zaczęłam czytać mangi. Wiedziałam, że panował tam dobry klimat, więc pomyślałam: "czemu nie".
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Zostałam w tej grupie, ponieważ jest tu bardzo miłe towarzystwo i nie przymuszają siłą do robienia.

Hei
Wiek: 22
Dlaczego dołączyłeś do Sukoshi?
Yy, ponieważ często czytałem mangi z gatunku shoujo, ale najbardziej to romanse. No i szukałem jakieś grupy, żeby trochę podzielić się nimi z ludźmi, którzy nie znają języka angielskiego, a skoro ja go znam, to czemu miałbym się tym nie podzielić. Przeglądałem kilka grup, ale najbardziej spodobało mi się Sukoshi.
Dlaczego pozostałeś w grupie?
Są tu mili ludzie, no i przede wszystkim jest tu mój skarb.

IngridRicai
Wiek: 21
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Mangą właściwie zainteresowałam się niedawno, głównie dlatego, że w pewnej chwili życia wzięło mnie na Japonię. Jak widać na załączonym obrazku, wciągnęło mnie to dość, by tu zostać.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Cóż... kiedy zrozumiałam, co najlepszego narobiłam, Naru nie przyjmowała reklamacji. :/

karcia53
Wiek: 22
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Dlaczego dołączyłam do Sukoshi? :) To dosyć ciekawa historia, bo do pewnego momentu w ogóle tej grupy nie znałam, jak na nią trafiłam, to miała ze 2 miesiące bodajże, więc mimo wszystko młodziutka. Otóż dla innej grupy edytowałam jedną z mang, dosyć trudną, ale moim zdaniem dobrze mi szło. Jednakże oczywiście zawsze znajda się czepialscy, którzy będą mieć jakieś "ale" - i właśnie taka osóbka się znalazła i napisała na centrum-mangi, że grupa powinna popracować tu nad edycją, bo nie jest najlepsza. Ktoś jednak się wstawił za moją pracą i napisał, że nie widzi nic złego w tej edycji. Pomyślałam sobie, że sprawdzę, co to za dobra duszyczka docenia moja pracę - a tą dobrą duszyczką była właśnie Kanna, emerytowana już szefowa Sukoshi. :) Przez jej profil trafiłam na stronę grupy, odezwałam się na czacie i tak mnie już rodzinka pochłonęła. xD Chociaż oficjalnie wstąpiłam jakoś miesiąc później, po maturach :>
Dlaczego pozostałaś w grupie?
A dlaczego zostałam? Dobre pytanie. xD Nie wiem. :) Za dużo czynników - ogółem towarzystwo bardzo fajne i atmosfera pracy i wgl super. xD I tak już mija mi trzeci rok w rodzince. :p

Karuta
Wiek: 21
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Zostałam zwerbowana przez szefową grupy, po moim wyzywającym komentarzu pod jedną z mang grupy.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Po pierwsze: w sumie chciałam dołączyć do którejś z aktywnych grup zajmujących się mangą, nie sądziłam, że zostanę zaproszona i to jeszcze do grupy, która tłumaczy mangi mojej ulubionej autorki. Po drugie: z góry zostałam zasypana mangami do tłumaczenia (były ku temu przyczyny, ale to tajemnica. ;)) i chociaż to masa pracy, to jest przyjemne. (Chyba w głębi duszy jestem masochistką. :d)

KokakolaAmi
Wiek: 27
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Zwerbowała mnie Naru. Dlaczego pozostałaś w grupie?
Na początku przez Naru (chciałam utrzymać z nią kontakt), a potem polubiłam resztę grupy, no i tak jakoś wyszło.

Minachi
Wiek: 17
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Przed dołączeniem do Sukoshi aktywnie działałam w innej grupie (ba, nadal działam). Kiedy zaczęła przechodzić szereg zmian, chwilo nie miałam nic do roboty, a motywacja do pracy nad mangami wciąż nie spadała. Tym oto sposobem zaczęłam szukać drugiej grupy, w której mogłabym zająć swój czas i jakoś pomóc. Mój wybór padł na Sukoshi - grupa ma naprawdę dużo projektów, więc stwierdziłam, że dodatkowe ręce do pracy gdzieś się przydadzą. Poza tym członkowie grupy wydawali się mili oraz zgrani. Widać było, że robienie mang stanowi dla nich nie tylko ciężką pracę, ale także pasję.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Początkowo miałam skryty zamiar "pomagać" przy jednym, dwóch projektach. Nawet nie zauważyłam, kiedy Sukoshi stało się moim (trzecim już XD) domem. Swojego wyboru zdecydowanie nie żałuję, ponieważ natrafiłam na fantastycznych ludzi. Niektóre osóbki są w moim wieku, niektóre starsze bądź młodsze... ale okazuje się, że wiek nie stanowi tutaj żadnej bariery. Z każdym można miło pogawędzić.

minyuu
Wiek: 20
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Bo, no nie wiem, miałam dużo wolnego czasu i chciałam pomóc innym, czy to tłumaczeniu, czy type. Zresztą wiedziałam, że mogę się wiele nauczyć.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Bo cieszę się z każdego nowego czytelnika, który docenia nie tylko moją pracę, ale i reszty grupy. No i odkryłam, że to miejsce dla mnie.

Narushisu
Wiek: GG mówi, że 116
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Może pytanie trochę inaczej odbiorę, bo grupę zakładałam, a nie dołączyłam. Założyłam, bo chciałam stworzyć dom, w którym wszyscy będą sobie równi, gdzie aktualkę będzie mogła napisać każda osoba, tak samo wybierać mangi. Żeby zniszczyć wszystkie hierarchie i szefowanie wszechobecne, a grupa ma być jedną całością ze zwróceniem uwagi na każdego z osobna. Każda osoba, która tu jest, jest dla mnie wyjątkową osobą, każdy w swój sposób jest ważny. Przez chwilę zapomniałam się i zostawiłam grupę, ale jak już się ogarnęłam, to wróciłam ze zdwojoną siłą. Już nigdy nie popełnię takiego błędu. A raczej już nikt mi na to nie pozwoli. XD Shayde czasami siedzi mi pod łóżkiem i rzuca złe klątwy. Z tego nie da się uwolnić xD
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Zostaję i będę na zawsze. To mój dom, moja rodzina i mój nawiększy skarb. Takich rzeczy się nie oddaje. Można jedynie się dzielić z innymi. Dlatego chcę dzielić się tym szczęściem z każdym! <33

Nikolett
Wiek: Oficjalna wersja brzmi - 18 + VAT
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Dołączyłam, bo miałam czas i chciałam tłumaczyć mango inne niż do tej pory (czyli yaoi). Sukoshi świetnie wpasowało się tematycznie :) i do tego jeszcze mnie przyjęli, więc spoko - działamy. :) Ot, proza życia.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Dobrze mi tu, to po co mam gdzieś uciekać? Tłumaczenia mi się nie znudziły, więc jestem. No i zawsze można samemu coś zaproponować - to duży plus.

Nildsa
Wiek: 15
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
W nocy obudził mnie dobry duszek i powiedział, abym zaczęła edytować dla Sukoshi, dzięki temu spełnią się moje wszystkie marzenia. xD
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Jak już raz się czegoś uczepię, to nie potrafię od tego odejść.

Pelisia
Wiek: 17
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Dołączyłam do Sukoshi, ponieważ ta grupa wydawała się być dobrze zorganizowana, a przy tym bardzo zabawna, może nawet lekko szalona. xD Podobają mi się jej projekty i bardzo chciałam przy nich pracować.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Zostałam w Sukoshi, ponieważ ta grupa składa się ze wspaniałych, zabawnych osób, z którymi można świetnie spędzić wolny czas, a przy tym przysłużyć się innym otaku, przerabiając dobrą mangę.

PoZZZytywny
Wiek: 18
Dlaczego dołączyłeś do Sukoshi?
Do Sukoshi dołączyłem z pewnego zacnego zdarzenia, a był nim proroczy sen, który mówił mi, żebym dołączył do tej zacnej grupy, bym się w niej rozwijał oraz zwiększał swój zakres możliwości. Abym odrodził się i rozwinął skrzydła jak Feniks!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego pozostałeś w grupie?
Ponieważ nadal mam cichą nadzieje, że ten sen się kiedyś spełni.

Saosin
Wiek: niedługo 18
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Dołączyłam, bo zawsze chciałam pomóc w tłumaczeniu mang.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Iiiiiii jestem wciąż, bo rodziny się nie wybiera (kocham was :3 ).

Sil-chan
Wiek: 25
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Podążyłam jak wierna owieczka za moim stadkiem, by wspólnie założyć nowe stadko :d
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Szefowa wie gdzie mieszkam. XD A tak naprawdę za bardzo ubóstwiam pewne osoby, aby je tak zostawić.

Shirohebi
Wiek: 21
Dlaczego dołączyłeś do Sukoshi?
Nudziło mi się.
Dlaczego pozostałeś w grupie?
Bo tak. .-.

Soyokaze
Wiek: 28
Dlaczego dołączyłeś do Sukoshi?
Dużo oglądałem anime po skończeniu liceum. Ale nigdy nie czytałem mang. Mangi dla mnie były zawsze kosztowne, a że jestem też skąpy w wydawaniu pieniedzy na swoje sprawy, to żadnej nie kupiłem. Nie wiedziałem też o grupach skanlacyjnych, a mój język angielski był średni, dlatego nie czytałem żadnej mangi... W końcu natrafiłem na mangi z grup skanlacyjnych, które bardzo mnie wciągnęły i to bardziej niż anime, że aż chciałem więcej i więcej. Aczkolwiek mang było mało, a te, które mnie interesowały, jeszcze nie były zakończone. W końcu zaciekawiło mnie, czy dałbym radę być w jakiejś grupce, która robi takie tłumaczenia. Decyzja wyboru i złożenia testu była bardziej spontaniczna niż przemyślana, którą grupę wybrać. Grup było akurat 3, które wyświetliły mi się w internecie. Jedna miała testy trudne i zostały mi dwie. W wyborze tych grup kierował mną impuls niż lista tytułów w danej grupie oraz sama grupa. Bardziej skłoniło mnie podejście osób w tej grupie niż tematyka. Choć muszę przyznać, że parę mang z tej 2 grupy również czytałem. Moje podejście do samego przyjęcia do tej grupy było sceptyczne. Podchodziłem na luzie, można powiedzieć wręcz zabawowo niż poważnie. I nastawiony byłem na odrzucenie wniosku.
Dlaczego pozostałeś w grupie?
Po przyjęciu mnie do grupy bardzo spodobała mi się nowa rola jaką objąłem. Mimo zdania testu na tłumacza nie byłem z niego zadowolony i pamiętam sprzeczki z szefową o to, czy jestem przyjęty. Skoro zostałem przyjęty, a nie podobało mi się moje tłumaczenie, postanowiłem zrobić kolejne testy. Kolejnym testem była edycja. Nigdy tego nie robiłem i oglądałem na filmiku jak to się robi i patrząc oraz naśladujac robiłem test. Wynik był gorszy od tłumaczenia i gorszy od koleżanki (jest jedną z moich ulubionych i najbliższych mi osób. ^ ^). Dostałem ocenę 4/10. :( Jednak przy wyborze tytułów jakie dostałem wybrałem edycję. ;) Każdy uważa, że jest to zajęcie trudne, ale dla mnie, pomimo początkowych trudności, każda trudna manga daje mi wiekszą satysfakcję i radość od prostszej. :) Zostałem nawet okrzyknięty "masohistą". :) Z roli tłumacza teraz rezygnuję, choć w trudnych momentach pewnie będę to robił. Czemu zostałem? Bo po prostu jestem. :D Jak wspomniałem wyżej lubię robić to co robię. Znalazłem kilka tytułów, które mi się spodobały i kliamtem czy oczywiście edycją. :) A także kilkoro osób, których lubię, wręcz jedna osoba jest jak bliźniacza siostra z cechami podobnymi do moich ;) którą najbardziej lubię ze wszystkich. :* Nie zapominając, że mam dwie najmilsze osóbki o podbnych imionach. ^^

UchihaGuren
Wiek: niedługo 18
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Dołączyłam do Sukoshi, ponieważ chciałam pomóc w obróbce mang i ta grupa posiadała projekty, które mnie interesowały. Widziałam, że grupa jest aktywna, a to jest ważne.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
Zostałam w grupie, ponieważ panuje tutaj przyjemna atmosfera i nie ma czegoś takiego jak poniżanie czyjejś pracy lub danej osoby. W tej grupie jest wielka wyrozumiałość co do czasu jak i pracy nowych osób jak i tych, którzy są w grupie przez dłuższy okres czasu. "Jesteśmy tylko ludźmi i nie płacą nam za to". "Praca dla fanów od fanów". Zawsze można liczyć na pomoc od jakiegokolwiek członka grupy. Nie tylko to sprawiło, że chciałam zostać. Tutaj obróbka mang to całkowicie inny poziom, jest długo wydawana? a to tylko dlatego, że wszyscy starają się jak najlepiej to zrobić. W tej grupie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Zdobyłam tu umiejętności, o których nawet siebie nie podejrzewałam , zaczynałam jako edytor a teraz jestem typesetterem, ale i tak muszę jeszcze dużo się nauczyć. Wszystko to dzięki mojej kochanej Naru, która tak wytrwale mnie prowadzi w swój magiczny świat, za co jej serdecznie dziękuję.

Vensis
Wiek: 20
Dlaczego dołączyłaś do Sukoshi?
Dołączyłam do tej grupy, ponieważ zobaczyłam ogłoszenie na Centrum Mangi i stwierdziłam, że chcę ponownie spróbować swoich sił w obróbce mang.
Dlaczego pozostałaś w grupie?
A dlaczego zostałam? Cóż, odpowiedź na to pytanie będzie prosta. Nasza grupa jest jedną wielką rodziną, w której każdy czuje się jak u siebie (chyba że się jest Bambusem ;x). Mogę powiedzieć wprost: odnalazłam swoje miejsce w internecie i nie zamierzam się stąd nigdzie ruszać :d.

Oto koniec pogadanki. Brakuje kilku ludzi, którzy najprawdopodobniej wstydzili się wystąpić pred publicznością, albo jak nasza szefowa, Shayde, buntują się i nie dają nic. I tym akcentem kończymy! Powiem krótko, zapraszam na wiele godzin czytania! Każda osoba z ekipy włożyła całe serce, by zostać zauważoną, nie tylko jako przeciętnie wypisane nicki na creditsie, ale jako pracujące od serca dla serca ludzie. Dlatego cieszą nas liczne komentarze pod aktualkami. <3 Dziękuję, że nas wspieracie. Dla takich chwil jak ta chyba warto, co? :D ~~ Naruś

1. 17-sai, Kiss to Dilemma vol.02 ch.10
2. 17-sai, Kiss to Dilemma vol.03 ch.11
3. 3D Kanojo vol.05 ch.16
4. 3D Kanojo vol.05 ch.17
5. Abnormal-kei Joshi vol.02 ch.09
6. Abnormal-kei Joshi vol.02 ch.10
7. Abnormal-kei Joshi vol.03 ch.11
8. Abnormal-kei Joshi vol.03 ch.12
9. Abnormal-kei Joshi vol. ch.13
10. Abnormal-kei Joshi vol.03 ch.14
11. Abnormal-kei Joshi vol.03 ch.15
12. Adonis Next Door ch.04
13. Adonis Next Door ch.05
14. Adonis Next Door ch.06
15. Adonis Next Door ch.07
16. Aka Akatoretachi no Monogatari vol.01 ch.10
17. Aka Akatoretachi no Monogatari vol.01 ch.11
18. Aka Akatoretachi no Monogatari vol.02 ch.12
19. Aka Akatoretachi no Monogatari vol.02 ch.13
20. Aka Akatoretachi no Monogatari vol.02 ch.14
21. Aka Akatoretachi no Monogatari vol.02 ch.15
22. Aka Akatoretachi no Monogatari vol.02 ch.16
23. Aka Akatoretachi no Monogatari vol.02 ch.17
24. Arcana vol.04 ch.22
25. Arcana vol.05 ch.23
26. Arcana vol.05 ch.24
27. Arcana vol.05 ch.25
28. Arcana vol.05 ch.26
29. Ayahatori Shoukanchou vol.01 ch.05
30. Ayakashi Hisen vol.05 ch.23
31. Ayakashi Hisen vol.05 ch.24
32. Ayakashi Hisen vol.05 ch.25
33. Ayakashi Hisen vol.05 ch.26
34. Ayakashi Hisen vol.05 ch.27
35. Ayakashi Hisen vol.05 ch.28
36. Ayakashi Hisen vol.06 ch.29
37. Ayakashi Hisen vol.06 ch.30
38. Ayakashi Hisen vol.06 ch.31
39. Bokkonrinri vol.01 ch.02
40. Bokkonrinri vol.01 ch.03
41. Bokkonrinri vol.01 ch.04
42. Bokkonrinri vol.02 ch.05
43. Bokkonrinri vol.02 ch.06
44. Bokkonrinri vol.02 ch.07
45. Bokkonrinri vol.02 ch.08
46. Bokkonrinri vol.02 ch.08.5 Koniec
47. Boku no Sekai Kimi no Real vol.01 ch.03
48. Boku no Sekai Kimi no Real vol.01 ch.04 Koniec
49. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.01 Nowość
50. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.02
51. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.03
52. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.04
53. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.05
54. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.06
55. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.07
56. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.08
57. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.09
58. Boku no Ushiro ni Majo ga Iru vol.01 ch.10
59. Chicchai Toki kara Suki dakedo vol.01 ch.03.5
60. Chicchai Toki kara Suki dakedo vol.03 ch.10
61. Chicchai Toki kara Suki dakedo vol.03 ch.10.5
62. Chou no Ito vol.01 ch.01 Nowość Koniec
63. Chunqing Yatou Huolala ch.16
64. Chunqing Yatou Huolala ch.17
65. Chunqing Yatou Huolala ch.18
66. Chunqing Yatou Huolala ch.19
67. Chunqing Yatou Huolala ch.20
68. Chunqing Yatou Huolala ch.21
69. Chunqing Yatou Huolala ch.22
70. Chunqing Yatou Huolala ch.23
71. Crazy Girl Shin Bia vol.16 ch.74
72. Crazy Girl Shin Bia vol.16 ch.75
73. Crazy Girl Shin Bia vol.17 ch.76
74. Crazy Girl Shin Bia vol.17 ch.77
75. Crazy Girl Shin Bia vol.17 ch.78
76. Crazy Girl Shin Bia vol.17 ch.79
77. Crazy Girl Shin Bia vol.18 ch.80
78. Crazy Girl Shin Bia vol.18 ch.81
79. Crazy Girl Shin Bia vol.18 ch.82
80. Crazy Girl Shin Bia vol.18 ch.83
81. Crazy Girl Shin Bia vol.19 ch.84.1
82. Crazy Girl Shin Bia vol.19 ch.84.2
83. Crazy Girl Shin Bia vol.19 ch.85 Koniec
84. Eonjerado ch.04
85. Ero Meruhen - Ao Hige vol.01 ch.02
86. Ero Meruhen - Ao Hige vol.01 ch.03 Koniec
87. Ero Meruhen - Hoshi no Ginka vol.01 ch.02 Koniec
88. Ero Meruhen - Mach Uri no Shoujo vol.01 ch.02
89. Ero Meruhen - Mach Uri no Shoujo vol.01 ch.05
90. Ero Meruhen - Mach Uri no Shoujo vol.01 ch.04 Koniec
91. Ero Meruhen - Shirayukihime vol.01 ch.02
92. Ero Meruhen - Shirayukihime vol.02 ch.03 Koniec
93. Goong vol.01 ch.01 Nowość
94. Goong vol.01 ch.02
95. Goong vol.01 ch.03
96. Goong vol.01 ch.04
97. Goong vol.01 ch.05
98. Goong vol.01 ch.06
99. Goong vol.01 ch.07
100. Goong vol.02 ch.08
101. Goong vol.02 ch.09
102. Goong vol.02 ch.10
103. Goong vol.02 ch.11
104. Goong vol.02 ch.12
105. Goong vol.02 ch.13
106. Goong vol.02 ch.14
107. Goong vol.03 ch.15
108. Goong vol.03 ch.16
109. Goong vol.03 ch.17
110. Goong vol.03 ch.18
111. Goong vol.03 ch.19
112. Goong vol.03 ch.20
113. Goong vol.03 ch.21
114. Goong vol.03 ch.22
115. Goong vol.04 ch.23
116. Goong vol.04 ch.24
117. Goong vol.04 ch.25
118. Goong vol.04 ch.26
119. Goong vol.04 ch.27
120. Gyu...tte Shite Ii? vol.01 ch.01 Nowość Koniec
121. Hana ni Kedamono vol.01 ch.05.5
122. Hana ni Kedamono vol.02 ch.06
123. Ichirei Shite, Kiss vol.01 ch.02
124. Inu x Boku SS vol.01 ch.04
125. Inu x Boku SS vol.02 ch.05
126. Jigoku no Enra vol.01 ch.01 Nowość
127. Kiken Mania vol.01 ch.02
128. Kiken Mania vol.01 ch.03
129. Kiken Mania vol.01 ch.04
130. Kiken Mania vol.01 ch.05
131. Kiken Mania vol.02 ch.06
132. Kiken Mania vol.02 ch.07
133. Kiken Mania vol.02 ch.08
134. Kiken Mania vol.02 ch.09
135. Kiken Mania vol.02 ch.10
136. Kiken Mania vol.02 ch.11 Koniec
137. Kimi no Sei vol.02 ch.04.1
138. Kimi no Sei vol.02 ch.04.2
139. Kimi no Sei vol.02 ch.05
140. Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranai vol.01 ch.04
141. L-DK vol.11 ch.41
142. L-DK vol.11 ch.42
143. L-DK vol.11 ch.43
144. L-DK vol.11 ch.44
145. L-DK vol.12 ch.45
146. L-DK vol.12 ch.46
147. L-DK vol.12 ch.47
148. L-DK vol.12 ch.48
149. L-DK vol.13 ch.49
150. L-DK vol.13 ch.50
151. La Corda D'Oro vol.01 ch.03
152. La Corda D'Oro vol.01 ch.04
153. Monochrome Myst vol.02 ch.10
154. Monochrome Myst vol.02 ch.11
155. Monochrome Myst vol.02 ch.12
156. Monochrome Myst vol.02 ch.13
157. Monochrome Myst vol.03 ch.14
158. Monochrome Myst vol.03 ch.15
159. Monochrome Myst vol.03 ch.16
160. Monochrome Myst vol.03 ch.17
161. Monochrome Myst vol.03 ch.18
162. Monochrome Myst vol.03 ch.19
163. Monochrome Myst vol.03 ch.20 Koniec
164. Niku Kyu vol.01 ch.02
165. Niku Kyu vol.02 ch.02.5 Koniec
166. Norn 9 - Norn + Nonet vol.01 ch.03
167. Norn 9 - Norn + Nonet vol.01 ch.04
168. Norn 9 - Norn + Nonet vol.01 ch.05
169. Norn 9 - Norn + Nonet vol.01 ch.06
170. Norn 9 - Norn + Nonet vol.01 ch.07 Koniec
171. Omoi, Omoware, Furi, Furare vol.01 ch.03
172. Prince of Tennis vol.22 ch.186 Nowość
173. Prince of Tennis vol.22 ch.187
174. Prince of Tennis vol.22 ch.188
175. Prince of Tennis vol.22 ch.189
176. Prince of Tennis vol.22 ch.190
177. Prince of Tennis vol.22 ch.191
178. Prince of Tennis vol.22 ch.192
179. Prince of Tennis vol.22 ch.000
180. Rokka Melt - Fiance wa Yukiotoko vol.02 ch.04
181. Romantica Clock vol.02 ch.09
182. Romantica Clock vol.02 ch.09.1
183. Romantica Clock vol.02 ch.09.2
184. Romantica Clock vol.02 ch.10
185. Shinrei Tantei Yakumo vol.03 ch.12
186. Shinrei Tantei Yakumo vol.03 ch.13
187. Shuriken to Pleats vol.01 ch.06
188. Shuriken to Pleats vol.01 ch.07
189. Shuriken to Pleats vol.02 ch.08
190. ST&RS vol.01 ch.04
191. ST&RS vol.01 ch.05
192. ST&RS vol.01 ch.06
193. ST&RS vol.01 ch.06.5
194. ST&RS vol.01 ch.07
195. ST&RS vol.02 ch.08
196. ST&RS vol.02 ch.09
197. ST&RS vol.02 ch.10
198. ST&RS vol.02 ch.11
199. ST&RS vol.02 ch.12
200. ST&RS vol.02 ch.13
201. ST&RS vol.02 ch.14
202. ST&RS vol.02 ch.15
203. ST&RS vol.02 ch.16
204. ST&RS vol.03 ch.17
205. ST&RS vol.03 ch.18
206. ST&RS vol.03 ch.19
207. ST&RS vol.03 ch.20
208. ST&RS vol.03 ch.21
209. ST&RS vol.03 ch.22
210. ST&RS vol.03 ch.23
211. ST&RS vol.03 ch.24
212. ST&RS vol.03 ch.25
213. ST&RS vol.04 ch.26
214. ST&RS vol.04 ch.27
215. ST&RS vol.04 ch.28
216. ST&RS vol.04 ch.29
217. ST&RS vol.04 ch.30
218. ST&RS vol.04 ch.31
219. ST&RS vol.04 ch.32
220. ST&RS vol.05 ch.33
221. ST&RS vol.05 ch.34
222. ST&RS vol.05 ch.35
223. ST&RS vol.05 ch.36
224. ST&RS vol.05 ch.37
225. ST&RS vol.05 ch.38
226. ST&RS vol.05 ch.39
227. ST&RS vol.05 ch.39.5 Koniec
228. The One vol.05 ch.27
229. The One vol.05 ch.28
230. Watashi no Ookami-kun vol.01 ch.04
231. Watashi no Ookami-kun vol.01 ch.04.5
232. Yamamoto Zenjirou to Moushimasu vol.02 ch.08
233. Yamamoto Zenjirou to Moushimasu vol.02 ch.08.5
234. Yamamoto Zenjirou to Moushimasu vol.03 ch.09
235. Zettai Karen Children vol.10 ch.90
236. Zettai Karen Children vol.10 ch.91
237. Zettai Karen Children vol.10 ch.92
238. Zettai Karen Children vol.10 ch.92.5
239. Zettai Karen Children vol.11 ch.93
240. Zettai Karen Children vol.11 ch.94
241. Zettai Karen Children vol.11 ch.95
242. Zettai Karen Children vol.11 ch.96
243. Zettai Karen Children vol.11 ch.97
244. Zettai Karen Children vol.11 ch.98
245. Zettai Karen Children vol.11 ch.99
246. Zettai Karen Children vol.11 ch.100
247. Zettai Karen Children vol.11 ch.101
248. Zettai Karen Children vol.11 ch.102
249. Zettai Karen Children vol.11 ch.102.5
250. Zettai Karen Children vol.12 ch.103
251. Zettai Karen Children vol.12 ch.104
252. Zettai Karen Children vol.12 ch.105
253. Zettai Karen Children vol.12 ch.106
254. Zettai Karen Children vol.12 ch.107
255. Zettai Karen Children vol.12 ch.108
256. Zettai Karen Children vol.12 ch.109
257. Zettai Karen Children vol.123 ch.110
258. Zettai Karen Children vol.12 ch.111
259. Zettai Karen Children vol.12 ch.112
260. Zettai Karen Children vol.12 ch.112.5
261. Zettai Karen Children vol.13 ch.113
262. Zettai Karen Children vol.13 ch.114
263. Zettai Karen Children vol.13 ch.115
264. Zettai Karen Children vol.13 ch.116
265. Zettai Karen Children vol.13 ch.117
266. Zettai Karen Children vol.13 ch.118
267. Zettai Karen Children vol.13 ch.118.5
268. Zettai Karen Children vol.13 ch.119
269. Zettai Karen Children vol.13 ch.120
270. Zettai Karen Children vol.13 ch.121
271. Zettai Karen Children vol.13 ch.121.5

PS: rozdziały wrzucają się alfatycznie dlatego większości jeszcze nie ma.
Obrazek

comments powered by Disqus
 
stat4u
Html&Design: Kanna, based on: Alpha Studio.